Dijital Pazarlama

Shopify, Gün Geçtikçe Amazon’a Meydan Okuyor

Shopify, her boyutta perakende işi başlatmak, büyütmek, pazarlamak veya yönetmek için araçlar sağlayan bir e-ticaret şirketidir. Tüm satış kanallarında müşterilerine daha iyi bir alışveriş deneyimi sunmak isteyen şirketler için ölçeklenebilir bir e-ticaret platformuna sahiptir. Ayrıca satıcılarına birçok pazarlama, satış aracı ve performans izlemek için bir gösterge panosu da sunuyor. Hatta birçok işletmenin yararlanabileceği, her türden iş kurma ve operasyon yönetimi hizmetlerini bulabileceğiz bir uygulama mağazası da platform kapsamında bulunuyor.

E-Ticaret
E-Ticarette Büyüme

Merkezi Kanada Ottawa’da bulunan şirket, şu anda 175 ülkede bir milyondan fazla işletmeyi destekliyor. Allbirds, Gymshark, Heinz, Staples ve daha pek çok markayı bünyesinde bulunduran Shopify, her markanın işlerini tek bir platformda yürütmesine olanak sağlıyor. Markaların web sitesi, sosyal medya veya pazar yerlerinde POS sistemleriyle şahsen yaptığı satışları, çevrimiçi satış yöntemiyle tek bir platform üzerinden yapabiliyor. Böylece 5 milyondan fazla satıcının mallarını sattığı Amazon ile rekabet ediyor.

Shopify Nedir?

Shopify
E-Ticarette Shopify

2006 yılında kurulan platform, 27 Mayıs 2015 tarihinde eş zamanlı olarak New York ve Toronto borsalarında “Mağaza” sembolü ile halka açıldı. Yatırımcılar büyümeyi sürdürme potansiyelinin güçlü olduğunu gördüklerinden, hisse senedi o zamandan beri astronomik zirvelere yükseldi. Şirket mükemmel sonuçlar elde etti. Satışlar 2019 yılında %49 arttı. Bu eğilim, içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde daha da arttı.

Shopify CEO’su olan Tobi Lütke, 2019 yılının şirket için bir kilometre taşı olduğunu söylüyor. Bir milyondan fazla tüccarın güvenini kazanarak herkesin, her yerde girişimci olabilmesi için öğrenme eğrisini düşürmeye odaklı bir ilerleme içerisinde olduklarını belirtiyor.

Kaynak
Shopify Is A Challenger To Amazon Every Day

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu