Teknotomy Dosya

En İyi Hayatta Kalma Oyunu Listesi

Son zamanlarda evde geçirdiğimiz sürenin artmasıyla beraber hayatta kalma oyunu ilgiyi üzerinde toplamaya devam ediyor. Bu kategori aslında oldukça geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir. Klasiklerden yeni hardcore simülasyonlara kadar birçok çeşidi bulunur. Bu oyunların ortak özelliği oyuncunun hayatta kalabilmeyi başarmasıdır. Onun haricinde listedeki oyunların her biri oyuncuya farklı maceralar sunmaktadır. Bu oyunlarda mutantlar, zombiler ve sualtı canavarları gibi birçok tehditle karşı karşıya kalarak heyecanı ve gerilimi hissedeceksiniz.

Valheim

Bir Viking hayatta kalma oyunu olan Valheim, kısa zamanda fazlaca ilgiyi üzerinde topladı. Bu oyunda talimatlara uygun olarak oluşturulmuş devasa bir dünya, patron dövüşleri ve mükemmel üs inşa sistemleri, yemek pişirme ve işçilik gibi hayatta kalmak için yapılması gereken unsurlarla harika bir şekilde birleşiyor. Tek kişilik oynanabilen bir oyun olmasına karşın bir takımla ya da arkadaşlarınızla beraber oynadığınızda daha kolay gelişebilirsiniz. İlerleyen seviyelerde üs inşaatına odaklanabilir ya da macera dolu yeni kıtalar bulmak için denizde tehlikeli yolculuklara çıkabilirsiniz.

steam hayatta kalma oyunları valheim
Valheim / Steam Hayatta Kalma Oyunları

Subnautica

Gizemli özel bölgelerde kendi yaptığınız denizaltı ile gezerek sualtı dünyasının ilginçliklerini bu oyunda keşfedebilirsiniz. Hayatta kalma oyunu Subnautica’da güzel mercan kayalıklarından derin deniz mağaralarına ve siperlerine kadar, kaynak ve yiyecek toplamalı, yaşam alanları ve denizaltı filosu inşa ederek su altı dünyasının derinliklerinde hayatta kalmanıza yardımcı olacak yeni teknolojiler üretmelisiniz. Minecraft’ı andırsa da geliştiricisi Unknown Worlds’un, hayatta kalma türüne kendi tarzını hoş bir şekilde yansıttığını hemen fark edebilirsiniz.

Grounded

Bu oyunda obsidiyen sizi küçültüyor ve sıradan normal bir arka bahçeye düşüyorsunuz. Fakat artık küçük olduğunuz için sıradan bir arka bahçe sizin için tehlikelerle dolu bir ormana dönüşüyor. Etrafınız bir anda katil örümceklerle, aç kuşlarla ve sinir bozucu karıncalarla çevriliyor. Yaprak bitlerini kavurarak ve çiy damlaları toplayarak, yiyecek ve içecek için ot ve yemleri keserek bir üs inşa edebilirsiniz. Bir böceğin gözünden etrafı incelemek ve hayatta kalmaya çabalamak için oyunculara hoş bir ortam sunuyor. Böylece Grounded da, en iyi en iyi hayatta kalma oyunlarından birisi oluyor.

Frostpunk

Frostpunk, şehir inşa etme, toplum simülasyonu ve donmuş, acımasız bir dünyada yaşam mücadelesinin verildiği bir çeşit hayatta kalma oyunudur. Bir avuç soğuk, aç ve mutsuz insanla, sadece büyük bir kömür ocağıyla ısıtılan karla dolu bir kraterin içinde çalışan bir şehir inşa etmeniz gerekiyor. Bir lider gibi davranın ve kaynakları toplayın, yiyecek avlayın ve vatandaşlarınıza gelecek için umut vererek onları yönetin. Frostpunk, her an zor tercihlerle karşı karşıya kalacağınız sert ve güzel hayatta kalma oyunlarından biridir.

Frostpunk / En İyi Hayatta Kalma Oyunları

Escape from Tarkov

Escape from Tarkov, sadece daha fazla keyif için içine bir tutam battle royale’in atıldığı en iyi hayatta kalma oyunlarının vahşi bir türüdür. Kalıcı bir dünyada oynamak yerine, birkaç oyuncu ve birkaç düzine düşman ile beraber bir haritada başlıyorsunuz. Hayatta kalmak için haritanın diğer ucundaki bir sızma bölgesine ulaşmanız gerekiyor. Ayrıca yağmaladığınız her şeyi oyuncu odaklı bir pazarda satabilir ya da sonraki turlarda kullanmak için bekletebilirsiniz.

online en iyi hayatta kalma oyunları pc tarkov
Escape from Tarkov / En İyi Hayatta Kalma Oyunları

Outward

Bu biraz garip gelebilir ancak role playing game (RPG) olan Outward, asla gerçekten ölemeyeceğiniz son zamanların en iyi hayatta kalma oyunlarından biridir. Bu oyunda sadece mistik canavarlar tarafından değil, aynı zamanda kendinizi doyurmanız, susuz kalmamanız ve sağlıklı tutmanız gereken dünyanın kendisi tarafından da meydan okunuyorsunuz. Kurak çöllerdeki ısı, dayanıklılığınızı azaltır, bataklıklarda bulunan su sizi zehirleyebilir. Hızlı seyahat veya görev işaretleri veya haritanızda kendi konumunuz bile gösterilmeden, yapacağınız her gezi bir hazırlık, sabır ve hayatta kalma alıştırmasıdır.

hayatta kalma oyunu outward
Outward / Hayatta kalma Oyunu

RimWorld

Bu yönetim ve hayatta kalma simülasyonunda, yabancı bir gezegende mahsur kalan insanlardan oluşan, rastgele oluşturulmuş bir koloniyi yönetiyorsunuz. Üssünüzü genişletin, sömürgecilerinizi sağlıklı, akıllı tutun. Hastalık salgınlarından uzaylı saldırılarına ve hava olaylarına kadar her çeşit felaketi içerebilen RimWorld’ün dünyasında yolunuza çıkan felaketlerle uğraşın. En zorlu yanı ise, sömürgecilerinizi basitçe birbirleriyle geçindirmek olabilir. Sömürgecilerinizin her biri farklı bir kişiliğe sahiptir ve hepsinin kendine özel ruh halleri ve istekleri vardır.

RimWorld / En İyi Hayatta Kalma Oyunu

Bilim kurgu koloni yönetim simülasyonu tarzındaki RimWorld de eksik olmayan heyecanı ve maceralarıyla en iyi hayatta kalma oyunlarından biridir. Birçok eğlenceli, hatta online hayatta kalma oyunları mevcut elbette, ancak biz size önerebileceklerimizden bazılarını derledik. Ayrıca en iyi mobil strateji oyunlarına da buraya tıklayarak göz atabilirsiniz!

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu