Güncel

Dev 3D Panel Teknolojisi

Bir sokakta sakince yürüdüğünüzü, uçan dairenin bir alışveriş merkezinin cephesinden çıktığını ve bunu gördüğünüzü hayal edin. Çin’in Chengdu şehrinde merkezi bir caddede yürüyen insanların gözlemledikleri tam olarak buydu. 

3D panel
3D Panel

Dünyanın diğer ucundaki bu şaşırtıcı etkiye hayran kalabilmemiz için, oldukça tanınan şirket olan Ice Universe, Twitter hesabında dairenin geliş ve konuşlanma sırasını gösteren kısa bir video paylaştı.

https://twitter.com/buitengebieden_/status/1312075442942345216
Dev 3D Panel

Binanın sokağa bakan cephesinin üst kısmını kaplayan kavisli bir ekranı var. Bu ekranın tamamını gören izleyiciler, büyükçe bir 3 boyutlu görsel efektleri izleme olanağına sahip oluyor.

Samsung’un SMART Signage LED tabela panelleri daha önce de devasa bir dalgayı 3D olarak gösteren bir video ile gündeme gelmişti. 

3D panel
Samsung 3D Panel Dev Dalgalar

Samsung’un SMART Signage, izleyiciler üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilen güçlü bir sistem ve LED tabela çözümü olarak ön plana çıkıyor. Bu tür paneller, yaratıcı ve sanatsal içerik oluşturmak amacıyla etkili olarak kullanılabilecek.

Samsung Electronics’de görsel ekran gelişiminden sorumlu başkan yardımcısı Hyesung, “Bu paneller, Samsung’un SMART Signage’ın sunduğu pek çok fırsatı sadece bilgi görüntülemenin ötesinde hayata geçiriyor ve ayrıca şirketlerin bu ekranları bir multimedya sanat platformu olarak kullanma olasılıklarını değerlendirmelerine olanak tanıyor dedi.

İlerleyen zamanlarda yapılabilecek çeşitli antlaşmalar ile söz konusu panellerin sansasyonel projelerde, filmlerde ve dünya çapında önemli kabul edilen meydanlarda görülmesi bekleniyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu