OyunFPS

En İyi 3 Simülasyon Oyunu

En iyi 3 simülasyon oyunu denince aklınıza hangileri geliyor? Oyun severler için oyunların çeşitli oyun kategorileri bulunur. Oyun severlerin simülasyon oyunlarına ayrı bir sevgisi vardır. Çünkü bu oyunlar hayattaki gerçekçiliği oyunculara sunar. Bu tarz oyunlarda gerçekçilik yakalanmaz ise oyun çöplüğündeki yerini bulur.

Simülasyon oyunları içerisinde; savaş, futbol, aksiyon, ticari olmak üzere farklı türlerde oyunlar yer alır. Oyunda menajer, esnaf, asker gibi hayatın her kesiminden karakterler bulunur. Listemizdeki en iyi 3 simülasyon oyunları 2020 yılının güncel oyunlardır. Listemizde yer alan simülasyon oyunları oynayabilmek için Epic Games, Steam gibi oyun indirme programlarını kullanabilirsiniz.

1- Farming Simulator 19

Focus Home Interactive piyasaya sürülen oyun çıktığı dönemin en iyi simülasyon oyunlarından bir tanesi olarak gösterildi. En iyi tarım simülatör oyunu olan yapım, tamamen test edilmiş grafikleri ile oyun severlerin beğenisini kazandı. Modern bir çiftçi olarak tarım aktiviteleri yapabilir, mahsul üretebilir ve hayvan yetiştirebilirsiniz. Oyun PC’de oynanabilen en iyi simülasyon oyunları arasında yer alıyor.

En İyi 3 Simülasyon Oyunu Farming Simülatör
En İyi 3 Simülasyon Oyunu Farming Simülatör

2- Football Manager 2020

Futbol severlerin her sene dikkatle yeni özelliklerini beklediği Football Manager, oyun tutkunlarının zevkle oynadığı bir menajerlik oyunudur. FM 2020 kısaltması ile bilinen oyun en iyi menajerlik simülasyon oyunlar arasında kabul edilir. Oyun da amaç favori takımınız ya da istediğiniz farklı bir takımın teknik direktörü olarak o takımı yönetmenizdir.

En İyi 3 Simülasyon Oyunu FM 2020
En İyi 3 Simülasyon Oyunu FM 2020

Oyunda sadece maçları izleminiz istenmiyor. Sizden çok daha fazlası bekleniyor. Bir teknik sorumlu olarak oyuncu transferleri, izlenecek yollar ve stratejiler, hepsi sizin sorunluluğunuzda. Ayrıca oyunda sergileyeceğiniz başarılı performans sayesinde diğer takımlardan transfer teklifi de alabilirsiniz. En iyi simülasyon oyunları arasında sayılan FM 2020, online olarak da oynanabilir. Türk oyun severleri için Türkçe dil seçeneğini de oyuna eklendi.

3- Euro Truck Simulator 2

Tır simülasyon oyunları denildiğinde akla ilk gelen oyunlardan biri Euro Truck Simulator‘tür. Ülkemizde çıktığı ilk günden beri beğenileri ve ilgileri üzerine toplayan oyunun ikinci oyunu olan Euro Truck Simulator 2‘nin Türkçe olarak ülkemizde oyun piyasasına sürülmesi, geliştirilen oyun grafikleri, haritaya eklenen yeni şehirleri ve daha birçok yenilikleri keyifle oynanan bir oyun haline geldi.

En İyi 3 Simülasyon Oyunu Euro Truck
En İyi 3 Simülasyon Oyunu Euro Truck

Oyun ilk olarak bilgisayar platformu için, Çek yapımcı SCS Software tarafından günümüz Avrupa’sı temel alınarak 19 Ekim 2012’de oyun sevenlerle sundu. Oyunun Türkiye dağıtımcısı olan Aral Game, oyunu resmi dili Türkçe olarak oyun piyasasına sürdü.

Geçen süre içerisinde oyunda ilk önce grafikler gelişmeler dikkat çekse de oyunun oynanış dinamiklerindeki yenilikler de oyunu daha bir keyifli ve ilgi görür hale getirdi. Oyuna eklenen 14 ülke ve 60’dan fazla şehirle oyunun haritası genişlemiş, tır ve çekici markaları çeşitlendirilmiş, şehirlerde dolaşırken yüzlerce ünlü anıtı görebilmenizin yanı sıra yeni fotoğraf editörü ile daha güzel fotoğraflar çekebilme gibi yenilikler de oyunun içerisinde yer almakta.

Oyunda şoförünüzün beceri ve tecrübelerini, seviye atlayarak geliştirebilmek oyunu RPG tarzına yaklaştırdı. En iyi araba simülasyon oyunlarından biri olan oyun bu kategoride lider oyunlar arasında kabul edilir.

Sıkı bir oyun tutkunu iseniz Teknotomy Oyun kategorisinde yer alan diğer yazıları da inceleyebilirsiniz.

  1. En İyi MMORPG Oyunları 2020
  2. PlayStation Plus Collection Oyunları Listesi
  3. Facebook Bulut Oyun Servisi Geliyor
  4. Oyunlarda Kadın Karakter Tercihleri Değişiyor

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu