Güncel

Dogecoin En Popüler 10. Coin Oldu

Son dönemde kripto para piyasası ile içli dışlı olan Elon Musk geçtiğimiz günlerde 1.5 milyar dolar Bitcoin aldığını açıklamıştı. Maalesef Musk’ın kripto paralar ile alakası bu kadarla sınırlı değil. Zira bundan yaklaşık 2 hafta önce Dogecoin’i çağrıştıran bir resim paylaşarak kripto paranın yaklaşık 9 kat değerlenmesine yol açmıştı. Maalesef Elon Musk’ın manipülasyonları bununla sınırlı kalmadı. Bir çok kez Dogecoin ile ilgili paylaşımlar yapan Elon Musk sayesinde Dogecoin en popüler 10. coin oldu.

Dogecoin En Popüler 10. Coin   Oldu
Dogecoin En Popüler 10. Coin Oldu

Yaptığı açıklamada “DOGE enflasyonist/balon gibi görünebilir ancak kesinlikle değil” ifadelerini kullanan Musk buna karşın Bitcoin’in deflasyonist yapısının devam ettiğini belirtti.

Dogecoin Yükseliyor

Bütün bu açıklamalar ve bazı ünlü isimlerin Twitter’da paylaşım yapmaları Doge’un işlem hacminin bir hayli artmasına neden oldu. Zira 10,74 milyar dolar işlem hacmine sahip olan Doge 10. sıraya kadar yükseldi. Bu da Doge’nin Tron Stellar gibi büyük projeleri geçtiğini gösteriyor. Buna ek olarak Doge’nin bir hafta öncesine göre yüzde 135 arttığı söylenebilir.

Dogecoin’in Elon Musk’ın açıklamaları ile şişirilmiş bir coin olduğunu ve başarısız projeler için kullanılan Shitcoin sınıfında yer aldığını belirtelim. Dogecoin’in bütün yatırım araçlarının doğasında yer alan sınırlı sayıda olma özelliğine sahip olmadığı için Shitcoin sınıfında bulunduğu söyleniyor. Bu yüzden Dogecoin’e yatırım yapmak için iki kere düşünmekte fayda var.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu