Güncel

En Çok İzlenen YouTube Videosu: Baby Shark

2018 yılında beklenmedik bir hit haline gelmesinin ardından oldukça akılda kalıcı olan çocuk şarkısı Baby Shark, en çok izlenen YouTube videosu oldu.

SmartStudy CEO’su olan Min Seok Kim, yaptığı açıklamada dünyanın dört bir yanındaki hayranların sevgisi ve desteği olmasaydı Baby Shark’ın yeni rekorunun imkânsız olacağını söyledi. Ayrıca bu rekordan çok onur duyduklarını ve dijital platformların ötesinde, yüksek kaliteli eğlence sunmaya odaklı bir şekilde çalışmalarına devam edeceklerini dile getirdi.

En Çok İzlenen YouTube Videosu Baby Shark
En Çok İzlenen YouTube Videosu Baby Shark

Baby Shark Nasıl En Çok izlenen YouTube Videosu Oldu?

Baby Shark, Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin küresel hiti Despacito’yu geride bırakarak 7,04 milyar görüntülenme elde etti. Şarkının orijinal hali 2016 yılında yüklenmiş olmasına rağmen 2018 yılında popülaritesini artırdı. Sonrasında ise aileler için kaçınılmaz bir şarkı haline geldi ve ebeveynlerin felaketi oldu. 2019 yılının Ocak ayında şarkı Billboard Hot 100’de 32.sıraya yerleşti ve çocuklar için canlı konser verildi.

Viral olan bu hit parçasının popülaritesi gizemini koruyor. Ancak videonun kolay dans hareketleri, sevimli karakterleri bulundurması şarkıyı öne çıkarıyor. Ayrıca sağlıklı bir sosyal medya mücadelesi olan #BabySharkChallenge için yapılmış akılda kalıcı sözleri de şarkının önce Asya’da viral hale gelmesini ardından da dünyanın geri kalanına yayılmasını sağladı.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu