Electronic Arts GLU Oyun Şirketini Satın Aldı

Electronic Arts Glu Oyun Şirketini satın aldı. EA son bir yıldır farklı sektörler de yer alan şirketleri satın almaya başladı. Geçtiğimiz aylarda Codemasters’ı satın almıştı. Electronic Arts yaptığı yatırımla farklı bir projeye imza atmayı hedefliyor.

Electronic Arts Glu'yu Satın Aldı
Electronic Arts Glu’yu Satın Aldı

Uzmanlara göre EA 2021 yılında oyun sektöründe lider olmak istiyor. Bunu hem mobil oyunlarda hem de PC oyunlarında gerçekleştirmek istiyor. Bu yüzden mobil oyunlarında önemli noktada yer alan Glu oyun şirketini satın alma kararı verdi. GLU oyun şirketinin:

gibi önemli oyunları bulunuyor. GLU oyunları genellikle ücretsiz oluyor. Ücretsiz olmasına rağmen uygulama içi satın almalar ile en çok gelir kazanan şirketler arasında yer alıyor.

Electronic Arts GLU Oyun Şirketini 2.4 Milyar Karşılığında Satın Aldı

Electronic Arts Glu Oyun Şirketini 2.4 Milyar karşılığında satın alacağı iddia ediliyordu. Bugün yapılan açıklama ile bu sayının doğru olduğu belirtildi. Satın alma işleminin haziran ayında gerçekleşeceği de ifade edildi.

Electronic Arts GLU Oyun Şirketi 2.4 Milyar Karşılığında Satın Aldı

Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson: ”GLU gibi mobil oyunlarda lider konumundaki bir şirketi bünyemize kattığımız için çok mutluyuz. Şirket haziran ayında bünyemize katılıyor. GLU Oyun Şirketi’nin mükemmel ekibini kadromuza katarak, mobil oyun sektöründe lider olmak için önemli bir adım attığımızı düşünüyoruz. Dünyadaki en büyük sektörler arasında yer alan mobil oyun sektöründe ve PC oyunlarında önemli yerlere gelmek istiyoruz. Bu yüzden farklı sektörlere yatırımlar yapıyoruz” şeklinde açıklamalar yaptı.

Exit mobile version