Teknotomy Dosya

En İyi Film İndirme Siteleri Top 10

Film ve film indirme siteleri dünya genelinde internet kullanıcılarının en fazla dikkatini çeken ve ziyaret edilen platformlarıdır. Kendi içerisinde birçok türü bulunan filmler kategorilerine ve içeriklerine göre online film indirme platformlarında sınıflandırılır. Bu sayede film tutkunları zevklerine ve tercihlerine göre istedikleri filmlere daha çabuk ulaşır. Film türleri; aksiyon, macera, animasyon, çocuk, komedi, suç, drama, epik, aile, fantezi, korku, müzikal, gerilim, gizem, aşk, bilimkurgu, spor, doğa üstü olarak kategorize edilir.

En İyi 10 Film İndirme Siteleri
En İyi 10 Film İndirme Sitesi

Yasal Olarak Film Nasıl İndirilir?

Ücretsiz film indirme işleminin ardından, indirilen filmin kesintisiz, yüksek kaliteli görünümle izlenebilmesi de çok önemlidir. Ayrıca film indirirken bilgisayar ve telefonunuz virüs ve benzeri sızıntılara karşı korunması gerekir. Bu nedenle film indirdiğiniz sitenin güvenilirliğini ve yasal açıdan telif haklarını ihlale uğratmama oldukça önemlidir.

Bazı platformlarda filmleri indirirken dublajlı ve altyazılı olarak indirme seçeneğini yer alır. Böylelikle istediğiniz dilde film indirip izleyebiliriz. Ancak bu seçeneğin her platformda olmadığını ifade edelim. Film indirme programları aracılığı ile filmleri indirerek çevrimdışı izleme olanağına da sahip olabilirsiniz. Burada dikkate alınması gereken husus ise film indirme siteleri ücretsiz seçeneğini sunan platformların, filmlerin telif hakkını ihlal etmemesidir. Bu nedenle film indirme ücretsiz seçeneği ile indirilen filmlerin ticari amaçlı kullanılması başka bir platformda paylaşılmaması gerekir.

En İyi 10 Ücretsiz Film İndirme Siteleri

Gelin film indirme siteleri arasından kişisel bilgilerinize ve indirilen filmin telif haklarına sahip çıkan güvenilir sitelere birlikte göz atalım.

YouTube

İnternet ortamının en kapsamlı film, video, dizi, belgesel vb. içeriklerin bünyesinde barındıran platformu YouTube‘dur. Çeşitli film indirme programları ile çevrimdışı izlemek istediğiniz filmleri indirebilirsiniz. YouTube’dan indirdiğiniz filmler için uygun altyazıları daha sonra farklı altyazı sitelerinden elde edebilirsiniz. Ancak bütün filmleri indirmemiz tabiki mümkün değil. YouTube üzerinde bazı film şirketlerinin resmi hesapları mevcut. Bu şirketlerin resmi YouTube sayfalarından filmlerine ulaşarak online film izleme fırsatıda elde edebilirsiniz. Örneğin; Kemal Sunal filmleri ya da eski Yeşilçam filmleri gibi…

youtube
youtube

Internet Archive

Internet Archive ortalama 25 yıldır hizmet veren, ücretsiz film indirme web sitelerinden biridir. Internet Archive sadece ücretsiz film indirmek için değil aynı zamanda ücretsiz müzik ve kitap indirmek için de kullanılan önemli bir platformdur.

Internet Archive
Internet Archive

Classic Cinema Online

Classic Cinema Online, içeriği bakımından korku ve batıya kökenli yapıtları içerisinde fazlaca bulunduran bir online film izleme sitesidir. Bu sitede yüzlerce film bulunur. Bunların içerisinden bazı filmlere, YouTube üzerinden ulaşılabilirlik sunan platform, pratik kullanım özellikleri ile ön plana çıkar.

Open Culture

Open Culture, dünyanın her yerinden yüksek kaliteli videolar sunan bir platformdur. 2006 yılında kurulan platformun içerisinde, ücretsiz filmlerin yanında ücretsiz çevrimiçi kurslar ve ücretsiz dil dersleri de mevcuttur. Sitenin içerisinde 6 ana kategori vardır. Bunlar; filmler, dil dersleri, e-kitaplar, çevrimiçi kurslar, ders kitapları ve sesli kitaplardır. İçerisindeki mevcut filmler, koleksiyon halinde kategorilendirerek dizayn edilmiştir. İçeriğinde Oscar ödüllü filmler ve Charlie Chaplin filmlerinin bulunduğu özel bir koleksiyon da vardır. Bu koleksiyon 1150 ücretsiz filmi ziyaretçilerine sunar.

Retrovision

Klasik Amerikan film ve ücretsiz TV şovlarını izlemek için bu ücretsiz film indirme web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Bu içerik Classic UHF isimli Android uygulamasına da sahiptir. Bu site içerisinde çizgi filmler, bilimkurgu, korku, savaş, fantastik, drama, western, komedi, macera vb. gibi farklı tercih edilen kategorilerle sınıflandırılır.  

Le CiNéMa Club

Le CiNéMa Club, bu senenin başlarında, yeniden güncel tasarımlarla yenilenen bir ara yüzle tekrar hizmete girdi. Piyasaya sürümü ilk olarak 2015 yılında gerçekleşen web sitesinin yeni yetenekleri teşvik ederek, beklenilen ilgiyi alamayan nadir yapımları öne çıkartır. Her hafta yeni bir film yayınlayan platform, çoğu kısa film niteliği taşısa da içerik olarak zengin yapıtları barındıran filmlere ev sahipliği yapar.

Crackle

Sony şirketine ait olan Crackle, en iyi film indirme siteleri arasında yer alır. Siteye üye olunması halinde kendi listenizi oluşturabilir ve oluşturduğunuz listeye göre karşınıza film önerileri çıkar. Crackle, diğer web sitelerinde izleyemeyeceğimiz film ve TV şovlarına erişim imkanı sunar. Crakcle içerisinde Android ve iOS uygulamaları da vardır. Ancak platforma ülkemizde lisans kısıtlamaları sebebiyle erişim engellenmiştir. Erişim engelinden kurtulmak için proxy hizmetini ya da VPN hizmetini kullanmak gerekir.

MoviesFoundOnline

MoviesFoundOnline ücretsiz filmlere, bağımsız filmlere, TV şovlarına ve stand-up komedi içeriklerine ulaşabileceğiniz web sitesidir. Bu site herhangi bir medyayı barındırmadığı ve yüklemediği için telif hakkı ihlalleri sebebiyle filmleri silmek için sürekli olarak çalışıyor.

PopcornFlix

PopcornFlix birçok film ve orijinal içerik ile ön plana çıkar. Bu web sitesi Screen Media Ventures’a aittir.  Ayrıca ücretsiz TV şovları ve belgesel severlerin tercih ettiği National Geographic dizi kataloğunu da içerisinde barındırır.

IMDb TV

Bu web sitesinin sahibi Amazondur. Amerika Birleşik Devletleri’nde sunulan bu hizmet Fire TV sahiplerinin kullanımına sunulmuştur. Amazon geçtiğimiz dönemlerde, içeriklerini zenginleştireceğini belirtmiştir. İçerisindeki en önemli kategoriler ücretsiz film ve TV şovları koleksiyonlarıdır. IMDb TV, Amerika tabanlı VPN hizmetiyle çalışır.

En iyi 10 film indirme siteleri arasında yukarıda bahsettiğimiz siteler yer alır. Bu siteler, kullanıcılarına kaliteli bir hizmet sunarak, içerisinde bulundurduğu film ve yapıtların telif haklarını ihlal etmeden hizmet vermeyi amaçlar. Bu amaçlar doğrultusunda hareket ettikleri için en çok tercih edilen siteler arasında yer alırlar.

Daha fazla detaylı inceleme yazısı okumak farklı konularda faydalı bilgiler edinmek için Teknotomy Dosya kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu