Güncel

Elon Musk Borsaları Salladı

Elon Musk Borsaları Salladı
Elon Musk Borsaları Salladı

Bu gün Türkiye saati ile 11 sularında Twitter biosuna Bitcoin yazan Elon Musk borsaları salladı. Bio’sunun değiştiği sıralarda 32 bin dolar civarında olan Bitcoin bir anda beklenilmeyen bir yükseliş ile 37 bin dolar seviyelerine dayandı. Bu kadar ciddi bir yükseliş ile birlikte kripto para borsalarında ki paranın Bitcoin‘e akması ile beraber Bitcoin Dominance’nin de inanılmaz bir artış göstermesine neden oldu hal böyle olunca da altcoinlerde yatırım yapan yatırıcılar ciddi zarar ettiler. Zira altcoinlerde ciddi bir düşüş yaşandı. Elon Musk’ın bu hareketi önemli borsacılar tarafından tepki çekerken işlem hacmi 900 milyar dolar olan bir borsanın bu kadar manüpilatif olması yatırımcılarda ciddi korku yarattı.

Bu Elon Musk’ın İlk Olayı Değil

28 ocak tarihinde ki bir Tweet’inde dogue yazan bir afiş paylaşmış bu afişten sonra uzun zamandır yatay seyreden Dogecoin yaklaşık 10 kat değer kazanmıştı. daha sonra biraz düşüş yaşasa da bir önceki güne göre yüzde 700 artış gösterdi.

Borsadaki bu hareketin neler sonuçları neler olacağı hala belirsizliğini korurken bir kısım borsacılar bu olay ile birlikte altcoinlerin boğa sezonuna girebileceklerini söylediler. Diğer bir kısım ise bu hareketle beraber önemli bir direnç noktası olan 40 bin dolar seviyesinin kırılacağına ve Bitcoin’in 60 binlere yol alacağını söylediler neler olacağını hep beraber göreceğiz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu