Teknotomy Dosya

En İyi Fantastik Filmler 2021 Top 10

En iyi fantastik filmler ile en iyi bilim kurgu filmleri aynı kategorideki filmlermiş gibi anılıyor. Hatta bazı sinema ustaları fantastik bilim kurgu filmleri olarak tek bir çatı altında toplanmasını istiyor. Fakat bu iki tür arasında farklılıklar bulunuyor. Bu iki türden filmlerin konuları aynısı da olsa çekimleri ya da diğer konularda farklılıkları oluyor. Bu farklılıklar her zaman tartışılıyor. Bizler bu tartışmaya girmeden sizlere bu alandaki en iyi filmleri sizlere liste şeklinde sunuyoruz. Listedeki filmlerin IMDb puanı, oyuncularını, yönetmenlerini ayrıca fragmanlarını sizlerle paylaşıyoruz. Gelin hep beraber bu türdeki en iyi 10 filmi inceleyelim.

En İyi Fantastik Filmler 2021 Top 10
En İyi Fantastik Filmler 2021 Top 10

En İyi Fantastik Filmler Listesi

En iyi fantastik filmler listesinde sunduğumuz filmleri arasında popüler filmlerde yer alıyor daha önce duymadığınız filmler de yer alıyor. Bu filmlerin genel konusu, vizyona girdiği tarihi, IMDb puanını, yönetmenini ve oyuncularını paylaşıyoruz. Bir filmin konusunu okudunuz ve beğendiğiniz filmi açıyorsunuz fakat filmin oyuncularının kötü performansından dolayı beğenemeyebiliyorsunuz. Teknotomy ailesi olarak bu tür problem yaşamamanız için sizlere film hakkında tüm detayları sunuyoruz.

Filmin İsmiFilmin Vizyon TarihiIMDb PuanıYönetmenOyuncular
Malefiz20147Robert StrombergAngelina Jolie
Elle Fanning
Sam Riley
Mumya19997Stephen SommersTom Cruise
Russel Crowe
Sofia Boutella
Yıldız Tozu20077,6Matthew VaughnClaire Danes
Charlie Cox
Henry Cavill
Hayalet Avcıları19847,8Jason ReitmanSigourney Weaver
Bill Murray
Dan Aykroyd
Life of Pi20127,9Ang LeeSuraj Sharma
Tabassum Hashmi
Irrfan Khan
Makas Eller19907,9Tim BurtonJohnny Depp
Winona Ryder
Anthony Michael Hall
Büyük Balık20038Tim BurtonEwan McGregor
Albert Finney
Helena Bonham Carter
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin20108,1Chris Sanders
Dean DeBlois
Jay Baruchel
America Ferrera
Christopher Mintz-Plasse
Pan’ın Labirenti20068,2Guillermo del ToroIvana Baquero
Doug Jones
Sergi López
Yeşil Yol19998,6Frank DarabontMichael Clarke Duncan
Tom Hanks
Sam Rockwell
En İyi Fantastik Filmler Listesi

10- Malefiz

Fantastik film izle dediğiniz zaman karşınıza milyonlarca film çıkıyor. Bu filmler arasında hangisini izleyeceğinize karar veremiyorsanız Malefiz filmini izlemenizi tavsiye ediyoruz. Uyuyan Güzel hikayesini herkes biliyor ve bu hikayede kötü karakterli bir cadı bulunuyor. Bu cadının hikayesi anlatılıyor. Malefiz görkemli siyah kanatları olan genç ve güzel bir kadın. Bu kadın barışçıl bir ormanda yaşıyor. Burada yaşarken hayatı huzurlu ve sakin geçiyor. İnsanlar barışçıl ormanı istila edene kadar. Malefiz ormanını korumak için savaşıyor ve bunu başarıyor fakat bu süreçte büyük bir ihanete uğruyor. Bu yüzden kalbi taşa dönüyor ve insanlarla savaşmaya başlıyor. Peki bu savaşı Malefiz mi kazanıyor insanlar mı?

Fantastik Film İzle Malefiz

9- Mumya

Fantastik filmler 2020 yılından alıp ya geleceğe ya da çok eski tarihlere götürüyor. Mumya filmi de sizlere milyonlarca yıl öncesine götürüyor. Milyonlarca yıl öncesinde Mısır’da gizli bir aşk yaşanıyor. İmhotep’in baş rahibi ile firavunun eşi Anck Su Namun bu gizli aşkın baş aktörleri. Gizli aşk bir gün ortaya çıkıyor ve firavun eşi intihar ediyor. Baş rahip ise Ölüler Şehri’ne diri diri gömülüyor. Baş rahip geri döneceğini ve intikamını alacağını söylüyor. Bu şekilde başlayan hikaye biran da 2003 yılına geçiyor. Macera peşinde koşmayı seven Rick Mısır’da iki İngiliz kardeşe rehberlik ediyor. Rick ve bu iki İngiliz araştırma yaparken baş rahibi yanlışlıkla Dünya’ya geri getiriyor.

Fantastik Filmler 2020 Mumya

8- Yıldız Tozu

Fantastik film önerileri istiyorsanız kesinlikle Yıldız Tozu filmini izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bütün film türlerinden parçalar bulunduran içerik bütün sihirli karakterleri barındırıyor. Filmin konusunu anlatmaya çalıştığımız zaman karışık gelse de filmi izlediğiniz zaman ne kadar akıcı bir içerik olduğunu görüyorsunuz. Filmin karakterlerinden Tristan sevdiği kızında kendisini sevmesini istiyor ve onu etkilemek için kayan bir yıldız hediye edeceğini söylüyor. Bu kayan yıldızın Yvaine adında muhteşem bir güzellik olduğunu görüyor. Kötü kalpli cadı da Yvaine’nin gençliğini çalmaya çabalıyor. Bu olaya tanık olan Tristan bu güzelliği korumak için savaşmaya başlıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=a_QQY_ZCnvI
Fantastik Film Önerileri Yıldız Tozu

7- Hayalet Avcıları

Fantastik filmler Türkçe dublaj ile izlediğiniz zaman filmin konusu başka bir yere gidebiliyor. Bunun en büyük örneği Hayalet Avcılar filmini izlediğiniz zaman anlayabiliyorsunuz. Film de üniversite de görev yapan 3 bilim adamın yaşadığı olaylar anlatılıyor. Bu 3 bilim adamı gizli araştırma yaparken yakalanıyor ve üniversiteden atılıyor. Bilim adamları da başka bir sektöre atılıyor. Hayalet avcısı olan 3 bilim adamı şehirde patlak veren büyük bir hayalet işine giriyor. Bu işi çözmeye çalışan bilim adamları komik olaylar yaşıyor. Peki 3 bilim adamı bu görevi başarabiliyor mu?

Fantastik Filmler Türkçe Dublaj Hayalet Avcıları

6- Life of Pi

Gizemli fantastik filmler izlemeyi seviyorsanız sizlere Life of Pi filmini izlemenizi tavsiye ediyoruz. Filmde hayvanat bahçesinde çalışan Pi’nin gizemli olayını anlatıyor. Pi bir gün hayvanlarla dolu bir gemiye biniyor. Gemi bir anda batıyor ve gemi içindeki canlıların çoğu ölüyor. Sadece Pi, bir baacağı kırılmış zebra, sırtlan ve Bengal kaplanı hayatta kalıyor. Bu dörtlü aynı sandalda ve Pi’nin hayatta kalması gerekiyor.

Gizemli Fatastik Filmler Life of Pi

5- Makas Eller

En iyi fantastik filmler konusu, oyuncuların oyunculuğu ve sahneleri ile sizi etkilemesi gerekiyor. Makas Eller filmi de bunu başaran nadir eserler arasında yer alıyor. Filmin konusu çocuklar için gibi gözükse de film yetişkinler için çekildi. Film de büyük bir tepenin üstünde yer alan mucidin ortaya çıkardığı icadının yaşadıklarını anlatıyor. Mucit Edward adını verdiği bir icat üretiyor. Edward muhteşem çekiciliğe sahip tam anlamıyla hazır değil. Hatta bunun mucidin ölmesiyle Edward yarım kalıyor. Edward’ın elleri yok bunun yerine keskin metaller bulunuyor. Edward mucidin ölmesiyle karanlık odada yaşıyor. Edward bu karanlık yerde yaşarken merhametli bir Avon hanımefendisi ile karşılaşıyor. Hanımefendi Edward’ı ailesi ile yaşadığı eve götürüyor. Bunu yaparak bir hata mı yaptı?

En İyi Fantastik Filmler Makas Eller

4- Büyük Balık

Fantastik film ler arasında garip bir hikayesi olan Büyük Balık filmi ile devam ediyoruz. Filmde genç bir delikanlı şehirde yaşıyor. Bu delikanlı köyünden bir haber alıyor. Babası kanser hastalığına yakalandığını öğrenen genç bir anda ailesinin yanına gitmek zorunda kalıyor. Babası gezgin bir satıcı olan genç yakında ölecek olan babasını daha iyi tanımak için hayatını araştırıyor. Babası hakkında bütün bilgilere ulaşmak isteyen genç hiç istemediği bilgilere bulaşıyor ve kendini gizemli bir Dünya’da buluyor.

Fantastik Film ler Büyük Balık

3- Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Fantastik film önerisi isteyenlere çizgi dizisi de bulunan Ejdarhanı Nasıl Eğitirsin filmini tavsiye ediyoruz. Dizi sürekli ejderhalar tarafından saldırıya uğrayan Viking Köyü’nde yaşananları anlatıyor. Bu köy de yaşayan herkes ejderhalar ile mutlaka bir kez savaştı. Bu savaşı kazanmak isteyen köylüler çocuklarını da ayrıca eğitiyor. Bu köyün liderinin oğlu da eğitiliyor fakat liderin oğlu çelimsiz olduğu için bir türlü istenen düzeye ulaşamıyor. Liderin oğlu bir gece daha önce görülmemiş ”gecenin öfkesi” adı verilen bir ejderha görüyor ve onu yakalıyor. Genç ejderhayı öldürmüyor ve aralarında bir dostluk başlıyor. Bu dostluk kalıcı oluyor mu savaş bitiyor mu?

Fantastik Film Önerisi Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

2- Pan’ın Labirenti

En iyi fantastik filmler arasında Pan’ın labirenti filmi de yer alıyor. Bu filmin konusu biraz hikayeye benziyor. Fakat filmi izlediğiniz zaman konun ne kadar iyi olduğunu anlayabiliyorsunuz. Şehir de yaşayan Ofelia ve hamile annesi yaşanan olaylardan sonra üvey annesinin kalesine taşınıyor. Üvey annesi yüzbaşı ve asilerle savaşıyor. Ofelia bu durumdan hoşnut değil ve evi bir gün incelerken garip bir labirent buluyor. Ofelia bu labirentte küçük bir yaratık olan Pan ile karşılaşıyor. Pan Ofelia’nın prenses olduğunu ve bu unvanı kazanmak için bir takım görevlerden geçmesi gerektiğini söylüyor. Ofelia bu görevlerden başarıyla geçebiliyor mu?

En İyi Fantastik Filmler Pan’ın Labirenti

1- Yeşil Yol

En iyi fantastik film listesi oluşturmak isteyen herkes Yeşil Yol filmini mutlaka bu listeye ekliyor. Film fantastik film fakat filmi izlerken ağlayabiliyorsunuz. Bir gün hapishaneye John Coffey ismin de bir mahkum geliyor. Bu mahkumun çok farklı bir özelliği bulunuyor. Ölen canlıları tekrardan canlandırıyor. Bu mahkum işlediği suçtan dolayı idam edilmesi planlanıyor. İdam edilmesine sayılı günler kalan hapishane de garip olaylar yaşanıyor. Bu olaylar yaşanırken John Coffey hapishane de çok sevilen bir mahkum oluyor. Peki bu sevilen mahkum idamdan kaçabiliyor mu?

En İyi Fantastik Film Listesi Yeşil Yol

En iyi fantastik filmler yazımızın sonuna geldik. Birbiriyle çok karıştırılan iki tür arasındaki farkı sizlerde görmek istiyorsanız en iyi bilim kurgu filmleri yazımızda belirttiğimiz filmleri izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu filmleri izlediğiniz zaman iki tür arasında belirgin farklar olduğunu rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Listedeki filmler arasına eklemek istediğiniz bir film bulunuyor mu?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu