Netflix

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 3 Deja Vu Filmi

Netflix’te ne izliyceğinizi şaşırdaysanız sizlere en iyi 3 Deja Vu filmini öneriyoruz. Zaman insanlar için hep merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki zaman sizler için ne anlama geliyor?

En İyi 3 Deja Vu Filmi
En İyi 3 Deja Vu Filmi

Deja Vu olayını neredeyse herkes yaşıyor. Sanki yaşanılan anı daha önce de yaşamış olma hissine Deja Vu deniyor. Bu his insanlara garip anlar yaşatabiliyor. Filmler de bu konun benzeri belirli bir zamana tıkılmış karakter etrafında zaman kavramı konu ediniyor. Gelin en iyi 3 devaju filmine birlikte göz atalım.

3- Yarının Sınırında (Edge of Tomorrow):

Tom Cruise ve Emily Blunt’un başrol de yer aldığı film, Hollywood’un baş yapıtları arasında yer alıyor. Filmde dünya uzaylılar tarafından işgal ediliyor. Dünya liderleri bu soruna çözüm bulmak için bir ordu kuruyor. Bu orduya tecrübesiz bir asker giriyor ve ilk operasyonda hemen ölüyor. Ancak öldüğü zaman garip bir olay oluyor ve orduya katıldığı ilk ana tekrar geri dönüyor. Her öldüğünde tekrar en baştan başlıyor. Öldükçe tecrübe kazanan karakter uzaylıları yenmek için liderliği elini alıyor ve mücadeleyi yönlendiriyor.

2- Ölüm Günün Kutlu Olsun (Happy Death Day​):

Filmin ikinci serisi 6 Aralık’ta Netflix’te. Üniversite öğrencisi doğum gününde garip bir şekilde ölüyor. Sabah tekrardan sağlam bir şekilde doğuyor ve olanların rüya olduğunu düşünüyor. Ancak o gün tekrardan aynı şekilde ölüyor. Durum karşısında ne yapacağını bilemeyen karakter farklı yollar aramaya başlıyor. Karakterin yaşam mücadelesi ve zorluklarını anlatan film, konu olarak diğer filmlerden oldukça farklı.

1- Yaşam Şifresi (Source Code):

Hükümetin geliştirdiği program ile beyin ölümü gerçekleşmeyen askerler, ülkede yaşanan olaylarda kullanılmak isteniyor. Colter Stevens, trende bir anda uyanıyor ve karşısında bir kadın oturuyor. Kadın karakteri tanıyor ama Colter kadını tanımıyor. Aynaya baktığında farklı bir vücüda sahip olduğunu gören karakter tam olayı anlamaya çalışıyorken tren infilak ediyor ve ölüyor. Öldükten sonra bir uçağın içinde uyanıyor ve programın içinde olduğunu anlıyor. Hem bu program içerisinde yaşam mücadelesi hem de hükümetin istediği bilgileri bulmaya çalışıyor. Film izleyiciyi olaylar arasında sürüklüyor.

Teknoloji haberlerini okumayı ve aynı zamanda film dizi önerileri için Teknotomy adresini takip edebilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu