Oyun

Dying Light 2 Yeni Nesile Odaklandı

Geliştiriciliği Techland tarafından yapılan Dying Light 2 yeni nesile odaklanıyor. Oyun yeni nesil oyun konsollarında görüntü ve performansa odaklanacak. Oyunun geliştirme aşaması uzun süredir sessiz bir şekilde gidiyordu. Fakat ortaya çıkan bilgilere göre geliştirici ekip yeni nesil konsollara son derece önem veriyor.

Dying Light 2 Yeni Nesile En İyi Performansıyla Gelecek
Dying Light 2 Yeni Nesile En İyi Performansıyla Gelecek

Dying Light 2 Yeni Nesile Adından Bahsettirecek

Wccftech’e açıklama yapan Techland, Dying Light 2 ile alakalı olarak konuştu. Yapılmış olan söyleşide oyunun geliştirici ekibine, oyunun yeni nesil konsollarda 4K 60 FPS desteklenip desteklenmeyeceği soruldu. Bunun üzerine geliştirici ekipten gelen yanıtla oyununışın izleme, 4K 60 FPS ve kalite modu olacak” son derece performanslı bir şekilde geleceği anlaşılıyor.

Buna ek olarak geliştirici ekip “şu an için performans artışı üzerinde çalışıyor fakat daha fazla bu konu hakkında bir şey söyleyemem” ifadelerini kullandı. 

Bunların yanı sıra yapılan söyleşide sorulan bir diğer soruysa “oyunu bitirmek için kaç saatimizi harcamamız gerek” oldu. Bunun üzerine geliştirici ekibin verdiği yanıtsa “Eğer acele ederseniz, oyunun hikayesinin yaklaşık olarak 20 saat içerisinde bitirme imkanına sahipsiniz. Fakat bu olaylardan daha fazlasını görmek isterseniz 20 saatin 2 – 3 kat daha fazlasını harcamak zorundasınız. Oyunun başlangıç yerindeki bütün bölgeyi keşfe çıkmak isterseniz de yaklaşık bi 7 – 8 saatinizi daha vermeniz gerek” oldu. 

Techland yapmış olduğu bu söyleşiyle birlikte oyunun geliştirme sürecinin sessizliğini bozdu. Bu da hayranlar tarafından oldukça fazla ilgi gördü. 

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu