GüncelInfluencerlar

Elon Musk’ın Hayatı Dizi Olacak

Dünyanın en tanınmış ve ücretli televizyon kanalı olan HBO, Elon Musk’ın hayatını anlatan bir dizi yapacak. Bugüne kadar izleyicilerle buluşturduğu yapımlar ile dünya çapında ün salmayı başaran HBO, yeni bir yapım üzerinde çalışmalara başladı. Channing Tatum’un yapımcılığını üstelendiği bu HBO dizisi, son yıllarda sıkça ön plana çıkarak adından söz ettirmeyi başaran Elon Musk’ın hayatını ele alacak.

Kanadalı bir anne ve Güney Afrikalı bir babanın çocuğu olarak Pretoria, Güney Afrika’da dünyaya gelen ve orada büyüyen Elon Musk’ın yaşamını anlatacak olan bu dizinin adı, oyuncu kadrosu, çekim tarihi ve ne zaman başlanacağına ilişkin detaylar bilinmiyor. Fakat dizinin Ashlee Vance tarafından yazılan Elon Musk: Tesla ve SpaceX and the Quest for a Fantastic Future isimli kitabından esinlenileceği söyleniyor.

Elon Musk’ın Hayatı Dizi Olacak
Elon Musk’ın Hayatı Dizi Olacak

Aynı zamanda dizinin daha çok, Musk’ın uzay taşımacılığı şirketi olan SpacaX ve bu şirket tarafından üretilen, geçtiğimiz haftalarda Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderilen Falcon 9 roketi üzerinde durulacağı da söyleniyor. 2015 yılında Vance’in ilk kez yayınladığı kitap, Elon Musk’ın hayatını detaylıca ele alarak farklı bir pencereden görmemizi sağlıyor.

Elon Musk’ın Hayatı Hakkında Merak Edilenler

Elon Musk’ın çocukluğundan başlayarak günümüze kadar gelen hikayesinin anlatıldığı kitapta, Musk’ın Zip2 ve Pay Pal zamanına ilişkin detaylara da yer veriliyor.  Fakat dizinin, bahsi geçen romanın hepsine yer verilmeyeceğini bir kez daha ifade etmek gerekiyor. İzleyiciler bu dizide, SpaceX ve Falcon 9’u görecekler. Elde edilen bilgilere göre dizinin, 6 bölümden oluşacağı söyleniyor. Bu açıdan yapımı sınıflandıracak olursak, “mini dizi” olarak nitelendirilebilir. HBO’nun yendi dizisi, önümüzdeki günlerde daha fazla detayla Elon Musk’ı merak edenlerin karşısına çıkacağa benziyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu