Teknotomy Dosya

En İyi Menajerlik Oyunları 2021

En iyi menajerlik oyunları sizi fazla detaya boğmayan oyundan zevk almanızı sağlayacak özellikleri güncelleyen oyunlar oluyor. Bu türden pek fazla oyun bulunmuyor. Çünkü menajerlik oyunları yapımcıları oyunun gerçekçiliğini artırmak için çok fazla detay ekliyor. Bu da kullanıcıyı oyundan soğutuyor. FM oyunu bile 2021 serisinde yeni bir seri yayınladı. Touch ismi verilen seri de sadece transfer yapıyorsunuz ve maçları yönetiyorsunuz. FM gibi bir oyun bu tarz bir değişikliğe gidebiliyor.

En İyi Menajerlik Oyunları 2021
En İyi Menajerlik Oyunları 2021

Bazı menajerlik oyunları oynamayı seven kullanıcıları detaylı olması gerektiğini düşünüyor. Bu kararı size bırakıyoruz. Detayları çok olan bir oyun mu oynamak istiyorsunuz yoksa çok fazla detayı olmayan oyunları mı oynamak istiyorsunuz? Bu sorunun cevabını verdikten sonra gelin hep beraber en iyi menajerlik oyunlarını inceleyelim.

En İyi Menajerlik Oyunları Listesi

En iyi menajerlik oyunları yazımız da yer alan oyunları indirilme sayısı ve kullanıcı yorumları dikkate alınarak oluşturuldu. Bu istatistiklere göre yer alan bazı oyunların ismini ilk defe görüyor bazılarını zaten biliyorsunuz. Listede yer alan oyunları bilgisayar oyunları ya da mobil oyunlar şeklinde ayırmadık. Çünkü çoğu oyunun hem mobil hem de pc versiyonu buluyor.

7- Football, Tactics & Glory

En iyi menajerlik oyunları dediğimiz gibi çok fazla detayla uğraştırmayan oyunlar oluyor. Football, Tactics & Glory oyunu da oyuncuları pek fazla detaya boğmuyor. Çok fazla detay vermemesine rağmen oyuncular saatlerce bu oyunu oynayabiliyor. Bunun sebebi oyun sizlere amatör ligden başlayan bir kulüp veriyor. Bu kulübü en üst lige kadar geliştirip başarıdan başarıya koşmanız gerekiyor. Hem ekonomik olarak sıkıntılı günlerden geçtiğiniz dönemler de başarılı olmak istiyorsanız genç oyunculara önem vermeniz gerekiyor. Transfer yapabiliyorsunuz ama mali şartların kötü olmasında dolayı bunu pek fazla tercih edeceğinizi düşünmüyoruz.

En İyi Menajerlik Oyunları Football, Tactics & Glory

En İyi Menajerlik Oyunları Football, Tactics & Glory Özellikleri;

 • Sıra tabanlı bir sistemi bulunuyor.
 • Çevrimiçi destek ekibi bulunuyor.
 • Detaylı yüz oluşturabiliyorsunuz.
 • Aynı cihazda 8 kişiye kadar oynanabiliyor.
 • Menajerlik oyunu pc versiyonu bulunuyor.

6- Top Eleven

Listede yer alan menajerlik oyunları pc dışında mobil versiyonları bulunuyor. Top Eleven’de her iki versiyonu bulunan oyunlar arasında yer alıyor. Oyunu bilgisayarda ve mobil olarak da oynayabiliyorsunuz. En çok oynanan menajerlik oyunlarından biri olmasının sebebi her iki versiyonun da bulunması olarak gösteriliyor. En çok oynan oyun olmasında her iki versiyonun olmasının büyük etkisi bulunuyor fakat çevrimiçi ve oyuncuların arkadaşları ile birlikte oynamasının da büyük etkisi bulunuyor. Oyun da kulübü sıfırdan inşa ediyorsunuz. Kulübünüzün mali durumu iyi olsa da başarılı olmak istiyorsanız genç oyunculara güvenip oynatmanız gerekiyor.

Menajerlik Oyunu PC Top Eleven

En İyi Menajerlik Oyunu Top Eleven Özellikleri;

 • Online menajerlik oyunun da arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz.
 • Basit ara yüze sahip oyunu ücretsiz oynayabiliyorsunuz.
 • Hem bilgisayarda hem de telefonunuzla oynayabiliyorsunuz.
 • Ücretsiz hediyeler sunuyor.

5- NSM (New Star Manager)

İnternetsiz menajerlik oyunu dendiği zaman herkesin aklına NSS geliyor. NSS’de isterseniz kendiniz futbolcu oluyorsunuz isterseniz de bir takım yönetebiliyorsunuz. Oyunun bilgisayar versiyonu bulunmadığı için sadece telefonunuza indirip oynayabiliyorsunuz. Oyun sizlere ikinci lig de puan durumu kötü giden bir kulüp veriyor. Bu kulübü üst lige taşıyıp şampiyon yapmanız gerekiyor.

İnternetsiz Menajerlik Oyunu NSM

En İyi Menajerlik Oyunları NSS Özellikleri;

 • Telefonunuz da çok az yer kaplıyor.
 • Oyunda takıldığınız noktalarda asistanınız yardımcı oluyor.
 • Oyun içinde paket satın alabiliyorsunuz.
 • Basit ara yüze sahip olduğu için oyunu saatlerce oynayabiliyorsunuz.

4- OSM (Online Soccer Manager)

Mobil menajerlik oyunları arasında en çok indirilen ve en çok oynan OSM oyunu listemizde 4. sırada yer alıyor. Oyunda istediğiniz ligden istediğiniz takımı alabiliyorsunuz. Aldığınız takımın oyuncularını satabiliyor, geliştirebiliyor ya da oyuncu transfer edebiliyorsunuz. Taktiğinizi ve uzmanlarını belirledikten sonra maçlara çıkabiliyorsunuz. Fakat girdiğiniz lig de diğer oyuncular da olduğu için bazen istediğiniz takımı alamıyorsunuz. Ayrıca isterseniz lig başlamadan bir takımla anlaşıyorsunuz ister lig başladıktan sonra da takımla da anlaşabiliyorsunuz.

Mobil Menajerlik Oyunları OSM

En İyi Menajerlik Oyunu OSM Özellikleri;

 • Çevirim içi oynayabiliyorsunuz.
 • Arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz.
 • Mobil ve bilgisayarda oynayabiliyorsunuz.
 • Telefonda fazla alan kaplamıyor.

3- PES Serisi

Menajerlik oyunu futbol alanında en iyi oyunlar arasında yer alıyor. Oyun arkadaşlarınızla futbol maçları oynayabileceğiniz bir oyun aslında. Menajerlik oyun için ayrı bir menü olsa da PES bu menüyü o kadar iyi kullandı ki çoğu menajerlik oyunu oynamayı sever oyunu sadece menajerlik menüsü için indirip oynuyor. PES oyunun da menajerlik yaparken çok fazla detaya boğulmuyorsunuz. Sadece oyuncu alıyor bunları geliştiriyor ve maçlara çıkıp takımınızı yönetebiliyorsunuz. Bu maçları ister kendinizi oynayabiliyorsunuz isterseniz sadece menajerlik de yaptırabiliyorsunuz.

Menajerlik Oyunu Futbol PES Serisi

En İyi Menajerlik Oyunu PES Özellikleri;

 • Menajerlik dışında arkadaşlarınız dostluk maçları yapabiliyorsunuz.
 • Mobil versiyonu da bulunuyor.
 • İstediğiniz takımı yönetebiliyorsunuz.
 • Oyun sizi çok fazla detaya boğmuyor.

2- FIFA Serisi

Futbol menajerlik oyunları arasında PES gibi FIFA’nın başka amaçları bulunuyor. Tıpkı PES gibi arkadaşlarınızla futbol maçı yaptığınız oyunun menajerlik menüsü yer alıyor. Bu menü PES’e oranla daha iyi olan oyun gerçeklik hissini artırmak için çok fazla özellik kullanıyor. Bit oyuncu transfer edeceğiniz zaman o kulübün patronu ile animasyonun içinde pazarlık yapabiliyorsunuz. Oyun da menajerlik yaptığınız takımın maçlarını isterseniz sizler de oynayabiliyorsunuz.

Futbol Menajerlik Oyunları FIFA Serisi

En İyi Menajerlik Oyunu FIFA Özellikleri;

 • Arkadaşlarınız ile dostluk maçları yapabiliyorsunuz
 • Mobil versiyonu da bulunuyor
 • Simülasyon kullanılarak gerçeklik artılıyor.
 • Beta sürümü de bulunuyor

1- FM Serisi

Menajerlik oyunu dendiği zaman FM hemen hemen herkesin söyleyeceği ilk oyun oluyor. Oyun hem listemizin hem de bu türün en iyi oyunu. Oyun da istediğiniz takımı alabiliyor ve o takımı anında yönetebiliyorsunuz. Oyunda yönettiğiniz kulübün her şeyiyle ilgileniyorsunuz. Çok fazla detayla uğraştığınız için bazen oyundan sıkılabiliyorsunuz. Fakat oyun detay sevmeyen kullanıcılarını da düşünerek Touch türünü piyasa sürdü. Touch türünde sadece maçlara çıkıyor. Oyuncu transfer ediyorsunuz. Oyunun Touch türüne de yoğun bir ilgi vardı.

Menajerlik Oyunu FM Serisi

En İyi Menajerlik Oyunu FM Özellikleri;

 • Çevrim içi ya da çevrim dışı oynayabiliyorsunuz.
 • Mobil versiyonu da bulunuyor.
 • Basit ara yüze sahip.
 • Arkadaşlarınız ile birlikte takım yönetebiliyorsunuz.
 • Kendinize özel bir takım oluşturabiliyorsunuz.

En iyi menajerlik oyunları yazımızın sonuna geliyoruz. Listede yer alan oyunları bu kategorinin en iyi oyunları olarak gösteriliyor. Listede pc ve mobil oyunlar karışık yer alsa da bazı oyunların hem pc için hem de mobil için oyunları bulunuyor. Sizin bu listeye eklemek istediği bir oyun bulunuyor mu? Diğer türdeki en iyi oyunları da görmek istiyorsanız sizin için en iyi strateji oyunları pc oyunlarını sıraladık. O yazılarımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu