Güncel

En İyi 3 Şifre Yöneticisi Programı

En iyi 3 şifre yöneticisi uygulamaları ile internet üzerindeki tüm şifreleriniz güvende oluyor. Teknolojinin ilerlemesi ile artık her işlem internet üzerinden gerçekleşiyor. Bankacılık işlemleri, oyun, müzik vb uygulamaların indirilmesi yapılırken satın alınması. Bu satın almaları yaparken kullanıcının tüm bilgileri yer alıyor.

Vatan bilgisayar geçtiğimiz günlerde müşterilerinin hesap bilgilerinin çalındığını duyurmuştu. Bu olaydan sonra şifre yöneticisi nedir ya da şifre yöneticisi neden gerekli sorularının cevabı ortaya çıkıyor. Her işlem için ayrı bir şifre kullanılmaya başlansa bile insanlar bir süre sonra tüm şifrelerini aklında tutması imkansızlaşıyor.

EN İyi 3 Şifre Yönetici Programları Nelerdir
En İyi 3 Şifre Yönetici Programları Nelerdir

Bu sebepten dolayı şifre yöneticisi uygulamalarına ihtiyaç doğuyor. Her şifre yöneticisi programa güvenilir mi? Peki bu uygulamalar düzgün çalışıyor mu? İşte tüm bu soruların cevabını yazımızda görebilirsiniz.

En iyi 3 Şifre Yöneticisi Programı Hangileridir?

Şifre yöneticisi internet üzerinden yapacağınız tüm işlemler için sizlere kolaylık sağlıyor. Sağladığı faydalar ile en iyi 3 şifre yöneticisi programı şifre yönetimi için kullanıcıları tarafından beğenilen ve geri dönüşlerden de anlaşıldığı kadarıyla en güvenilir uygulamalar arasında yer alıyor. Bu uygulamalar sayesinde artık şifre unutma son buluyor.

 • LastPass
 • 1Password
 • KeePass

LastPass:

İnternet kullanıcısının internette yer alan tüm hesaplarının şifrelerini hatırlamak zor oluyor. Bunun için gerekli olan tek şey şifre yönetimi programıdır. LastPass ile kullanıcıya ait tüm şifreleri tek bir yerde toplayıp bunları kategori haline getiriyor. Şifre yöneticisi instagram, facebook gibi sosyal medya platformlarının şifrelerini kaydederek ve bunları kategori haline getirerek kullanıcılarına kolaylık sağlıyor.

EN İyi 3 Şifre Yönetici Programları LastPass
En İyi 3 Şifre Yönetici Programları LastPass

Bu kategorileri sizler için liste haline getiren uygulama ile artık hangi şifrenin hangi hesaba ait olduğunu düşünmekle zaman kaybetmiyorsunuz. Tek yapmanız gereken hesabınızın olduğu web sitelerini LastPass’a tanıtmanız gerekiyor. Tanıtımını yaptıktan sonra girdiğiniz web sitesinde bilgilerinizi otomatik olarak dolduruyor.

LastPass Özellikleri Nelerdir?

 • Tüm şifreleri kaydetme.
 • Çevrimdışı iken şifre ve not kaydetme.
 • Kullanıcısı için güvenli ve rastgele şifre oluşturma.
 • Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome ve Safari gibi internet motoru ile uyumlu çalışma.
 • Program en iyi ücretsiz Windows programları arasında yer alma.
 • Mobil telefonunda indirmek isteyen kullanıcıların Premium özelliğine geçmesi gerekiyor.

1Password

Uygulamanın özellikleri LassPass ile benziyor. Uygulama indirme programlarında 1 milyar indirmeyi geçiyor. LastPass ücretsiz uygulama olmasına rağmen 1Password ücretli bir uygulama olsa da kullanıcılarına 30 gün ücretsiz olarak hizmet veriyor.

EN İyi 3 Şifre Yönetici Programları 1Password
En İyi 3 Şifre Yönetici Programları 1Password

Ünlü bulut dosya programı Dropbox ile ortaklık yapan program kullanıcılarının web sitelerinde bir kez girse bile o şifreyi, e-postayı kaydediyor. O web sitelerine tekrar girilmesi dahilinde otomatik olarak bilgilerinizi giriyor.

Tüm platformlarda sorunsuz olarak çalışabiliyor. Hem bilgisayarda hem de mobil olarak programı kullanabiliyorsunuz.

KeePass

Sadece Windows üzerinden kullanabileceğiniz uygulama bu özelliği sebebiyle listede son sırada yer alıyor. Yakın zamanda her iki yerde kullanılması bekleniyor. Şifre yöneticisi şifreleme politikası sebebi ile bu listede yer alıyor denebilir. Çünkü diğerleri gibi bir çok yerden hizmet vermiyor ama kullanıcılar tarafından beğenilen bir politikası var.

Listede son program olan KeePass,  diğerlerine göre hem mobilde hem de bilgisayar üzerinden kullanamıyorsunuz.

EN İyi 3 Şifre Yönetici Programları Keepass
En İyi 3 Şifre Yönetici Programları Keepass

KeePass Özellikleri Nelerdir?

 • Çoklu kullanıcı özelliği
 • Verileri kolayca transfer edebiliyor
 • Kaydedilmiş olan şifreleri kategorize edebilme
 • Otomatik algılama
 • Kaydetme

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu