Güncel

Düşük Çözünürlüklü Fotoğraflarınızı Kaliteli Hale Getirin

Makine öğrenimi ve yapay zeka terimlerini artık daha fazla göreceğiz. Google ve Apple gibi lider şirketler, bu alanlarda ciddi yatırımlar yapmaya ve bu yatırımlarının meyvelerini toplamaya başladılar bile. Bu kapsamda gelişme gösteren yapay zeka teknolojileri sayesinde görüntü işleme programları eski yerini kaybetmeye başladı. Özellikler makine öğrenimi temelli yazılımlar, son aylarda birkaç gelişmiş örnek ile karşımıza çıktı.

Ama bu örneklerin hemen hemen hepsi, daha çok bilgi alınabilecek ve denetimlenemeyecek yazılımlardı. Bu yazılımların büyük bir kısmı kullanımına açılmamıştı. Ancak bundan sonra elinizdeki düşük çözünürlüklü ve kalitesiz piksellere sahip görüntüleri işleyecek ve yüksek çözünürlüklü hale getirecek bir dijital platform var.

Fotoğrafı Kaliteli Yapan Site
Fotoğrafı Kaliteli Yapan Site

Ücretsiz Şekilde Fotoğrafı Kaliteli Yapan Site

Fotoğrafı kaliteli yapan sitesinin ara yüzünü oldukça basitleştirilmiş bir halde. Yalnızca seçeceğimiz resmi sayfaya sürükleyip bırakmanız yeterli ve sonrasında işlemi başlatıp birkaç dakika beklemeniz gerekiyor. 

Sonuç olarak karşınıza çıkan 2 farklı filtre sürümünde resmin boyutları kat ve kat artıyor. Dijital platformu kullananlar oldukça memnun. Fotoğrafın kalitesi arttıkça tabiki boyutu da artış gösteriyor. Örneğin denediğiniz resmin boyutu 48.8 Kb iken sonuç olarak elde ettiğiniz görüntünün boyutu 4.56 MB olabiliyor.

Sitede; Boring, Magic adlı filtrelerden başka Anti-jpg ile adlandırılan bir filtre daha var. Bu filtre sadece resmin formatını .JPG türünden .PNG türüne çeviriyor. Let’s Enhance adı verilen projeyi deneyebilir ve düşük çözünürlük resimlerinizi birer şahesere çevirebilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu