Oyun

EA Formula 1 Hamlesi!

Electronic Arts, yarış oyunlarının arkasındaki geliştirici firma Codemasters’ı bünyesine katmak için harekete geçti. EA’in en güçlü rakibi ise yaklaşık olarak 1 milyar dolarlık teklif veren Take-Two Interactive.

Yarış oyunlarının son senelerde ki lider firmalarından biri olan Codemasters’ın müşterileri artmaya devam ediyor. Merkezi Britanya’da olan firmaya geçen ay Take-Two Interactive Software 1 milyar dolar gibi bir teklif önererek şirkete talip olmuştu. Ancak aktarılmış olan sızıntılara göre, Electronic Arts, Take-Two’nun teklifini arkasında bırakarak 1,2 milyar dolarlık bir anlaşma teklif etti.

EA Formula 1 Hamlesi
EA Formula 1 Hamlesi

Eğer Codemasters anlaşmaya yanaşırsa, FIFA ve NFS dahil olmak üzere spor ve yarış oyunları serileri Codemasters’ın bilgi birikimiyle birleşme imkanı bulacak.

EA Formula 1 Hamlesi Hakkında Açıklama Yaptı

Bu konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Andrew Wilson, “Codemasters ve EA’yı oyun severler için yenilikçi ve şaşırtıcı yeni yarış oyunları yaratmak için bir araya getirmenin mükemmel bir fırsat olduğuna inanıyoruz. “Oyun sektörü gittikçe büyüyor, yarış oyunları büyüyor ve birlikte yeni bir yarış serisi eğlencesi çağına liderlik etmek için konumlanacağız” ifadelerini kullandı.

Aslında EA, Formula 1 tarzında oyunlara fazla yabancı değil. Firma 2000-2003 yılları arasında yarışın haklarını elinde bulundurdu. Ardından 6 adet farklı oyuna imza attı. Codemasters’ın da 2009 yılından itibaren bu seride imzası bulunuyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu