Teknotomy Dosya

En İyi 3 YouTube Futbol Kanalı

En iyi 3 YouTube futbol kanalı ile her an futbolda yaşanan gelişmeleri takip edebiliyorsunuz. YouTube‘da futbol ile ilgili video izlemek istiyorsunuz fakat kaliteli bir kanal bulamıyor musunuz? Bu arayışınızı sonlandırmak için bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz.

En İyi 3 Youtube Futbol Kanalı
En İyi 3 Youtube Futbol Kanalı

Türkiye’nin En İyi 3 YouTube Futbol Kanalı

Listede yer alan kanallar bir taraftar kanalı değil tam tersi yaşanan gelişmelere objektif olarak yaklaşmaya çalışan YouTuberları listeledik.

1-) Hastalık Bu Futbol;

En İyi 3 Youtube Futbol Kanalı – Hastalık Bu Futbol
 • YouTube’da Takipçi Sayısı: 450 bin
 • YouTube’a Attığı Video Sayısı: 189
 • En Çok İzlenen Videosu ve İzlenme Sayısı: Top Çambazları – 2.5 milyon

Listemizin ilk sırasında Hastalık Bu Futbol kanalı yer alıyor. YouTube’a 9 Haziran 2016 yılında yayına başlayan kanal 2021 yılına kadar toplamda 75 milyon izlenme sayısı bulunuyor. Kanalın sahipleri liseden beri arkadaş olan Özgün ve Alican isimli YouTuberlar. Özgün ve Alican objektif olarak futbolda yaşanan gelişmeleri bazen canlı yayın açarak bazen de video oluşturarak fikirlerini izleyicilere sunuyor.

2-) L1 Üçgen

En İyi 3 Youtube Futbol Kanalı – L1 Üçgen
 • YouTube’da Takipçi Sayısı: 309 bin
 • YouTube’a Attığı Video Sayısı: 189
 • En Çok İzlenen Videosu ve İzlenme Sayısı: Ben Zlatanım – 1 Milyon

Eski bir spor sunucusu olan ve Türkiye’nin büyük takımlarında görev yapan Ufuk Kaan Karacan 22 Kasım 2015‘de L1 Üçgen adlı hesapta video çekmeye başladı. Uzun yıllar video çekmeye çalışan Ufuk Kaan Karacan daha çok futbolcuların hikayelerini anlatıyor. Bu anlattığı hikayeler ile toplam 33 milyon izlenme alan kanalında futbolda yaşanan güncel olayları ve Türk futbolunun sıkıntılarını da anlatıyor.

3-) Kısa Paslar

En İyi 3 Youtube Futbol Kanalı – Kısa Paslar
 • YouTube’da Takipçi Sayısı: 184 bin
 • YouTube’a Attığı Video Sayısı: 194
 • En Çok İzlenen Videosu ve İzlenme Sayısı: İmparator – 1.4 milyon

Kısa Paslar kanalı diğer kanallar gibi güncel futbol olaylarını 10 Kasım 2017 tarihinden beri düşüncelerini izleyicilere aktarmaya çalışıyor. Kanal toplamda 194 videoda 34 milyon izlenme sayısına ulaştı.

Bonus Kanal Transfer Fısıltıları

https://www.youtube.com/watch?v=0piY6dpwoH8
En İyi 3 Youtube Futbol Kanalı – Transfer Fısıltıları
 • YouTube’da Takipçi Sayısı: 588 bin
 • YouTube’a Attığı Video Sayısı: 673
 • En Çok İzlenen Videosu ve İzlenme Sayısı: Futbolcu İsimlerinden Şarkı – 2.4 milyon

Bonus olarak verdiğimiz kanal listedeki diğer kanaldan farklı işler yapıyor. İsminden anlaşılacağı gibi transfer haberlerini izleyicilere aktarıyor. Diğer kanallardan daha fazla takipçisi ve daha çok izlenmesi bulunuyor. Fakat kategori olarak diğerlerinden farklı olduğu için listenin son sırasında yer alıyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu