Oyun

Dream Games Yatırım Almaya Devam Ediyor

Dream Games ikinci kez yatırım aldı. Bir öncekinde 7.5 milyar Dolar yatırım alan oyun şirketinin ülkemizde ismi pek bilinmiyor. Dream dışında yabancı yatırımcılar BluTV’ye de yatırım yapmışlardı.

Dream Games Yatırım Almaya Devam Ediyor
Dream Games Yatırım Almaya Devam Ediyor

Ülkemiz açısından bakıldığı zaman bu yatırımların önemi artıyor. Yabancı yatırımcıların Covid-19 süreci boyunca en çok yatırım yaptığı ülkeler arsında Türkiye yer alıyor. Diğer Türk firmaları da bu yatırımları almak için hazırlıklar yapıyor.

Dream pek fazla reklam yapmadığı için ismi pek bilinmiyor. Fakat bu yatırımdan sonra insanların ilgisini çekecek ve ismini herkese duyuracak yeni oyunlar çıkaracağı düşünülüyor. Dream sitesine girdiğiniz zaman yeni çalışma arkadaşları arıyor. Şirket yeniden yapılanıyor ve bahar döneminde planladıkları içerikleri insanlara sunmayı hedefliyor.

Dream Games 50 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Webrazzi’nin yaptığı habere göre Dream, Index Ventures liderliğinde 50 milyon Dolarlık yatırımı kaptı. Uzmanlar oyun şirketinin bu kadar büyük yatırım almasının sebebinin, şirketin gelişime açık olduğu ve şimdiye kadar yaptıkları işlerin yatırım yapmaya değer olduğunu düşünüyor. Şirket toplamda 57.5 milyar Dolar yatırım aldı. Şirketin piyasadaki değeri arttı ve piyasadaki en değerli Türk Merkezli oyun şirketi oldu.

Dream Games Toplamda 57.5 Milyon Dolar Yatırım Aldı
Dream Games Toplamda 57.5 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Şirket aktif bir şekilde reklam yapmıyor ama bu yatırım onlar için çok iyi bir reklam oldu. Dream Games şimdiye kadar Royal Match isimli oyunu kullanıcılara sundu.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu