Teknotomy Dosya

En İyi Android Mesajlaşma Uygulamaları

Teknolojinin çok hızlı geliştiği günümüzde sms mesajlarının yerini alan birçok android uygulama mevcuttur. Bu android mesajlaşma uygulamalarının hangilerinin size uygun olabileceğini anlamak zor veya zaman kaybı olabilir. Bu yüzden sizin için en iyi 12 android mesajlaşma uygulamalarını derledik.

WhatsApp En İyi Android Uygulama
WhatsApp En İyi Android Uygulama

En İyi Mesajlaşma Uygulamaları: WhatsApp Messenger

WhatsApp 2009 yılında Jan Koum tarafından kurulmuştur. WhatsApp dünya üzerinde en popüler olan ve dünyada en çok kullanılan android mesajlaşma uygulamalarından biridir. Uçtan uca şifreli multimedya chat, VolP sesli ve görüntülü arama özellikleri bulunur. Daha sonradan Facebook tarafından satın alınan WhatsApp yine de oldukça yaygın kullanıma sahiptir. SMS ile kıyaslandığı zaman daha güvenilirdir. WhatsApp Messenger uygulamasını Google Play ve App Store’den ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Telegram

Dünyanın en güvenli mesajlaşma uygulamalarından biri olduğu iddiası taşıyan Telegrambasit yapısı, kullanıcı uyumlu olması ve grup oluşturabilme özelliklerini bulundurur. Telegram aracılığı ile mesaj, fotoğraf, video ya da dosya gönderebilirsiniz. Telegram da bulunan Super Group özelliği 200.000 kişiye kadar insanı destekler. Ek olarak izleyicilere yayınlar yapmak için de kanal kurabilirsiniz. Kamu kurumunun güvenlik duvarları tarafından izin verilen tek android mesajlaşma uygulaması özelliği olması sayesinde ülkemizde de oldukça fazla rağbet görmektedir. Bu android uygulamayı Google Play ve App Store’den ücretsiz şekilde indirebilirsiniz

Telegram
En İyi Android Mesajlaşma Uygulamalarından Telegram

Facebook Messenger

Facebook, oldukça yaygın bir kullanıma sahipken son birkaç yıl içerisinde yaptığı hatalar ya da güvenlik problemleri dolayısıyla çok fazla kullanıcı kaybetti ve bir o kadar da eleştiri topladı. Facebook, kullanışlı ve basit yapısı ile en çok kullanılan android mesajlaşma uygulamalarından biridir. Güzel özelliklerin yanında bazı olumsuz ve istilacı özellikleri bulunmaktadır. Bu android uygulamayı Google Play ve App Store’den ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Facebook Messenger En İyi Android Uygulama
Facebook Messenger En İyi Android Mesajlaşma Uygulamalarından

Skype

Skype, en çok indirilen video görüşme uygulamasıdır. İş dünyasının ilk tercihlerinden biridir. 2003 senesinden itibaren kullanılan SkypeMicrosoft tarafından satın alındıktan sonra gelişmesinin yanı sıra oldukça fazla kullanıcı kaybetmiştir. Şu anda diğer android uygulamalar kadar popüler olmasa da hala en sorunsuz yazılı ve görüntülü mesajlaşma uygulamalarından biridir. Bu android uygulamayı Google Play ve App Store’den ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Skype Android Mesajlaşma Uygulaması
Skype Android Mesajlaşma Uygulaması

SnapChat

Snapchat uygulamasına genel olarak bakıldığında alt yapısı mesajlaşmadır. Android’e kıyasla iOS’a daha fazla önem veren uygulama bu konuda oldukça eleştiri yağmuruna tutuluyor. Yeni bir android sürümü piyasaya sürse de eleştiriler gelmeye devam ediyor. Milyonlarca insan bu programın kendi kendine silinen mesaj ve fotoğraflarına anlam veremez oldu. Herkesin görmesini istemediğiniz mesajlar, videolar ve fotoğrafları göndermenin kolaylığını sağladı. Öz çekim filtreleri ise uygulamayı başkalaştırdı. Bu android uygulamayı Google Play ve App Store’den ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Snapchat En İyi Android Uygulamalarından
Snapchat En İyi Android Uygulamalarından

BİP Messenger

BİPTürk mühendisler tarafından geliştirilen bir uygulamadır. 10 milyonun üzerinde indirime sahipücretsiz, yazılı, sesli ve görüntülü konuşmaya yarayan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Dünya çapında yayılmayı başaramamış bir uygulamadır. Çeviri özelliği olan uygulama; her dilde mesajlaşma, iki numarayı aynı anda kullanabilme, 10 kişiyle HD Görüntülü konuşabilme ve de uygulama üzerinde SMS’leri okuyabilme özelliklerine sahiptir. Android mesajlaşma uygulamalarından BİP‘i Google Play ve App Store’den ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

En İyi Mesajlaşma Uygulamalarından Bir Tanesi BİP Messenger
En İyi Android Mesajlaşma Uygulamalarından Biri BİP Messenger

Android Mesajlaşma Uygulamalarından Slack Messenger

SlackGlitch’in başlarda geliştirilmesinde kullanılan dâhili bir araçtır. Slackbulut tabanlı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Profesyonel kullanıcılar için şirket içinde kullanılan bir uygulamadır. Kurumsal kullanımın yanında normal kullanıcılar içinde epey kullanışlı bir uygulamadır. Bu android uygulamayı Google Play ve App Store’den ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

En İyi Mesajlaşma Uygulamalarından Bir Tanesi Slack Messenger
En İyi Android Mesajlaşma Uygulamalarından Biri Slack Messenger

Discord

Discordoyun toplulukları için tasarlanmış bir sohbet kanalıdır. Kullanıcılar arasında görüntü, video, ses ve metin gibi konularda uzmandır. Oyun severler tarafından oldukça iddialı bir uygulamadır. Bu android uygulamayı Google Play ve App Store’den ücretsiz indirebilirsiniz.

Discord En İyi Mesajlaşma Uygulaması
Discord En İyi Mesajlaşma Uygulaması

Viber Messenger

Viber, dünya üzerinde 1 milyara yakın indirime sahiptir. Mobil veri ve Wi-Fi sayesinde ücretsiz görüşme olanağı sağlayan ilk uygulamadır. Uygulamada 250 kişilik gruplar oluşturabilirsiniz. Bu android uygulamayı Google Play ve App Store’den ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

En İyi Android Uygulamalar 2021
En İyi Android Mesajlaşma Uygulamaları 2021

Line

LineJaponya merkezli bir uygulama. Ücretsiz şekilde mesajlar atabilir ve aramalar yapabilirsiniz. Dünya’da 600 milyondan daha fazla kullanıcıya sahiptir ve uygulama içerisinden karşı tarafa metin, ses, ve video dosyalarını atabilirsiniz. Uygulama kullanıcılar arasında ücretsiz oyun oynayabilme özelliğini taşımaktadır. Bu android uygulamayı Google Play ve App Store’den ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

Line Mesajlaşma Uygulaması
Line Android Mesajlaşma Uygulamalarından Biri

Google Hangouts

Google tarafından geliştirilen bir uygulamadır. Mesajlaşma, görüntülü konuşma ve VOIP özellikleri olan bir uygulamadır. Uygulama Google hesabınızı kullanacağı için kullanması oldukça kolaydır. Ekip toplantıları için ise oldukça kullanışlıdır. Bu android uygulamayı Google Play ve App Store’den ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

Google Hangouts En İyi Android Uygulamalardan Bir Diğeri
Google Hangouts En İyi Android Mesajlaşma Uygulamalarından Bir Diğeri

Signal Private Messenger

Signal; LLC tarafından geliştirilen, platformlar arası şifreli uygulama olup, yıllardır en güvenilir uçtan uca şifrelemeli mesajlaşma programıdır. En güvenli mesajlaşma uygulamalarından olan Signal, gönderilen her mesaj gizliliğinizi korumak için uçtan uca şifreleme protokolünü kullanır. Telefon numaranızı kullanacağı için şifre veya kullanıcı adı gibi bilgilere gerek duyulmadan güvenli biçimde ses, dosya, görüntü, video gönderebilirsiniz. Android mesajlaşma uygulamalarından Signal’i Google Play ve App Store’den ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

Son Zamanlarda Oldukça Popüler Olan Android Mesajlaşma Uygulaması Signal
Son Zamanlarda Oldukça Popüler Olan Android Mesajlaşma Uygulamalarından Signal

Sizler için derlediğimiz android mesajlaşma uygulamalarından kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz biri seçerek ücretsiz mesajlaşma uygulamalarını kullanmaya başlayabilirsiniz. Android mesajlaşma uygulamaları arasında sizin en çok sevdiğiniz hangisi olduğunu yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Daha fazlası için Teknotomy.com‘u takip etmeyi unutmayınız.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu