Güncel

2020’nin En Çok Satan Telefonları

Açıkladığı veriler ile birlikte son dönemde oldukça gündem yaratan Canalys, akıllı telefonlar ile ilgili yaptığı analizleri kullanıcılar ile paylaştı. Şirketin yaptığı açıklama ile 2020’nin 3. kısmında en çok satan telefonlar hakkındaki soruları cevaplıyor.

Canalsy tarafından paylaşılan verilere göre 2020’nin kralı ABD merkezli teknoloji devi Apple oldu. Buna neden olarak ise şirketin çeyrek periyodunun ilk iki sırasını elinde bulundurması gösteriliyor. Yani kullanıcılar geçtiğimiz aylarda en çok iPhone 11 ve iPhone SE satın aldılar. Yapılan açıklamaya göre iPhone 11’in satış sayısı 16 milyon iPhone SE’nin satış sayısı ise yaklaşık olarak 10 milyon civarında.

 En Çok Satan Telefonlar
En Çok Satan Telefonlar

2020’nin En Çok Satan 10 Telefonu

Açıklanan veriler doğrultusunda son ayların en çok satılan üçüncü telefonu Samsung’un fiyat/performans odaklı modellerinden Galaxy A21s oldu. Bu modeli de yine Samsung’un Galaxy A11 ve Galaxy A51 modelleri takip etti. Listenin altıncı sırasında ise Çin menşeli teknoloji şirketi Xiaomi’nin alt markası Redmi’nin Redmi Note 9 adlı akıllı telefonu bulunuyor.

Açıklanan veriler doğrultusun da Android kullanmak isteyen kullanıcıların amiral gemisi olarak adlandırılan pahalı telefonlar yerin fiyat/performans odaklı telefonlara yöneldiğini söylemek mümkün. İOS kullanıcılarının ise Apple’ın son çıkardığı cihazları tercih ettikleri görülüyor. Buna ek olarak iPhone 12 ve Samsung Galaxy Note 20’nin bu listede bulunmadığını söylemekte yarar var 2020’nin son kısmında zirveye oynaması beklenen bu iki akıllı telefonların listeyi nasıl değiştireceğini hep birlikte göreceğiz.

Bu ve bunu gibi bir çok önemli bilgiye Teknotomy güncel bölümünden ulaşabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu