Oyun

Deathloop Çıkış Tarihi Ertelendi

Yayıncılığını Bethesda’nın yaptığı Deathloop çıkış tarihi olarak ertelendi. Arkane stüdyosu tarafından geliştirilen oyun, oyuncuların karşısına çıkmadan 6 hafta önce zaten ertelendi. Böylelikle oyunun çıkış tarihi 21 Mayıs olarak görüldü. Fakat tekrar ertelenmiş olan oyun 14 Eylül 2021 tarihinde oyuncuların karşısına gelecek.

Deathloop Çıkış Tarihi Ertelendi
Deathloop Çıkış Tarihi Ertelendi

Deathloop Çıkış Tarihi 14 Eylül 2021 Oldu 

Şirketler oyunlarını çıkarmadan önce genellikle erteleme aşamasına giderler. Çünkü hiçbir firma oyuncuların karşısına hata dolu bir oyun çıkartarak eleştiri yağmuruna tutulmak istemez. Özellikle pandemi döneminin de etkisiyle Deathloop, Eylül ayına ertelendi.

Geçtiğimiz yıl stüdyo, oyunun geliştirme aşamasında birden fazla zorlukla karşılaştı. Fakat büyük çaplı oyunları geliştirdikleri için bu zorlukları kolaylıkla atlatmayı başardı. Bu büyük çaplı oyunlar sayesinde de oyununu 2. kez ertelediği için de hayranlardan fazla bir tepki almadı.

Ek olarak bu olaylardan sonra açıklama yapan firma “Arkane’de Deathloop için güçlü bir görevimiz var. Bu yüzden oyunu sizin karşınıza çıkaracağımız zaman oyunun işçiliğinden ödün vermek istemiyoruz. Ancak bu zaman aralığında da stüdyomuzda olan bireylerin sağlığını güvenliğini sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu