Güncel

Discord Ekran Paylaşımı Mobilde

2020 yılına ket vuran pandemi yüzünden kullanıcı sayısında artış olan uygulamalardan bir tanesi de şüphesiz Discord. Firma bu artış ile birlikte oyunculara olan ilgisini göstermek için Discord ekran paylaşımı özelliğini mobile getiriyor.

The Verge’nin sızdırmış olduğu habere göre firmanın bu hamlesi oldukça mantıklı bir hareket olarak görülüyor. Çünkü yaz ayının başlangıcında Şirketin mobil uygulaması indirme grafiğine bakıldığı zaman en yükseğe çıkmış durumda.

Discord Ekran Paylaşımı Ne İşe Yarar

Bu özellik telefonunuzun ekranınızda yaptığınız her şeyi canlı olarak karşı tarafa gösterir. Yani siz konuştuğunuz zaman sesiniz karşı tarafa gidecek ya da oyun oynadığınız zaman karşı taraf sizi canlı bir şekilde izleyebilecek. Bu özellik Tiktok’tan Twitch’e kadar birden fazla platformda bulunurken birçok kullanıcı firmanın bu özelliği mobil uygulamasına geç getirdiği düşünüyor.

Discord Ekran Paylaşımı Mobile Geliyor
Discord Ekran Paylaşımı Mobile Geliyor

Yeni gelen bu özellik DM ve ses kanallarında çalışır halde olacak. Mobil için yüksek kare hızı optimizasyonu ve düşük gecikme süresi entegre olmuş bir şekilde gelecek. Bu özellik ile birlikte en yüksek 50 eşzamanlı izleyici varsa ses kanalları sınırsız ekran paylaşımını da destekleyecek.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu