Güncel

Elektrik Kesintileri Mesaj ile Bilgilendirilecek

Elektrik kesintileri mesajla vatandaşlara haber verilecek. Son yıllarda ülkemizde internet ve elektriklerde planlı kesitler yaşanıyor. İlk olarak Türk Telekom daha iyi internet hizmeti sunmak için alt yapısını güçlendirme kararı aldı. Daha sonra alt yapısı zayıf kalan yerlerde internet kesintisi yaptı. Bu kesintiler o bölge de yaşayan vatandaşlara mesaj yoluyla bildirildi.

Elektrik Kesintileri Mesaj ile Bilgilendirilecek
Elektrik Kesintileri Mesaj ile Bilgilendirilecek

İnternetten sonra elektrik kesintileri de olmaya başladı. Bu kesintilerin sebebi de aynı internetteki gibi. İleriki tarihler de insanları mağdur edecek plansız kesintiler durdurulmak isteniyor. Bu yüzden risk oluşturan yerlerin alt yapısı tekrardan güçlendirmek isteniliyor. Haber verilmeden kesilen elektrik, insanların planladığı işleri aksatıyor. Bu yüzden planlı elektrik kesintileri yapılmadan önce o bölge de yaşayan vatandaşlar mesaj yoluyla bilgilendiriliyor.

Bakan Açıkladı: Elektrik Kesintileri Mesaj Yoluyla Vatandaşlara Önceden Haber Verilecek

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği’nin geleneksel yapılan toplantısına konuk oldu. Bakan Dönmez vatandaşların ilgisini yakından çekecek açıklamalarda bulundu.

Bakan Açıkladı Elektrik Kesintileri Mesaj Yoluyla Vatandaşlara Önceden Haber Verilecek
Bakan Açıkladı Elektrik Kesintileri Mesaj Yoluyla Vatandaşlara Önceden Haber Verilecek

Dağıtım şirketlerimiz planlı veya plansız kesintilerde, kesintinin etki alanındaki kullanıcıları SMS ile bilgilendirecek. Böylece vatandaşlarımız kesintinin saat kaçta başlayacağını ve nereleri etkileyeceğini önceden bilecek. Plan ve programını ona göre ayarlayacak. Böylece yaşanabilecek mağduriyetlerin de önünü almış olacağız

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez

Enerji Bakanı Fatih Dönmez elektrik kesintileri hakkında açıklama yaptıktan sonra bakanlığın 3 farklı projesi olduğunu da açıkladı. Bakan bu 3 farklı projenin ülke açısından çok önemli olduğunu vurguladı. Bakan Dönmez açıklamalarına devam etti.

Birincisi, çağrı merkezi üzerinden yapılacak aboneliklerle ilgili. Artık burada ıslak imza olmadan kimlik teyidi ve sesli onayla bu işlem gerçekleştirilecek. İkincisi, tarife değişikliği ve tahliye talepleri de artık sesli onayla gerçekleştirilecek. Son husus da az önce bahsettiğim çalışma modeliyle ilgili

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu