fbpx
Güncel

Elektrikli Renault Modelleri Yakında Açıklanıyor

Renaul elektrikli markalarını yakın bir tarihte açıklamayı planlıyor. Renault otomobil sektöründe önemli şirketlerden biri. Otomobil sektöründe yer alan şirketlerin bazı modelleri insanlar tarafından çok beğeniliyor. Bu modeller bazen yok satılıyor. Dünya da ve ülkemizde en çok gelir sağlayan sektör otomobil sektörü olduğu açıklanmıştı. Covid-19’dan dolayı ülkemizde ikinci el araba fiyatları yükselmişti. Sıfır araba fiyatlarını geçen ikinci el araba fiyatları şimdi biraz daha uygun hale geldi. Araba fiyatlarında yaşanan düşüşten sonra hükümet bazı araba parçalarına ve telefonlara vergi affını getirdiğini açıklamıştı.

Renault şirketinin arabaları ülkemizde çok satıyor. Renault Türkiye’nin istatistiklerine göre ülkemizde büyük bir pazarı olan Fransız şirket yeni bir ilke imza atıyor. Çok satan modellerini günümüz teknoloji ile birleştirip yeni piyasaya sürmeyi planlıyor.

Elektrikli Renault Modeller Yakında Türkiye'de
Elektrikli Renault Modeller Yakında Türkiye’de

Herkesin Beklediği Elektrikli Renault Modelleri Belli Oldu

Reuters‘in haberine göre elektrikli Renault eski model araçlarını günümüz teknolojisi ile birleştirerek yeniden piyasaya sürmeyi planlıyor. Önümüzdeki hafta lansman düzenleyen şirket elektirikli Renault modellerini açıklayacağını duyurmuştu. Renault’un yok satan araba modelleri Renault 4 ve Renault 5 yeniden piyasaya sürülüyor.

Renault 4 çıktığı zamanın en yenilikçi arabaları arasında sayılıyordu. O tarihte en çok satılan ilk 5 model arasında yer alıyordu. Renault 4 önden çekişli, katlanan iki sıra koltuk, düz yükleme zeminli ve bir arka kapak sunuyordu. Elektrikli Renault modellerinden birinin Renault 4’ten esinleneceği iddia ediliyor. Tasarım çizgilerini koruyan ve günümüz teknolojisi ile birleşecek olan model önümüzdeki gün lansmanda seyircilerin karşısına çıkıyor.

Elektrikli Renault Modelleri İnsanların İlgisini Çekti
Elektrikli Renault Modelleri İnsanların İlgisini Çekti

Renault’un diğer retro aracı Renault 5’inde lansmanda yer alacağı iddia ediliyor. Renault 5 yok satan nadir araba modellerinden biri. Renault 5 ülkemizde olarak satılmıştı. Araç kare farları ve dikey arka lambalar ile şık bir görünüme sahipti. Ülkemizde özellikle çok beğenilen model yeniden üretilmesi ve ülkemizde satışa çıkması aynı etkiyi gösterir mi bilinmiyor. Günümüzde popüler olan elektrikli araçlar şirketler için daha az maliyetli oluyor. Hem maliyeti düşük olan hem de doğa için fazla zararı olmayan elektrikli araçlar şimdi daha çok rağbet görüyor.

Kaynak
Retuers

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu

Tek Tık Haber Platformu

Teknotomy Haber Bültenine Üye Olmak İstermisiniz?