Güncel

Elon Musk Dünyanın En Zengin 3. Kişisi Oldu

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su ve kurucusu Elon Musk, dünyanın en zengin 3. insanı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Üçüncülük için Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ile yarışan Musk, elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın hisselerinin aniden yüzde 13 artması ile beraber 3.’lük koltuğunu garantiledi.

Geçtiğimiz günlerde Tesla’nın hisseleri en ünlü hisse senetleri endekslerinden S&P 500‘e katılmasıyla adete bir patlama yaşamıştı. Sadece 2020 yılı içerisinde Tesla hisseleri  %500 oranında artış yaşadı. Tabi yaşanan bu ani yükselişte Elon musk’ın cebinin dolmasına neden oldu. Elon Musk’ın serveti yaklaşık 15 milyar dolar artış yaşayarak 117,5 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Elon Musk Dünyanın En Zengin 3. İnsanı Oldu
Elon Musk Dünyanın En Zengin 3. İnsanı Oldu

Elon Musk Dünyanın En Zengin İnsanları Listesinde Zirveye Çıkıyor

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’ın, Bloomberg Billionaires Index verilerine göre 106 milyar dolarlık serveti ile 3. sırada bulunuyordu. Fakat  Bloomberg Billionaires Index verilerine Tesla’nın hisselerinin yükselmiş halini göstermiyor.

Dünyanın en zengin 3. insanı sıralamasında rekabet hala devam ederken birincilik ve ikincilik hala değişmiş değil. Şu anda dünyanın en zengin insanı 184 milyar dolar serveti ile Amazon’un kurucusu Jeff Bezos. Dünyanın en zengin ikinci insanı ise 129 milyar dolarlık servetiyle Microsoft’un kurucusu Bill Gates. Fakat Bill Gates geçtiğimiz günlerde servetinin 50 milyar dolarlık bir kısmını hastalık ve yoksullukla savaş derneklerine bağışladı.

Elon Musk’ı bir anda 3.lüğe yükseltmiş olan Tesla hisseleri sadece bir günde 409 dolardan 460 dolar seviyesine yükseldi. 21 Aralıkta S&P 500 endeksi dahilinde işlemlerine başlayacak olan Tesla, piyasa değerine bakacak olursak en büyük 10.şirket konumuna gelecek.

Bu ve buna benzer ilginç haberlere Teknotomy güncel adresinden ulaşabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu