K-Pop

Kasım Ayının En İyi K-Pop Erkek Grupları Açıklandı

Kore İşletme Araştırma Enstitüsü kasım ayı için en iyi k-pop erkek gruplarını açıkladı. Tüketici medyası, iletişim ve topluluk endeksleri gibi faktörlere dayanan sıralamaya göre BTS, NCT, SEVENTEEN Kasım ayının ilk üç Kpop erkek grubu olarak ön plana çıktı.

En İyi Erkek Grup
Sıralamanın Başını BTS Çekiyor

En İyi K-Pop Erkek Grupları Sıralaması

1- BTS

Listenin başında yer alan BTS arka arkaya 30 aydır sıralamasını koruyor. 6 Ekim 2020 – 6 Kasım 2020 tarihleri arasını değerlendirerek sıralama oluşturan enstitü, BTS’in bu sürede 8.595.929 marka itabar endeksi kaydettiklerini belirtti.

BTS – Dynamite

2- NCT

BTS’i ikinci sırada takip eden kpop erkek grubu ise NCT. Grup geçtiğimiz aydaki puanlarını yüzde 64,51 artırarak yerini korudu. Ayrıca grup 5.846.061 marka indeksi elde etti.

En İyi K-Pop Erkek Grupları
En İyi K-Pop Erkek Grupları 2.si NCT

3- SEVENTEEN

Üçüncü sıradaysa oldukça yetenekli olan idol grup SEVENTEEN yer alıyor. Ekim ayından bu yana puanlarında yüzde 71 artış olan grup bu artışla üçüncü sırayı elde etti. SEVEENTEEN grubu 3.780.268 marka itibar endeksi elde etti.

Seventeen
Sıralamada 3. Sırada SEVENTEEN Yer Alıyor

Açıklanan en iyi k-pop erkek grupları sıralamasında dördüncü ve beşinci sırayı B1A4 ve PENTAGON elde etti. Sıralamanın devamında TXT, EXO, The Boyz, MONSTA X ve SHINee yer alarak sıralamanın ilk onu tamamlanıyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu