Teknotomy Dosya

En İyi 10 Torrent Sitesi

İnternetin ilk kullanım amacı bilgi paylaşımı olsa da zaman içinde bu amacın dışında kullanılmaya başlanmıştır. Sosyal medya, video izleme , film izleme platformları  gibi uygulamalar bunun en güzel örnekleridir. Günümüzde internet hızı artmış olsa da geçmişte internet hızı oldukça  düşüktü ve büyük boyutlu dosyaların paylaşımı ise neredeyse saatlerce süren bir uğraştı. Buna tepki olarak Bram COHEN isimli kullanıcı tarafından torrent sitesi platformu ortaya konmuştur. Torrent indirme siteleri bağlantı hatası olmadan, internet hızına bağlı olarak büyük boyutlu dosyaları saniyeler içinde indirmenize imkan verir. Bu yazı torrent ile ilgili aklınıza gelen tüm soruların cevabını bulabilmeniz için hazırlandı. Gelin detaylara birlikte bakalım.

Torrent Nedir?

İnternet tarihinin en büyük buluşlarından biri olarak kabul edilen ve aynı zamanda ülkemizde de yaygın olan torrent siteleri, internet kullanıcılarının diğer kullanıcılar ile büyük boyutlu dosyaları paylaştığı ve paylaşılan dosyaları indirebildiği platformlardır. Bu işlem sırasında torrent sitesi ya da torrent programı kullanır. Peki torrent terimi nedir? Torrent terimi, indirilecek olan klasör ve programa bağlı olan Metadata‘yı adlandırmak amacıyla kullanılır. Torrent ile indirme yapan internet kullanıcısı, torrent dosyasında asıl dosyayı değil, asıl dosyanın sunucudaki görüntüsünü indirir. 

Torrent sistemini kullanmak yasal mıdır? Başka kullanıcıların indirmesi için Google Drive’ a dosya eklediğiniz de olduğu gibi, torrent sitelerinin amacı da dosya paylaşımıdır. Ancak sunucudan çekilen verinin telif hakkı koruması var ise yapılan işlem yasa dışı kabul edilir. Telif sahipleri yasal işlem başlatarak telif hakkı olan dosyanın paylaşımını yapan torrent sitesinin kapanmasına sağlayabilir. Bu nedenle telif hakkını ihlal eden bir çok torrent sitesi belirli aralıkla kapanır ya da sürekli adres değişikliği yapmak zorunda kalır.  Bir çok kullanıcının, kullanmış olduğu torrent sitesine bir süre sonra girememesinin veya o torrent sitesine ulaşamamasının nedeni budur. Bu yazımızda internet kullanıcıların sıklıkla kullandığı ve büyük boyutlu dosyalarının paylaşmasına imkan veren, güncel en iyi 10 torrent sitesini listeledik.

The Pirate Bay

en iyi torrent siteleri
En İyi Torrent Siteleri

The Pirate Bay torrent sitesini duymayan internet kullanıcısı yoktur. Diğer torrent sitelerine göre farklı bir şöhreti olan bu site, birçok haber hikayesine ve mahkeme savaşlarına konu olmuştur. Son 15 yıl da çeşitli davalar ve kapatma istemlerine rağmen hala ayakta kalmayı başaran site, kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen ve mevcut en iyi torrentleme sitelerinden biridir. Farklı tür ve boyutlarda onlarca değişik dosya paylaşımına olanak veren sitede aradığınız bir çok kaynağı rahatlıkla bulabilirsiniz. Özellikle geçmişe yönelik arşivleri ile de dikkat çeken site, kullanıcı dostu ara yüzü ile ön plana çıkmaktadır. Site de belge indirmek için üyeliğe gerek yoktur.

Kickass Torrents

Kickass Torrents (KAT), kullanıcılarına torrent ve mıknatıs bağlantılar sunan ve sorunsuz çalışan kaliteli torrent sitelerinden bir diğeridir. KAT, müzikten filme oyundan yazılıma birçok kategoride trend listesi belirleyerek kolay ulaşım sağlamasının yanı sıra ne aradığını bilmeyen kullanıcılara da kolaylık sağlar. Sitenin aramaları kategori, alt kategori ve zaman aralığı kriterlerine göre düzenlenerek yapılabilir. Bunlara ek olarak torrent olarak indirmek istediğiniz dosyayı paylaşan kullanıcının itibar puanını görebilir ve paylaşılan içeriğe dair yorum kısmını inceleyebilirsiniz. Site de belge indirmek için üyeliğe gerek yoktur.

en iyi torrent siteleri - kickass torrent
en iyi torrent siteleri – kickass torrent

Rargb

2008 yılında oluşturulan RARBG, kullanıcılarına birçok farklı türde dosya indirme ve paylaşma olanağı sunar. Yüksek kalitedeki videoları ile ön plana çıkan RARBG, site içerisindeki top 10 torrenti takip etmenizi ve kategoriler arasından hızlıca arama yapmanıza yardımcı olur. Ayrıca kullanıcıların popüler filmlerinin fragmanına kolayca ulaşılmasını sağlar. Siteye önceden üye olmanız gerekirken artık o özellik kalktı. Anonim olarak da siteyi rahatlıkla ziyaret edilebilirsiniz. RARBG’ de kullanıcın indirmek istediği dosyalara yönelik yorum kısmı bulunsa da verimli olduğu pek söylenemez. Site ile ilgili bir başka konu ise istediğiniz sayfayı açmadan önce size birçok farklı pencereye yönlendirmesidir. Ancak yine de sunduğu kaliteli içerikler ile kullanıcıların favorileri arasında girmeyi başarmış bir sitedir.

2020 Torrent Siteleri Rargb
2020 Torrent Siteleri Rargb

Yify Movies

İnternet kullanıcılarının ve torrent tutkunlarının favori sitelerinden bir diğeri de Yify’dir. Diğer sitelerin yasal sorunlar ile boğuştuğu bir zamanda ortaya çıkan ve oldukça fazla kullanıcı çekmeyi başaran site, YTS ismi altında hizmet verir. Yüksek çözünürlüklü dosyaları indirmenize olanak veren site, aynı zamanda çözünürlük seçenekleri sunarak kullanıcıya tercih yapma olanağı sunar. Diğer torrent sitelerinde olduğu gibi Yify’de de yorum bölümü vardır. Aktif olarak kullanılan yorum kısmı indirmek istediğiniz dosya hakkında fikir edinmenize yardımcı olur. Site de belge indirmek için üyeliğe gerek yoktur.

YİFY MOVİES EN İYİ 10 TORRENT LİSTESİ
YİFY MOVİES EN İYİ 10 TORRENT LİSTESİ

Ez Tv

EZTV, internet kullanıcıları için TV şovu dendiği zaman aklına gelen ilk sitelerden biridir. TV şovlarını en son yayınladığı tarihe göre yayınlayarak bulmayı kolaylaştıran site, filtreleme sistemi ile de kullanıcıların istediklerine en kısa sürede ulaşmalarını sağlar. Ayrıca sitede o gün yayınlanacak olan TV şovları gösteren bir bölüm de vardır. Seyretmek istediğiniz videoları 480p veya 720p olarak da görebilirsiniz. EZTV’ de problemlerden biri indirmek istediğiniz TV şovunun bölümlerini tek tek indirmenizdir. Diğer torrent siteleri içerisinde toplu indirme seçenekleri de vardır. Site de belge indirmek için üyeliğe gerek yoktur.

EZ TV EN İYİ 10 TORRENT LİSTESİ
EZ TV EN İYİ 10 TORRENT LİSTESİ

Zamunda.net

Bulgaristan merkezli olan site, dünya genelinde tanınırlığı olmasa da ülkemizde bilinen ve sıkça kullanılan torent sitelerinden biridir. Özellikle Kickasstorrents’ ın kapanmasından sonra popülerliği artış gösteren Zamunda, bazı kullanıcılara bazılarına göre en iyi dosya indirme sitelerden biridir. Zamunda’da indirme yapabilmek için üye olmanız gereklidir. Site de belge indirmek için üyeliğe gerek yoktur.

ZAMMUNDA.NET EN İYİ 10 TORRENT LİSTESİ
ZAMMUNDA.NET EN İYİ 10 TORRENT LİSTESİ

Torrentz2

Google gibi sistemi gibi düşünebileceğiniz Torentz2 bir arama motoru gibi görev yapar. Torrentz.eu adresinin kapanmasından sonra bu adres ile kullanıcılara hizmet vermeye devam eden site, farklı torrent sitelerinden sonuçları kullanıcılara sunar. Bu sayede kullanıcılar indirmek istedikleri dosyayı bulmak için tek tek torrent sitelerini gezmelerine gerek kalmaz. Site de belge indirmek için üyeliğe gerek yoktur.

TORRENTZ2 EN İYİ 10 TORRENT LİSTESİ
TORRENTZ2 EN İYİ 10 TORRENT LİSTESİ

Katcr.co

Günlük kullanıcı sayısı 1 milyonu aşan KickassTorrents ağına erişim sağlayan aracı bir internet sitesidir. Ücretsiz ve güvenilir arama sonuçlarını getiren bu site, sürekli güncellenen veri tabanı sayesinde yüzbinlerce farklı içeriğe anında ulaşmanızı sağlar. Oldukça basit bir ara yüze sahip olan arama motoru kullanıcıların beğenisi kazanmıştır. Kullanıcılar katcr.co sayesinde milyonlarca torrente anında ulaşabilir. Site de belge indirmek için üyeliğe gerek yoktur.

KATCR.CO EN İYİ 10 TORRENT SİTESİ
KATCR.CO EN İYİ 10 TORRENT SİTESİ

Fulltorentoyunindir.net

Yerli torrent sitelerinin arasında yer alan Fulltorrentoyunindir.net  en iyi 10 torrent listemize giren yerli sitelerden biridir. Üyelik Şartı istemeden yüzlerce dosyayı basit bir ara yüzle indirmenizi sağlayan site, son yıllarda dikkat çeken bir torrent sitesidir.  Fulltorrentoyunindir.net geçmiş yıllarda yayınlanan ve o dönemde oldukça popüler olan dosyaları da bulabileceğiniz bir platformdur. Kullanıcılar için tek problem olan nokta, istenilen torrente ulaşılmadan önce uğraştıran reklam sayfalarıdır.

Torrentoyunindir.com

Listemizin son torrent sitesi bir başka yerli torrent sitesi olan torrentoyunindir.com’dur. Ara yüzü göz yormayan ve sade yapıya sahip olan site, kullanıcı dostu niteliği ile ön plana çıkar. En çok beğenilen ve popüler dosyalara erişebileceğiniz bu site, aradığınızı bulmanızı kolaylaştıracak şekilde dizayn edilmiştir. Diğerlerinde olduğu göze çarpan sorun ise reklamların fazlalığıdır. Site de belge indirmek için üyeliğe gerek yoktur.

torrent-oyun-indir-en-iyi-10-torrent-sitesi
Torrent siteleri

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu