Teknotomy Dosya

En İyi Direksiyon Seti Tavsiyeleri 2021

Bilgisayar oyunları son dönemde çok gelişti. Oyunu açtığınız andan itibaren kendinizi oyunun içinde hissediyorsunuz. F1 2018 oyununda sürücü veya Call of Duty serisinde kahraman asker olursunuz. Oyunların içindeymiş gibi hissetmek için oyunlar ne kadar gelişse de bu hissiyatın büyük bir çoğunluğunu kullanılan aksesuarlar sağlar. Araba oyunları oynarken de gerçekçilik hissiyatını direksiyon seti sağlar.

En İyi Direksiyon Seti Tavsiyeleri 2021
En İyi Direksiyon Seti Tavsiyeleri 2021

En kaliteli gamepadi bile alsanız direksiyon seti gibi zevk vermez. Çünkü setlerin titreşim, kuvvet geri bildirimi gibi özellikleri gerçek bir araba sürüyormuş hissi yaratır. Alacağınız sete göre gerçeklik hissini artırırsınız. Sete ne kadar çok para verirseniz o kadar çok gerçeklik hissi yaşarsınız. Listemizdeki setlerin fiyatları farklılık gösterebilir. En pahalı ve ucuz setin yer aldığı yazımızdaki ürünleri bütün e-ticaret sitelerinde bulup alabilirsiniz

Direksiyon Seti Tavsiyeleri

Direksiyon seti almak istiyor fakat hem fiyatlarına hem özelliklerine bakınca kararsız kalabilirsiniz. Çünkü çok fazla çeşit ve her çeşidin birbirinden farklı özellikleri var. Ucuz olan seti aldığınız zaman beklediğiniz performansı verecek mi sorusunu da sürekli soracaksınız. Bu konu hakkında daha fazla düşünmeyin diye sizlere fiyat performans canavarı, uygun ve pahalı olmak üzere birbirinden farklı 7 tane seti hazırladık.

Direksiyon SetiAĞIRLIKBOYUT UYUMLULUK Direksiyon Seti Fiyatları
Thrustmaster T80 RS1 kg32.2 x 32.4 x 38.5 cmPlay Station 4/3, Bilgisayar2.511 TL
Speedlink DRIFT O.Z1.45 kg33 x 27 x 27.5 cmWindows Vista/7/8/10530 TL 
Thrustmaster T300 RS GT4.5 kg35 x 32 x 45 cmPlay Station 4/3, Bilgisayar2.151 TL 
IPOTCH Oyun Direksiyon1.4 KG330 x 355x 275 mmPS3, PS4, PC, Xbox360, Xbox One1.110 TL
Logitech G 9237.14 KG30 x 30 x 30 cmPC, Xbox, PS5.630 TL
Logitech G G29 Driving Force5.3 kg 45 x 32.3 x 33.3 cmPlay Station 5/4/3, Bilgisayar2.450 TL
Direksiyon Set Özellikleri

Thrustmaster T80 RS

PS 4 direksiyon seti arıyorsanız Sony’nin ürettiği Thrustmaster T80 RS setine bakmanızı tavsiye ederiz. Sony’in ürettiği setteki direksiyon 200 dereceye kadar dönüşü var. Plastikten yapılan sette pedalların kaymaması için bir halının üzerine koymanız gerekir. Direksiyonu çok ince bir masaya bile monte edebilirsiniz. Bu sette futbol maçı bile oynayabilirsiniz. Çünkü Sony direksiyonun üzerine L1, L2, R1 ve R2 tuşları var.

PS 4 Direksiyon Seti Thrustmaster T80
PS 4 Direksiyon Seti Thrustmaster T80

Speedlink DRIFT O.Z

Ucuz direksiyon seti arıyorsanız sizlere Speedlink DRİFT O.Z setine bakmanızı tavsiye ederiz. Ürün hakkında şikayetler var. Fakat fiyat performans bakımından bakarsanız ürünün gayet iyi olduğunu görebilirsiniz. Ürünün direksiyon ve tuşları gayet iyi durumdadır. Direksiyon özelleştirmeler yapabilirsiniz. Hatta deadzonu’da ayarlayabilirsiniz. Ürün eski olduğu için içinde CD çıkabilir. Eğer CD çıkarsa kurulumunu CD ile yaparsınız. Ürünü bütün e-ticaret sitelerinde bulabilirsiniz.

Ucuz direksiyon Seti Speedlink DRIFT O.Z
Ucuz direksiyon Seti Speedlink DRIFT O.Z

Thrustmaster T300 RS GT

F1 direksiyon seti arıyorsanız başka setlere bakmamanızı ve direk Thrustmaster’ın T300 modelini incelemenizi tavsiye ederiz. Üreten firma setin en ince ayrıntısına kadar düşünüp tasarlamış. Pedal kısmı fırçalanmış alüminyumdan direksiyon kısmı da kauçuktan yapıldı. Pedal kısmı gerçeklik hissini artırırken direksiyon da tutuş hissini artırır. Çeşitli eklentiler, kolay kurulum ve kusursuz görünüme sahip olan sette vites yok. Bunun içinde gene Thrustmaster’ın TH8A Add-On Shifter modeline bakmalısınız. İki ürünü de alırsanız gerçek bir sürücü oyunlar oynayabilirsiniz.

F1 Direksiyon Seti Thrustmaster T300 RS GT
F1 Direksiyon Seti Thrustmaster T300 RS GT

IPOTCH Oyun Direksiyon

PC direksiyon seti listemizde yer alan IPOTCH oyun direksiyonu listenin en iyi fiyat performans ürünüdür. Çok fazla özelliği bulunan seti kurduğunuz an gerçek bir sürücü gibi hissetmeye başlarsınız. Direksiyonu yüksek, orta ve alçak olarak kendinize ayarlayabilirsiniz. Ayrıca direksiyon 270 derece kadar döner ve rahat kullanımı ile her türlü yarış oyununu rahatlıkla oynarsınız. Setin titreşimli motoru, yaylı pedalları ve titreşim geri bildirimi de var. Bu kadar güzel özellikler olan seti bütün e-ticaret setlerinde bulabilirsiniz.

PC Direksiyon Seti IPOTCH Oyun Direksiyon
PC Seti IPOTCH Oyun Direksiyon

Logitech G 923

Logitech direksiyon seti diğer markalarının setlerine göre daha kaliteli ve daha uygundur. G 923 seti diğer Logitech setlerinden farklı bir amaçla üretildi. Trueforce teknolojisinin kullanıldığı sette farklı teknolojilerde eklenerek bütün sistemler rahatlıkla kurulumunu yapıp rahatlıkla oynayabilirsiniz. G 923 seti G920 ve G29 seti ile benzerlikleri var. Fakat bu iki sete oranla daha çok özelliği bulunur.

Logitech Direksiyon Seti G 923
Logitech Seti G 923

Logitech G29 Driving Force

G29 direksiyon seti listemizdeki en popüler setlerden biridir. Fiyatı biraz yüksek olsa da sunduğu özellikler ile verilen parayı hak ediyor dedirten bir set. Seti sipariş ettiğiniz zaman metalden yapılmış direksiyon, pedal ve vites şeklinde gelir. Vites değiştirirken gelen ses ve direksiyonda yer alan teknoloji ile kendinizi gerçek bir sürücü gibi hissedersiniz. Pedallar biraz sert fakat bunu kendinize göre de ayarlayabilirsiniz. En iyi yarış oyunları olarak verdiğimiz oyunları keyifle oynayabilirsiniz.

G29 Direksiyon Seti
G29 Seti

Direksiyon seti yazımızın sonuna geldik. Ürünlerin fiyatları ve sunduğu özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz olsaydınız hangi seti alırdınız. Eğer bilgisayar aksesuarı incelemeyi seviyorsanız en iyi oyuncu kulaklıkları yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu