Teknotomy Dosya

En İyi 5 İngilizce Çizgi Film

İngilizce çizgi film izlemek istiyorsunuz fakat size uygun olanı bulamayabiliyor olabilirsiniz. Bu yazımızla sizlere uygun olarak düşündüğümüz birbirinden komik ve eğitici çizgi filmler öneriyoruz. İngilizce çizgi filimler genellikle yabancı dil geliştirmek isteyenlerin tercihi oluyor. Yabancı dil öğrenmek, geliştirmek ve dil seviyenizi korumak hayli zor oluyor. Öğrenme süreci ile geliştirme süreci daha da zorlu oluyor. Bu süreci kolaylaştırmak için öğretmenler ve uzmanlar öğrenmek isteyenlere bir çok taktik gösteriyor. Speaking kısmında da öğretmenler ve uzmanlar müzik dinlemek, film ya da çizgi film izlenmesini tavsiye ediyor. Öğrenmek istediğiniz dili ne kadar çok duyarsanız sizin için faydalı olduğu için bu tür tavsiyeler de bulunuluyor.

En İyi 5 İngilizce Çizgi Film
En İyi 5 İngilizce Çizgi Film

İngilizce çizgi film genellikle A1 (Başlangıç), A2 (Elemantary) seviyesindeki kişilere tavsiye ediliyor. İnsanlarda bu tavsiyeye uymak için çizgi film izlemek istiyor fakat hangisini izleyeceğine şaşırıyor. Gelin hep beraber yabancı dil öğrenmek isteyenlere birebir uygun çizgi filmleri inceleyelim.

En İyi 5 İngilizce Çizgi Film Hangileridir?

En iyi İngilizce çizgi film önerileri yazımızda sizlere eğitici ve izledikçe zevk alacağınız birbirinden kaliteli 5 içeriği paylaşıyoruz. Bu içerikler izleyebileceğiniz platformları, konularını ve kaç bölüm olduklarını da sizinle paylaşıyoruz. Ayrıca çizgi film izleyerek yabancı dilini geliştirmek isteyen kişilere çizgi film izlerken yapması gereken 5 altın kuralı da yazının sonunda paylaşıyoruz.

5- Dora The Explorer

İngilizce çizgi film izlemek isteyenlere küçük çocuklarının hepsinin bildiği popüler dizi olan Dora The Explorer yabancı dil geliştirmek isteyen kişilerin özellikle tercih ettiği çizgi filmler arasında yer alıyor. Çizgi filmin karakteri küçük bir kız ve bu kızın hayal dünyasında yaşananlar anlatılıyor. Dora maymunu ve sırt çantası ve haritası ile keşifler yapıyor. Çizgi film de her yabancı kelime yavaş söylenmesi ve kelimenin tekrar tekrar söylenmesi yabancı dil öğrenmek isteyenlere büyük katkı sağlıyor. Ayrıca Dora her bölümde şarkı söylüyor. Bu da dil geliştirmek isteyenlere katkı sağlıyor.

İngilizce Çizgi Film İzle Dora The Explorer
 • Platform: Bütün Platformlarda
 • Sezon Sayısı: 8
 • Bölüm Sayısı: 172

4- Mickey Mouse Clubhouse

İngilizce çizgi film önerisi isteyenlere Mickey Mouse Clubhouse çizgi filmi her zaman öneriliyor. Disney’in başarılı yapımlarından biri olan çizgi film küçük çocuktan 40 – 50 yaş aralığındaki bireylerin hepsi çizgi filmi ve karakteri biliyor. Türkiye’de hiç bir televizyonda yayınlanmayan çizgi filmin Türkçe versiyonu da bulunuyor. Çizgi filmi İngilizce izleyecekseniz bir çok artısı bulunuyor. İngilizce düzeyinin basit olması dil öğrenmek isteyenler için en büyük artılar arasında yer alıyor. Telaffuz vurgusu da bulunan çizgi filmde hem yeni kelimeler öğreniyorsun hem de onların nasıl kullanıldığı, söyleniş biçimini de öğreniyorsunuz.

İngilizce Çzigi Film Önerisi Mickey Mouse Clubhouse
 • Platform: Disney +
 • Sezon Sayısı: 4
 • Bölüm Sayısı: 125

3- Peppa Pig

İngilizce çizgi film altyazısız izlemek istiyorsunuz fakat hiç bir şey anlamıyor musunuz? Bunun için ilk önce Türkçe versiyonu varsa öyle izleyin isterseniz Türkçe alt yazılı izleyin daha sonra altyazısız izlemeniz gerekiyor. Peppa Pig çizgi filmini de ilk önce Türkçe versiyonu ile daha sonra İngilizce önermenizi tavsiye ediyoruz. Basit bir İngilizce kullanılsa da kelimeleri bu şekilde daha iyi kafanızda oturtuyorsunuz. Çizgi filmde kullanılan kelimeler tekrar ediliyor. Bu sayede o kelimeyi tam anlamıyla öğrenebiliyorsunuz. Fakat bu çizgi filmin bazı bölümleri bazı ülkelerde yasaklandı. Çocuklarınızın İngilizce izlemesi için çizgi film arıyorsanız listedeki diğer filmlere bakmanızı tavsiye ediyoruz.

İngilizce Çizgi Film Türkçe Altyazılı Peppa Pig
 • Platform: YouTube
 • Sezon Sayısı: 7
 • Bölüm Sayısı: 300+

2- Phineas and Ferb

İngilizce çizgi film öneri yazımızda gene başarılı bir Disney içeriği olan Phineas and Ferb ile devam ediyoruz. Türkiye’de çok sevilen içerik her yaşa hitap edebiliyor. İçerikte iki kardeşin yaz mevsimi boyunca icat ettiği buluşları ve ablasının bu buluşları engellemek için yaptığı çabaları anlatıyor. İçerik İngilizce öğrenmek isteyenlere çok fazla katkısı oluyor. Fakat en önemli katkısı kelimeleri farklı anlamlarda ve bunu aklınızda kalıcı hale getirecek şarkılarla söylenmesi ile oluyor. Her bölüm de ayrı orijinal şarkılar oluyor. İçeriğin Türkçe versiyonu da bulunuyor. Bunları YouTube’dan da izleyebiliyorsunuz.

İngilizce Çizgi Film İzlemek Phineas and Ferb
 • Platform: Disney+
 • Sezon Sayısı: 4
 • Bölüm Sayısı: 217

1- Doki Adventures

Hem çocuğunuzun izleyebileceği hem de sizin dil geliştirmek için izleyebileceği eğitici İngilizce çizgi film kaşif bir köpeğin hikayesini anlatıyor. Doki 7 yaşında bir köpek ve dünya hakkında merak ettiği sorular bulunuyor. Bu aklındaki soruların cevabını bulmak için dünyayı geziyor. Dünyayı gezerken yanında en yakın dostlarını götürüyor. Çizgi filmin anlattığı konu bakımından eğitici olduğunu anlayabiliyorsunuz. Eğitici olan çizgi filmden sizler de yararlanabiliyorsunuz. Basit bir İngilizce seviyesi ile canlandırılan Doki Adventures çizgi filimin de telaffuzları ve kelimelerin nasıl kullanıldığını da öğrenebiliyorsunuz.

Eğitici İngilizce Çizgi Film Doki Adventures
 • Platform: Bütün Platformlar
 • Sezon Sayısı: 3
 • Bölüm Sayısı: 49

İngilizce Çizgi Film İzlerken Dikkat Etmeniz Gereken Önemli 5 Nokta

Yabancı dil öğrenirken bazı püf noktalara özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. İngilizce çizgi film, dizi veya film izlerken de dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor. Bu püf noktalar işinizi kolaylaştırıyor hem de dili hızlı öğrenmenizi sağlıyor. Gelin hep beraber bu püf noktalar nelermiş inceleyelim.

1-) Eğer kendiniz için bu araştırmayı yapıyorsanız ve izlediğiniz filmleri anlamıyorsanız ilk önce Türkçe versiyonunu izlemeniz gerekiyor. Eğer çocuğunuz için araştırmayı yapıyorsanız kesinlikle ilk önce Türkçe versiyonunu izletmeniz gerekiyor. Bu saye de hikayeyi anlar ve kelimelere hikayeye göre anlam çıkarttığınız için daha kalıcı kelimeler oluyor.

2-) İzlediğiniz filmi Türkçe versiyonu ile izlemek istemiyorsanız altyazılı izlemeniz gerekiyor. İngilizce çizgi film altyazılı izlemeniz sizin için daha çok artısı olabiliyor. Hem kelimenin telaffuzunu hem de anlamını anında öğrenebiliyorsunuz. Eğer küçük çocuğunuz için araştırma yapıyorsanız Türkçe versiyonundan sonra İngilizce çizgi film Türkçe altyazılı olarak izletmenizi tavsiye ediyoruz. Bu saye de hikayeyi öğrenen çocuk direk kelimelere odaklanıyor.

3-) İngilizce çizgi film ya da herhangi bir içerik izlediğiniz zaman öğrendiğiniz kelimeleri tekrar etmeniz gerekiyor.

4-) İngilizce çizgi film ya da herhangi bir içerik de yaşanan olayları İngilizce olarak ister yazarak ister konuşarak anlatmanızı tavsiye ediyoruz.

5-) İçerik izlerken anında telaffuzunu ya da kelimenin anlamını bulmak istiyorsanız bu konu da size yardımcı olacak programlar yer alıyor. Bunları da incelemenizi tavsiye ediyoruz.

En iyi 5 İngilizce çizgi film yazımızın sonuna geldik. Bu listeye eklemek istediğiniz içerik bulunuyor mu? Siz hangi içerikle başlamayı düşünüyorsanız yorum olarak belirtebiliyorsunuz.

İngilizce ya da herhangi bir dil öğrenmeye çalışırken sizlere yardımcı olacak uygulamalar bulunuyor. Daha önceki serilerimizde bunlara değindik eğer onları da okumak istiyorsanız aşağıda yer alan linklere tıklamanız gerekiyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu