Güncel

Elon Musk Bitcoin Satın Aldı

Elon Musk Bitcoin satın aldı. Dünyanın en zengin ikinci insanı olan Elon Musk geçtiğimiz günlerde Twitter hesabının bio kısmına Bitcoin yazdı. Bunun ardından, düşüşe geçen kripto para bir anda yükselmeye başladı. Şu anda ise Bitcoin durdurulamıyor.

Elon Musk Bitcoin'in Değerini Artırmaya Devam Ediyor
Elon Musk Bitcoin’in Değerini Artırmaya Devam Ediyor

Kripto paralar ilk çıktığı zaman değer görmüyordu fakat şimdi kontrol edilmek istenen ekonominin yeni ve en büyük gücü olmayı başardı. Avrupa Merkez Başkanı geçtiğimiz haftalarda açıklama yaptı.

Açıklamasında Bitcoin’lerin denetlenmesi gerektiğini ve bu konu hakkında dünya hükümetlerinin bir şey yapmasını istedi. Bu açıklamadan sonra kendi kripto paralarını üreteceğini açıklayan Hindistan, ülkesinde diğer kripto paraların kullanımını yasakladı.

Elon Musk Bitcoin ile Ödeme Alacaklarını Açıkladı

Elon Musk açıklama yapmadan önce sosyal medya da 1.5 Milyon Dolar’lık Bitcoin satın aldığı iddia ediliyordu. Bu durum bir iddia olmasına rağmen bir anda Bitcoin artış gösterdi. Bir Bitcoin 42. 000 Dolar oldu. İddiaların artmasıyla birlikte Elon Musk açıklama yapmak zorunda kaldı. Elon Musk iddiaları doğruladı ve 1.5 Milyon Dolar’lık Bitcoin aldıklarını açıkladı.

Bu açıklamadan sonra Bitcoin artış göstermeye devam etti ve 44 bin dolar oldu. Elon Musk sahip olduğu Tesla şirketi içinde değişikler yaşanacağını açıkladı. Bu değişikliklerden biri de ödeme şekillerini ilgilendiriyordu. Artık Tesla şirketine isterseniz Bitcoin ile ödeme yapabiliyorsunuz.

Elon Musk Bitcoin Satın Aldı
Elon Musk Bitcoin Satın Aldı

Uzmanlar Elon Musk’ın Bitcoin alma sebebini anlamadıklarını açıklasa da ortaya birkaç iddia atıldı. Uzmanlara göre Elon Musk’ın yeni sisteme adapte olmak için Bitcoin aldığı düşünülüyor. Diğer bir iddia ise Elon Musk’ın kontrol edilemeyen kripto paralarda güç elde etmek istemesine dayanıyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu