AndroidGüncel

Dijital Denge Uygulamasına Yeni Özellik Geliyor

Android 9 Pie ile Google Dijital Denge uygulamasını getirmişti. Bu uygulama ile telefonunuzda ne kadar vakit geçirdiğinizi görebiliyorsunuz. Hatta hangi uygulamada ne kadar zaman harcadığınızı görebiliyor ve buna göre kendinizi kısıtlayabiliyorsunuz. Böylece insanların telefon kullanımını azaltmalarına yardımcı olmayı amaçlayan Google, Dijital Denge uygulamasına yeni özellikler kazandırmayı planlıyor.

Dijital Denge Uygulaması

Dijital Denge Sizi Utandırmaya Geliyor

Teknolojinin getirisi olarak elimizden düşmeyen telefonlar birçok açıdan dikkat dağıtıcı olabiliyor. Google bu uygulamasıyla telefonunuzu konsantrasyon moduna alarak belli uygulamaları kısıtlamanızı sağlıyor. Bu şekilde o an yapmak istediğiniz işe odaklanmanıza yardımcı olmayı hedefliyor. Google birçok kullanıcıda bu şekilde kısıtlamalar aktifken yine de telefon kullanımının fazla olduğunu belirtti. Bu yeni güncellemesiyle ekleyeceği “Dikkatli duvar kâğıdı (Mindful Wallpaper)” ile kullanıcılarını yoğun telefon kullanımlarından dolayı utandırmayı planlıyor.

Dijital Denge

Bu özellik Unlock Clock isimli uygulamadan esinlenmiş. Uygulamayı açtığınızda ekranda bir sayaç çıkıyor ve siz ekran kilidinizi açtığınız her an sayaçtaki sayı artıyor. Böylece telefonu elinize ne kadar sık aldığınızı görüyorsunuz. Bu durumdan esinlenen Google da kendi uygulamasına bunu entegre etmeyi amaçlıyor. Ancak Google daha insaflı davranarak ana ekranınıza sayaç koymak yerine bulutlar ile doldurmayı planlıyor.

Uygulamaya gelecek bu yeni özelliği aktifleştirmeniz durumunda ana ekranınıza bulutlar eklenecek ve ekranı her açtığınızda bulutların miktarı artacak. Google, bu şekilde kullanıcılarının telefon kullanımını azaltmayı hedefliyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu