E-Spor

F1 Esports Şampiyonu Belli Oldu

Jarno Opmeer, F1 Esports şampiyonluğunu kazandı. Bunun daha başlangıç olduğunu söyleyen takım, 2021’de bütün kadronun şampiyonluk için rekabet edeceklerini söyledi.

Dünya F1 Esports Şampiyonu Hakkında Takım Yetkilerinin Konuşmaları
Dünya F1 Esports Şampiyonu Hakkında Takım Yetkilerinin Konuşmaları

Alfa Romeo Racing ORLEN F1 Esports Şampiyonu Hakkında Söylenenler

ORLEN F1 Esports Takımından sorumlu olan kişi şu açıklamayı yaptı: “Şampiyon unvanını hak etmek inanılmaz ve bütün takımın gurur duyması gereken bir unvan. Şampiyona oldukça rekabetli geçti, Jarno ise yarışın en başından beri nefesleri tutacak kalitede bir performans sergiledi.

Takım menajeri James Doherty ise: “Takımımla gurur duyuyorum. Bu takıma ilk giriş yaptığımda hedef yükseklerde bir derece kazanmak ve Drivers’ Championship’e katılma hakkı kazanabilmekti. Constructors’a çıktığımız yarış bile bizi oldukça sevindirmişti fakat maalesef orada ikinci olduk. Çok fazla şey öğrendik ve bu öğrendiğimiz şeyleri takımımızın en iyisi olmasını istediğimiz için gelecek sezonlara da taşıyacağız.” Açıklamalarında bulundu.

F1 Esports Dünya Şampiyonu unvanını kazanan Jarno Opmeer ise yaşamış olduğu bu zorlu süreci ve gelecekteki ulaşmak istediği hedeflerini şu şekilde anlattı: “Şu anda F1 Espor şampiyonu unvanına sahip olmak yaşamış olduğum en güzel ve büyük duygulardan bir tanesi. Bu süreçte elimden gelen her şeyi ortaya koydum, daha iyi olabileceğim zamanlar oldu ama zirveye giden yol sanırım böyle, bu yüzden sergilemiş olduğum performanstan oldukça memnunum. Elimizde tüm ihtiyaçlarımız var ve bu turnuva ile bir sürü şey öğrendik. Gelecek sene ise takım olarak şampiyonluk unvanını almayı düşünüyoruz.”

Dünya F1 Esports Şampiyonu Belli Oldu
Dünya F1 Esports Şampiyonu Belli Oldu

Açıklamış olduğu bu ifadelerle takımına bireysel olarak bir şampiyonluk getirmiş olan Opmeer, gelecek sene olacak olan esports turnuvasında takım olarak birincilik ödülünü almaya çalışacaklarını ifade ediyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu