Teknotomy Dosya

En İyi 10 Görüntülü Sohbet Sitesi

Günümüzde insanlar tanıdıkları ya da tanımadıkları insanlar ile görüntülü sohbet edebiliyor. Konuşmak istedikleri insan Dünya’nın neresinde olursa olsun bu görüşmeyi yapabiliyor. Görüntülü konuşma bir anda bu kadar popüler olunca uygulama geliştiriciler insanların dikkatini çekmek için ya uygulamalarına bu özelliği ekledi ya da sadece bu hizmeti veren uygulamalar geliştirdi. Bu özelliği sunan çok fazla uygulama olunca geliştiriciler gene insanların dikkatini çekmek için bu uygulamalara farklı özellikler ekledi. Kimi yazılımcı insanlar görüntülü bir şekilde konuşurken oyun oynamasını sağladı. Kimi her ülkeden konuşma özelliği ekledi. Kimi stickerla birlikte görüntülü konuşma seçeneği sunuyor.

En İyi 10 Görüntülü Sohbet Sitesi
En İyi 10 Görüntülü Sohbet Sitesi

En İyi 10 Görüntülü Sohbet Sitesi Listesi

Görüntülü sohbet etmeyi seviyorsanız sizlere bu konu da birbirinden farklı özellikleri ile en iyi sayılan 10 uygulamayı sıralıyoruz. Bu uygulamalar arasında bildiğiniz siteler de yer alıyor, ismini ilk defa duyacağını siteler de yer alıyor. Listedeki uygulamaların sırasını kullanıcıları tarafından yorumlar belirledi. Listedeki her uygulamanın özelliklerini tabloda sunuyoruz.. Bazı uygulamalar az özellik sunsa da ücretli olabilir. Bazı uygulamalar da çok fazla özellik sunmasına rağmen ücretsiz olabiliyor. Uygulamaların altında telefonunuzun işletim sistemine göre indireceğiniz linkler bulunuyor.

Görüntülü Sohbet SiteleriMesajlaşma ÖzelliğiPlay Store’da Var Mı?App Store’da Var Mı?Depolama AlanıYurtdışından Biri İle Konuşabiliyor Musun?Yıldız Puanı
ICQVarVarVarPlay Store 60 MB
App Store  131.7 MB
YokPlay Store 4.4
App Store 4.5
Facebook MesengerVarVarVarPlay Store  42 MB
App Store  69.3 MB
Facebook’ta arkadaş iseniz evetPlay Store 4.0
App Store 3.9
TangoYokVarVarPlay Store 88 M
App Store 187.8 MB
VarPlay Store 4.3
App Store 4.0
LineVarVarVarPlay Store 81 MB
App Store 266 MB
VarPlay Store 4.1
App Store 3.2
ViberVarVarVarPlay Store 41 MB
App Store 206.1 MB 
VarPlay Store 4.2
App Store 4.4
DiscordVarVarVarPlay Store 78 MB
App Store 117.1 MB 
VarPlay Store 4.5
App Store 4.6
FaceTimeYokYokVarApp Store —–Yok
App Store ——
OmegleVarVarVarPlay Store 32 MB
App Store 79.6 MB
Var Play Store 4.1
App Store 4.4
AzarYokVarVarPlay Store 100 MB
App Store 236.1 MB  
VarPlay Store 4.1
App Store 4.3
WhatsAppVarVarVarPlay Store 90 mb
App Store 184.1 MB
Rehberinizde Kayıtlı İse evetPlay Store 4.1
App Store 4.6
En İyi 10 Görüntülü Sohbet Sitesi Özellikleri

10- ICQ

Görüntülü sohbet siteleri arasında en eskisi olan ICQ şimdi mobil uygulamasını kullanıma sunuyor. ICQ uygulamayı sunarken kullanıcılarına yaptıkları her görüşmenin güvenli olduğunu da duyurdu. ICQ görüntülü olarak yapılan tüm konuşmaların şifreli olduğunu ve üçüncü şahıs kimsenin bu konuşmalara giremediğini açıkladı. Güvenilirliğinin yanı sıra kullanıcı dostu ara yüze sahip uygulama da 3D animasyon yapabiliyorsunuz. Uygulamayı App Store ve Play Store’da indirebiliyorsunuz. Uygulama için ücret ödemiyorsunuz.

Görüntülü Sohbet Siteleri ICQ
Görüntülü Sohbet Siteleri ICQ

9- Facebok Mesenger

Görüntülü sohbet yapmak için eski dost Facebook’un ekstra uygulaması olan Messenger’ı kullanabiliyorsunuz. Bildiğiniz üzere Facebook eskisi aktif değil fakat ekstra uygulamaları ve hesap açmak istediğiniz her yere hesap açabilmek için Facebook’un kullanılmasından dolayı kimse hesabını silemiyor. Fakat siteden bir arkadaşınız ile görüntülü konuşacaksınız seçebileceğiniz en iyi uygulamalardan biri. Uygulamada kaliteli bir şekilde görüntülü konuşabiliyor. Mesenger basit bir ara yüze sahip ve ücretsiz görüntülü konuşabiliyorsunuz. Uygulama içi satın almada bulunmuyor.

Görüntülü Sohbet Facebook Mesenger
Görüntülü Sohbet Facebook Mesenger

8- Tango

Yabancılarla görüntülü sohbet etmek istiyorsanız Tango uygulamasını incelemenizi tavsiye ediyoruz. Uygulama çok amaçlı olduğu için bu uygulamadan para da kazanabiliyorsunuz. Para kazanmak için uygulamada canlıyayın açmanız gerekiyor. Eğer kullanıcılar yayınınız beğenirse sizlere hediyeler gönderiyor. Son dönemlerin en popüler uygulaması olan Tango’yu ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Tango’yu 400 milyon kişi indirmiş ve rastgele görüntülü sohbet etmek isteyenlerin ilk tercihi oluyor.

Görüntülü Sohbet Tango
Görüntülü Sohbet Tango

7- Line

En iyi görüntülü sohbet siteleri arasında Line’da yer alıyor. Line dünya çapında bir üne sahip olduğu için Dünya’nın herhangi bir yerindeki Line kullanıcısı ile sohbet edebiliyorsunuz. Uygulama ilk olarak mesajlaşma uygulamasıydı fakat güncellemeler ile görüntülü ve sesli sohbetler de yapabiliyorsunuz. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Ücretsiz olmasının dışında bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi istediğiniz çıkartmayı görüntülü konuşmada da kullanabiliyorsunuz.

Line
Line

6- Viber

Amerika görüntülü sohbet etmek isteyen Türk vatandaşların ilk tercihi oluyor ve bu tür uygulamalar ile oradaki insanlar ile sohbet etmek için indiriyor. Viber ile yurtdışında yaşayan herhangi bir Viber kullanıcısı ile konuşabiliyorsunuz. Viber bu özelliğinin yanı sıra kullanıcı dostu ara yüze sahip. Ayrıca yaptığınız tüm görüşmeler şifreler ile korunuyor. Bu sayede yaptığınız tüm görüşmeleri güvenli bir şekilde yapabiliyorsunuz. Viber’in 500 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor ve bu kullanıcıların çoğu yurtdışında yaşıyor. Viber’in özellikleri rastgele görüntülü sohbet yapmak isteyenlerin dikkatini çekiyor ve hatta ilk tercihi oluyor.

Amerika Görüntülü Sohbet Viber
Amerika Görüntülü Sohbet Viber

5- Discord

Son zamanların en iyi görüntülü sohbet uygulaması olan Discord özellikle yayıncıların en çok tercih ettiği uygulamalar arasında yer alıyor. Discord kullanıcıları ile ister mesajlaşabiliyorsunuz isterseniz de görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz. Özel ayarları ile görüntülü konuşmalarınızı daha kaliteli hale getirebiliyorsunuz. Ayrıca sohbetinizi ekran paylaş özelliği ile diğer kullanıcılara da paylaşabiliyorsunuz. PC için en iyi görüntülü sohbet sitesi olan Discord ilerleyen zamanlarda bu listede daha da ilerlemesi bekleniyor.

Görüntülü Sohbet Discord
Görüntülü Sohbet Discord

4- FaceTime

Rastgele görüntülü sohbet yapamadığınız FaceTime uygulaması sadece rehberinizde yer alan ya da sizde maili olan kişilerle sohbet etmenizi izin veriyor. Buna rağmen İOS kullanıcıları tarafından en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Eğer aramak istediğiniz kişinin telefon numarası ya da maili bulunuyorsa ücretsiz olarak net görüntü kalitesi ile konuşabiliyorsunuz. Uygulama çok fazla internet yemiyor. Basit ara yüze sahip olan uygulamanın 300 milyona yakın aktif kullanıcısı bulunuyor.

Rastgele Görüntülü Sohbet FaceTime
Rastgele Görüntülü Sohbet FaceTime

3- Omegle

Omegle görüntülü sohbet yapmak isteyenlerin ilk tercih ettiği site oluyor. Çünkü VPN kullanarak istediğiniz ülkenin vatandaşı ile görüşebiliyorsunuz. Omegle’yi hem web sitesine girerek kullanabiliyorsunuz hem de uygulamasına girip kullanabiliyorsunuz. Önce cinsiyetinizi söylüyor daha sonra hangi ülkenin vatandaşı ile konuşmak istediğinizi seçiyor ve görüntülü sohbeti başlat diyorsunuz. Siteye girdiğiniz zaman bu kadar basit bir ara yüze sahip olduğunu görebiliyorsunuz. Uygulamayı ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Ayrıca konuşmalarını güvende oluyor. Uyarı uygulamada istemediğiniz görüntüler olabiliyor. Eğer bu görüntüleri görmek zorunda kalırsanız şikayet edebiliyorsunuz.

Omegle
Omegle

2- AZAR

Azar görüntülü sohbet konusunda en iyi uygulamalar arasında yer alıyor. İlk çıktığı zaman kimse tarafından bilinmeyen uygulama kısa süre de en iyi uygulamalar arasına girmeyi başardı. Bu başarıyı yakalamasında yaptığı reklamlarında katkısı bulunuyor. Reklamlarda nerdeyse bütün fenomenler yer aldı. Uygulamaya geri dönersek uygulama da istediğiniz ülkenin vatandaşı ile konuşabiliyorsunuz. Rastgele görüntülü sohbet yapmak isteyenlerin ilk tercih ettiği siteler arasında yer alan Azar’ı ücretsiz indirebiliyorsunuz. Fakat uygulama içi satın almalar bulunuyor. Uygulamanın basit bir ara yüzü bulunuyor.

Azar Görüntülü Sohbet
Azar Görüntülü Sohbet

1- WhatsApp

En iyi görüntülü sohbet siteleri arasında ilk sırada listede yer alan diğer uygulamalara göre daha popüler olan WhatsApp ile devam ediyoruz. Uygulamanın nasıl bir uygulama olduğunu herkes biliyor. Listede yer almasının sebebi ise grup şekilde görüntülü konuşma yapılıyor. Uygulama bunu yaparken hiç bir kaliteden taviz vermiyor. Hatta uygulama yazılımcıları az çeken internette ve en kalitesiz telefonda en iyi hizmeti sunmak için çalışıyor. Uygulamanın bu kadar mükemmel olmasına bakmayın çünkü üç ay önce gizlilik sözleşmesi hakkında aldığı karar çok tartışıldı. Uygulama gizlilik sözleşmesi dışında her açıdan mükemmel özellikler sunuyor.

Görüntülü Sohbet Siteleri WhatsApp
Görüntülü Sohbet Siteleri WhatsApp

En iyi 10 görüntülü sohbet sitesi yazımızın sonuna geldik. Has TV görüntülü sohbet sitesi listede yer almıyor. Çünkü uygulamada düzgünce konuşacağınız insan bulunmuyor. Bu yüzden kullanıcılar siteden memnun değil ve puanı çok düşük olan site listemizde yer almıyor. Cambly’de bu listede yer alabilirdi fakat eğitim amaçlı olduğu için listeye alınmadı. Listedeki bazı sitelerin tüm özelliklerini kullanmak için yardımcı araçlara ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Bu ihtiyaç duyduğunuz araçların en iyilerini sitemizin üst kısımda yer alan arama çubuğunda aratarak kullanabiliyorsunuz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu