Teknotomy Dosya

En İyi Android Kitap ve Haber Uygulamaları

Teknolojinin gelişmesiyle her şeyin dijitale dönüştüğü bir çağda yaşıyoruz. Akıllı telefon kullanıcıları arasında çeşitli uygulamalar yaygınlaşıyor. Bu yazımızda sizlere android kullanıcıları için çeşitli kitap ve haber uygulamaları derledik.

Kitap Uygulamaları

Aynı anda yanınızda birden fazla kitap taşımak kolay olmayabilir. Fakat kitapları fiziksel olarak değil de akıllı telefonunuz içerisinde taşıdığınız zaman işler farklılaşıyor. Aşağıda belirtilen kitap ve haber uygulamaları sayesinde dünyanın bütün kitaplarına kolay bir şekilde ulaşabilir yanınızda taşıyabilir ve rahat bir şekilde okuma yapabilirsiniz. Ek olarak okumak istediğiniz kitaplar hakkında tavsiyeler de alabilirsiniz.

Goodreads

Bu uygulama; güncel kitapları takip etmek, istediğiniz kitapları listenize eklemek, farklı okurların yorumlarına bakmanıza olanak tanır En dikkat çekici özelliği olan okurları yazarlarla buluşturan bir platformdur. Her kitapseverin mutlaka göz atması gereken uygulamalardan biridir. Bu android uygulamayı Google Play Store üzerinden rahat bir şekilde indirebilirsiniz.

En İyi Kitap Okuma Uygulamalarından Bir Tanesi Goodreads
En İyi Kitap Okuma Uygulamalarından Bir Tanesi Goodreads

Wattpad

Wattpad binlerce kitabı ücretsiz okumanın yanında kullanıcıların kendi hikâyelerini yazması ve paylaşması gibi bir imkân sunuyor. Yazdığınız birçok hikâyeyi kullanıcılarla paylaşabilir ve birçok yazarı keşfedebilirsiniz. Bu uygulamayı App Store ya da Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

En İyi Kitap Okuma Uygulamalarından Bir Tanesi Wattpad
En İyi Kitap Okuma Uygulamalarından Bir Tanesi Wattpad

Kobo

Uygulama içerisinde 5 milyondan fazla çizgi roman ve e-kitap mevcuttur. Okuduğunuz her kitabı yorumlayabilir, okuduğunuz kitap tarzlarına göre öneriler alıp yeni kitaplar keşfedebilirsiniz. Bu android uygulama da tavsiye edilen uygulamalar arasındadır.

En İyi Kitap ve Haber Uygulamalarından Bir Tanesi Kobo
En İyi Kitap ve Haber Uygulamalarından Bir Tanesi Kobo

Haber Uygulamaları

Günün her vakti televizyondan ya da radyo üzerinden haberleri takip edemiyoruz ve kaçırmış olduğumuz bu haberler bazen hayatımız açısından önemli bir rol oynayabiliyor. Aşağıda vermiş olduğumuz listede kaçırmış olduğunuz haberleri ve son dakika gelişmelerini takip edebileceğiniz 4 adet android uygulama yer alıyor.

Nabız

Bu uygulamada istediğiniz kaynakları akışınıza ekleyebilir ve haber kaynaklarına profiller aracılığı ile de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kaynaklarınız için bildirimleri açabilir veya kapatabilirsiniz. Bu uygulamayı App Store ya da Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

En İyi Kitap ve Haber Uygulamalarından Bir Tanesi Nabız
En İyi Kitap ve Haber Uygulamalarından Bir Tanesi Nabız

Fliboard

Uygulama haberleri kategorize ederek size bildirimler gönderir. Bu özelliğinin yanında Flipboard’ın dikkat çekici özelliği ise sizde dergiler oluşturabilirsiniz ve Twitter aracılığı ile farklı haberleri takip edebilirsiniz. Bu android uygulamayı da Play Store üzerinden rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

En İyi Kitap ve Haber Uygulamalarından Bir Tanesi Flipboard
En İyi Kitap ve Haber Uygulamalarından Bir Tanesi Flipboard

Bundle

Bundle en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Uygulama da istediğiniz kaynakları takip edebilir ve bildirimler alabilirsiniz. Ayrıca uygulama içerisinde yer alan Hot Bundle kısmında çeşitli içerikler derlenmiş durumdadır ve bu sayede uygulama istediğiniz her habere ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu android uygulamayı Android ve iOS ile kullanabilirsiniz.

En İyi Kitap ve Haber Uygulamalarından Bir Tanesi Bundle
En İyi Kitap ve Haber Uygulamalarından Bir Tanesi Bundle

Google News (Haberler)

iOS platformu için Google News, Android için ise Google Haberler olarak isim değiştirir. Uygulama içerisinde yer alan 4 ana başlık vardır. ‘Sizin İçin’ kısmında sizler için özel akışlar oluşturur , ‘Başlıklar’ kısmında farklı kategorilere ait başlıklar sunar , ‘Favoriler’ kısmında takip ettiğiniz veya ilgilendiğiniz konular için farklı haberler gösterir ve son olarak ‘Gazetelik’ kısmında ise farklı kategorilere göz atmanızı sağlar. Bu android uygulamayı App Store ya da Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

En İyi Kitap ve Haber Uygulamalarından Bir Tanesi Google Haberler
En İyi Kitap ve Haber Uygulamalarından Bir Tanesi Google Haberler

Hareket halindeyken bile takip edebileceğiniz ya da istediğiniz zaman istediğiniz yerde kitap okuyabileceğiniz kitap ve haber uygulamalarını sizler için derledik. Daha fazlası için Teknotomy.com adresini takipte kalın.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu