Teknotomy Dosya

En İyi 10 İnternet Alışveriş Sitesi

Teknolojinin gelişmesiyle günlük hayata dahil olan internet pek çok avantajı da beraberinde getirir. Bu avantajlardan birisi de internet alışveriş sitesi kullanarak gereksinimlerin karşılanmasıdır. Bu şekilde hem zaman kazanır hem de birden fazla ürün ve fiyat seçeneğini bir arada görebilirsiniz. Eskiden mağazaları dolaşıp istediğiniz ürünü bulmak için harcadığınız enerjiyi, artık sevdiklerinize ayırabilirsiniz. Ayrıca pandemi sürecinde internet alışveriş sitesi kullanarak alışveriş yapmak oldukça tercih edilen bir durum olarak ön plana çıkar.

Online alışveriş yaparken dikkat edilecek noktalardan ilki güvenilir bir e-ticaret sitesi bulmaktır. Çünkü alışveriş yaptığınız siteye kart bilgilerinizi, kişisel iletişim bilgilerinizi girdiğinizden ve bu bilgilerin çalınmasını istemezsiniz. Bu nedenle müşteri kaybetmek istemeyen bazı e-ticaret siteleri kapıda ödeme seçeneği de sunar. Bu seçenek ile istediğiniz ürünü sipariş edip, ödemesini kapıda kuryeye yapabilirsiniz. Kart bilgilerinizi internet sitesine girmek zorunda kalmazsınız. Son zamanların popüler olan internet alışveriş sitelerinin en iyilerini sizler için derledik.

1- Hepsiburada

Hepsiburada İnternet Alışveriş Sitesi

Yaşadığımız ülke içerisinde 1998 yılından beri internet alışveriş sitesi olarak hizmet veren bu site çok sayıda tedarikçiyi bünyesinde bulunduruyor. Tedarikçi sayısının fazla olması da ürün çeşitliliğini artıran bir durum. Dolayısıyla aradığınız her türlü ürünü bu sitede bulabilirsiniz ve Türkiye’nin dört bir yanından sipariş verebilirsiniz. Üstelik bazı ürünler yurtdışına da gönderilebiliyor. Son zamanlarda hepsiexpress adıyla kendi lojistik ağını da kurmaya başlamış olması da siteyi oldukça güvenilir kılıyor. Aynı zamanda bu e-ticaret sitesi whatsapp destek hattı ile endişelerinizi ve sorularınızı cevapsız bırakmıyor. Bir internet alışveriş sitesinde en çok ilgilendiğimiz nokta olan müşteri hizmetleri ile sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilmeyi Hepsiburada başarabilmiş durumda görünüyor. Bu sebepten ötürü de fazlaca tercih ediliyor.

2- Gittigidiyor 

Gittigidiyor E-Ticaret Sitesi

2007 yılında E-Bay bünyesine girerek ürün çeşitliliğini artıran GittiGidiyor, bir internet alışveriş sitesi olarak, oldukça güvenli bir platform oluşturmayı başarmıştır. Bu e-ticaret sitesi, aldığınız üründen memnun olduğunuzu onaylayana kadar satıcıya ücreti aktarmıyor ve kendi havuzunda tutuyor. Dolayısıyla geliştirdikleri bu sıfır risk yöntemi ile hem alıcıyı hem de satıcıyı koruyor. Bedava bir şekilde üye olarak ister alıcı isterseniz de satıcı olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu online alışveriş sitesinde bahçe mobilyalarından teknolojik ürünlere kadar istediğiniz her türlü ürünü bulabilirsiniz. Üstelik sıfır almak istemediğiniz ürünler için ikinci el araması da yapabilirsiniz. Yani ürün çeşitliliğinin fazlaca olması ve güvenli bir e-ticaret sitesi olmasından dolayı bu siteyi tercih etmek oldukça mantıklı olur.

3- n11

N11 Online Alışveriş Sitesi

“Hayat Sana Gelir” sloganı ile içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde kendi kendimize evimizden çıkmayarak karantina yapmanın önemini de vurgulayan bir e-ticaret sitesi. Her yılın 11.ayının 11.gününde yaptığı özel indirim ile normal zamankinden daha uygun fiyatlar ile ürünleri satışa sunması avantajlı bir online alışveriş sitesi haline getiriyor bu siteyi. Oldukça çeşitli ürün yelpazesi bulunan bu e-ticaret sitesinde günlük indirimler ya da bankaların indirim, kampanyalarını takip ederek alışveriş keyfinizi çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

4- Amazon

Amazon E-Ticaret Sitesi

Dünyanın en büyük e-ticaret ağından birisi olan Amazon, Amerika başta olmak üzere birçok farklı ülkede faaliyet gösteren bir internet alışveriş sitesi. Eskiden sadece yurtdışından beğendiğimiz ürünleri getirtmek için kullandığımız bu e-ticaret sitesi artık Türkiye’yi de bünyesine almış bulunmakta ve bu online alışveriş sitesi üzerinden ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. Türkiye sitesinde bulamadığınız ürünler için ise eskiden olduğu gibi uluslar arası hizmet veren diğer sitelerine bakarak dünyanın farklı yerlerindeki ürünlere ulaşabilir ve bulunduğumuz yere sipariş verebiliriz. Amazon sayesinde dünyanın öbür ucundaki ürünler artık bir tık uzağımızda. Dolayısıyla internet alışveriş sitesi olarak oldukça popüler bir site Amazon.

5- Trendyol

Trendyol İnternet Alışveriş Sitesi

Türkiye’deki online alışveriş siteleri içerisinde oldukça popüler bir internet alışveriş sitesi olan Trendyol, birçok sayıda tedarikçiye sahip. Aynı zamanda alışveriş mağazalarında bulunan çeşitli markalarında site içerisinde kendi mağazalarına sahip olması siteyi bir adım daha öne çıkarıyor. Ayrıca son yıllarda kendi giyim koleksiyonunu oluşturup birçok pahalı markanın muadili haline gelmiş olması da bir artı durum olarak karşımıza çıkıyor. Kendi lojistik ağına sahip olmasından kaynaklı bir şekilde de 24 saatte kargo seçeneği sunuyor. Herhangi bir sorun yaşadığınız zamanda online olarak ulaşabileceğiniz Trendyol Asistan ve sabit hat numaraları ile kusursuz müşteri hizmeti sağlıyor. Oturmuş bir lojistik ağı ve müşteri hizmetleri sisteminin olması haliyle bu siteyi oldukça tercih edilebilir kılıyor.

6- Morhipo

Morhipo Online Alışveriş Sitesi

Trendyola alternatif olarak değerlendirebileceğimiz Morhipo, bünyesinde birçok markayı bulunduran bir internet alışveriş sitesi. İçerisindeki birçok kategori ve tedarikçi ile geniş bir ürün yelpazesine sahip olan bu e-ticaret sitesi yaptığı özel indirimlerle de öne çıkıyor. Ayrıca hızlı kargo seçeneğine de sahip olması bir internet alışveriş sitesi olarak daha çok tercih edilmesine sebep oluyor.

7- Letgo 

Letgo E-Ticaret Sitesi

Keşke ikinci el ürünler satın alabileceğim bir site olsaydı veyahut evimdeki kullanmadığım eşyaları satabileceğim bir site diyorsanız, aradığınız siteyi bulmuş olabilirsiniz. Mobil uygulaması da bulunan, bir internet alışveriş sitesi olan Letgo da yine pek çok ürün çeşitliliğine sahip. Mobilyadan giyime, giyimden kozmetiğe aradığınız her şeyi burada ikinci el olarak bulabilirsiniz. Üstelik isterseniz satıcı ile buluşup, ürünü elden teslim alabilir ve ödemenizi de direkt olarak satıcıya yapabilirsiniz. Bu durumda hem siz ürünü görüp satın almış oluyorsunuz hem de satıcı parasını almak için çeşitli prosedürler ile uğraşmamış oluyor. Sonuç olarak bu gibi avantajları olmasından kaynaklı bir şekilde bu e-ticaret sitesi de oldukça tercih ediliyor.

8- Cimri

Cimri E-Ticaret Sitesi

Aradığınız ürünün en ucuz hangi sitede olduğunu bilmek istiyorsanız ya da ürün incelemelerine bakmak, kullanıcı yorumlarını görmek ve daha fazlasına ulaşmak istiyorsanız bakmanız gereken site bu. Sitenin amacı fiyat listeleri oluşturarak müşterinin en ucuz ürüne ulaşmasını sağlıyor. Haliyle amacı, en ucuz ürünü kullanıcı yorumuyla görmek olan müşteriler arasında oldukça popüler olan bu sitede aradığınız her ürünü bulabilirsiniz.

9- Çiçeksepeti

Çiçeksepeti İnternet Alışveriş Sitesi

Sevdiğimiz insanlara sevgimizi göstermenin güzel bir yolu çiçek almak olarak ön plana çıkıyor. Bir de şehir dışındaki sevdiklerinize istediğiniz an istediğiniz çiçeği gönderebildiğiniz bir site olarak düşünebilirsiniz. Çünkü bu e-ticaret sitesi ile Türkiye’nin her yerine seçtiğiniz tarih ve seçtiğiniz saatte hediye gönderebilirsiniz. Ayrıca birçok hediye çeşidi bulunması da siteye artı puan kazandırıyor. Siteyi tavsiye edilip, kullanılması noktasında öne çıkarıyor.

10- Kitapyurdu

Kitapyurdu'ndan Online Alışveriş

Bir tek konu üzerine yoğunlaşmış bir site arıyorsanız ve bu konu kitaplar ise aradığınız site Kitapyurdu olabilir. İsterseniz normal kitabı, isterseniz ders kitabı, isterseniz de test kitabı bulabileceğiniz bu e-ticaret sitesi, aynı zamanda eski kitap sevdalılarını da unutmamış. Eski basım kitapları da bünyesinde bulunduran site, ayrıca harcadıkça puan biriktirme sistemiyle de kazandığınız puanlar sayesinde ekstra indirim sunuyor. İnternet alışveriş sitelerinde sık yaşanan sorunlardan birisi olan kargo ücreti sorununa da çözüm bulan e-ticaret sitesi, anlaşmalı olduğu noktalardan siparişlerini alacak müşterilerinden kargo ücreti almıyor. Bu durum da müşteriler arasında e-ticaret sitesini öne çıkaran önemli noktalardan birisi oluyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu