Oyun

Amoung US: Katil Misin? İşçi Misin?

Son zamanlarda oyun severlerin dilinden düşmeyen ve herkesi merak ettiği bir oyun Amoung Us. Oyun tutkunlarının futbol, savaş ve araba yarışlarının dışında dikkatini çeken bu oyun bir dedektiflik oyunudur. Yakın zamanlarda bir çok yayıncı ve sosyal medya da komik içeriklere konu olan oyunun popülaritesi her geçen gün artmakta. Among  Us hakkında merak ettikleriniz yazımızda bulabilirsiniz.

Katil misin? İşçi misin? Amoung Us
Katil misin? İşçi misin? Amoung Us

Amoung Us Nedir?

Amoung us bir dedektiflik oyunudur.  Oyun son dönemlerde oyuncuların ilgisinin çekerek oyuncu sayısı artırarak trend bir oyun haline geldi.

Oyunun bir maç odasında en fazla 10 tane oyuncu olur. Bu 10 oyuncudan sadece 3 tane katil olur. Ayrıca toplamda 3 tane harita vardır. Oyunun amacı katiller için şüphe çekmeden oyuncuları öldürmeye çalışır. İşçileri öldürünce cesetleri ortada kalır bu öldürmeyi başkasının yaptığını kanıtlamaya çalışır. Sadece onların girebildiği alt tünellerden hızlıca kaçabilirler ama bunun için hızlı olmaları lazım ama bunun da yanında etrafta kamera bulunur ve bu kameralarda gözükmeden adam öldürmeleri gerekir.

İşçiler için amaç katil tarafından öldürülmeden bütün görevleri bitirmesi ve katili bulması gerekir. Eğer ki işçi ceset bulursa bildir tuşuna tıklar ve oylamayı başlatır. Oylamada en çok kimden şüphe duyulursa ona oy vererek uzay mekiğinde atabilir eğer ki kimseden şüphelenmez ise oylamayı atlaya tıklar ve oylamayı pas geçebilir.

Oyunda sohbet bölümünde kimden şüphe duyulduğunu ve katilin kim olduğunu bilir ise sohbet bölümünde tartışılıp bulunma ihtimal vardır. Eğer ki katil işçiyi öldürdüyse o işçi oyuna hayalet olarak devam edip görevlerini bitirmeye devam edip oyunu kazanmaya devam edebilir ama hayaletken işçinin mesajını diğer işçiler göremez.

Katil misin? İşçi misin? Amoung Us
Katil misin? İşçi misin? Amoung Us

Amoung Us Sistem Özelikleri

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1+

İşlemci: SSE2 instruction set support

Bellek: 1 GB RAM

DirectX: Sürüm 10

Depolama: 250 MB kullanılabilir alan

Trend oyunlar genellikle her bilgisayar sisteminin kaldıracak sistemde değildir ama bu oyun  her bilgisayarın sisteminde çalışabilecek özelliklere sahip ve oyun severlerin bu oyunu oynamasına olanak sağlar. Buda oyuncu kitlesinin her defasında artırıyor ve oyun bir milyondan daha fazla indirmeyle en çok indirilen oyunlar arasına giriyor.

Amoung Us ‘ı indirmek için tıklayınız.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu