K-Pop

Dreamcatcher Dystopia: Road to Utopia Geldi!

K-pop kız grubu Dreamcatcher Dystopia: Road to Utopia isimli yeni mini albümüyle satış rekoru sergiledi. Mini albüm piyasaya sürülmesinin üzerinden üç gün geçmesine rağmen 60 bini geçen bir sayıda satışa imza attı. Bu durum grubun son projesi olan Dystopia: Lose Myself’den bu yana Dreamcatcher üyelerinin ünlerinin arttığını gösteriyor.

Dreamcatcher Dystopia
Dreamcatcher Dystopia: Road to Utopia

Dreamcatcher Dystopia: Road to Utopia Şimdiden Zirveye Yerleşti

Dystopia: Road to Utopia etkileyici satış rekoruna ek olarak 16 ülkede iTunes listelerinde zirveye ulaştı. Albüm aynı zamanda iTunes’ın Dünya Çapında Albümler Listesi’nde de zirveye yerleşti. Ayrıca albümün parçaları Güney Kore’nin Bugs Listesi’nde de ilk beşte yer aldı. Albümün bu kadar başarıya ulaşması yerel ve küresel hayran desteklerinin sonucudur.

Albümün başlık parçası Odd Eye için çekilmiş olan müzik videosunun da paylaşılması çevrimiçi olarak albümü büyük bir trafik kazandırdı. Müzik videosu şimdiden 10 milyon görüntülenmeyi aştı. Dreamcatcher yeni albümüyle, bir hedefe ulaşmayı (Ütopya) hayal eden üyelerin hikayesini anlatıyor. Bu proje grubun Distopya isimli dünya görüşünü genişletiyor ve üyelerin bakış açısından ütopya tasvir ediliyor.

Odd Eye isimli başlık parçasının yanı sıra Dreamcatcher Dystopia: Road to Utopia, Intro, Wind Blossom, Poison Love, 4 Memory ve New Days isimli b-side parçalarını da içeriyor. Başlık parçası olan Odd Eye, birçok güçlü rock ve hip-hop unsurlarını içeren bir şarkıdır. Kişinin gerçek ütopyasını bulma konusundaki iradesini sergileyen başlık şarkısı, albümün geliştirdiği dünya görüşünün üstü kapalı bir temsilidir.

Dreamcatcher – Odd Eye

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu