OyunGüncelMMORPGRPG

En İyi MMORPG Oyunları 2020

En İyi MMORPG Oyunları 2020 denilince hepimizin aklına gelen birkaç oyun olduğunu biliyoruz, bu online oyunlar uzun yıllardır piyasada olup çeşitli içerikler ile güçlendirilmiş ve devamlılığını sürdürmüştür. Yapmış olduğumuz bu listede hem yeni piyasaya çıkmış olan hem de daha öncesinde çıkan ancak tutulmayı başararak online oyun dünyasında ki rekabetin içerisinde yer alan oyunları kapsıyor.

MMORPG Oyunları 2020
En iyi MMORPG Oyunları 2020

1- Skyforge

MMORPG Oyunları
En iyi MMORPG Oyunları : Skyforge

Skyforge, geliştiricisi Allods Team ve MY.GAMES tarafından yayınlanan bir MMORPG oyunudur. Aelion’un geniş dünyasında geçen en iyi MMORPG oyunlarından biri olan Skyforge’da 18 sınıf arasından seçim yaparak maceraya atılabilir ve gezegeni istilalardan korumak için göksel güçlerde ustalaşabilirsiniz. Steam üzerinden ücret ödemeden oynanabilen online oyun ilk kez 2017 senesinde çıkmıştır. Oyun içeriği olarak oldukça zengin hikâyeler barındıran Skyforge’da oyun içi satın alımlar ile birçok karakterinizi güçlendirebilir ve son seviyelere geldiğinizde ise çeşitli zindanlar ve raid’ler ile karakterinizi daha çok güçlendirebilirsiniz.

2- Archeage

MMORPG Oyunları
En iyi MMORPG Oyunları : Archeage

Listemizin ikinci sırasında bulunan ama yabancı olmadığımız bir online oyun olan Archage bulunuyor. Döneminin en iyi MMORPG oyunlarından olan Archage, ilk olarak piyasa ücretsiz olarak çıkmış ancak daha sonra 2019 yılında ise bir ücret koyulmuştur. Oyuna para vererek oynadığınızda herhangi bir ek ücret ödemeksizin oyununuza devam edebilirsiniz. Oyun içeriği olarak çok fazla zengin olan Archeage, çıkış yaptıktan 1-2 yıl içinde oyuncu sayısında ciddi bir düşüş yaşamıştır. Daha sonra Trion Worlds oyunun geliştirmesini XLGAMES’e devrederek oyunda birçok yeni güncel içerik getirmiştir. Özellikle önemli bir grafik güncellemesi alan oyun bize göre ciddi bir potansiyele sahip ancak nedense bu potansiyel bir türlü kullanılmamıştır.

3- Genshin Impact

MMORPG Oyunları
EN iyi MMORPG Oyunları : Genshin Impact

Listemizin üçüncü sırasında ise geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen JPRG oyunu Genshin Impact bulunuyor. miHoYo tarafından hem geliştirilen hem de yayınlanan Genshin Impact, özellikle ünlü elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu olan Twitch platformunda ki yayın yapan yayıncılar sayesinde oyuncuların gözünde önemli bir popülerliğe ulaştı. Karakter fazlalığı ve oynanışının dışında grafikleriyle de ön plana çıkmayı başaran Genshin Impact’i eğer henüz oynamadıysanız mutlaka oynamanızı öneririz. Ücret ödemeden oynayabileceğiniz bu online oyunu kendi internet sitesi üzerinden indirebilirsiniz. Oyunun tahmini dosya boyutu 30GB. PC, PlayStation 4 ve mobil platformlar için üretilen Genshin Impact, hikâyesi açısından da oldukça zengin unsurlar bulundurmakta. Bu nedenle eğer tam bir RPG oyunu arıyorsanız mutlaka oynamanızı öneririz.

4- Blade And Soul

MMORPG Oyunları
En iyi MMORPG Oyunları : Blade And Soul

Listemizin dördüncü sırasında 2012 yılında piyasaya çıkmış ve hala günümüzde aktif olarak oynanmakta olan Blade and Soul var. Geliştiren ve yayınlayan NCSoft, 4 farklı ırkın bulunduğu ve 13 farklı sınıfın içerisinde yer aldığı Blade and Soul bir en iyi MMORPG oyunlarındandır. Grafikleri ve oynanış mekanikleri ile ön plana çıkmayı başarmış bu rpg oyunun en çok sevilen tarafı da zengin bir hikâye barındırmasıdır. Sınıfınızı seçip diğer oyuncular ile online olarak oynayabileceğiniz bu oyunda tıpkı başka en iyi MMORPG oyunlarında bulunan zindanlar mevcut ve çeşitli raid’ler bulunuyor.

5- Eve Online

MMORPG Oyunları
En iyi MMORPG Oyunları : Eve Online

Listenin beşinci sırasında ise CCP tarafından geliştirilen ve 2003 yılında piyasaya sürülen Eve Online isimli oyun bulunuyor. Bilim kurgu oyunlarını seven oyuncuların en az mutlaka bir kez oynayarak deneyimlediği bu oyun uzay ve bilim meraklısı oyunculara hitap ediyor. EVE Online, oyuncuların sayısız seçenek arasından kendi yollarını seçerek ücretsiz bir şekilde oynayabilecekleri, topluluk odaklı bir uzay gemisi oyunudur. Sürekli genişleyen bir sanal alanda uzay keşfi, muazzam PvP ve PvE savaşları, madencilik, sanayi ve gelişen bir oyuncu ekonomisini fazlasıyla deneyimleyebilirsiniz. Bilim kurgu oyunlarını seviyorsanız oyuna Steam üzerinden ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

6- Final Fantasy XIV Online

MMORPG Oyunları
En iyi MMORPG Oyunları : Final Fantasy XIV Online

Square Enix’in efsanevi oyun serisi olan Final Fantasy’nin MMORPG oyunu 2014 yılında piyasaya çıktı. Gerek oyun içeriği, gerek hikâyesi ve gerekse grafikleri olarak döneminin en iyi online oyunlarından biri seçilen Final Fantasy XIV, günümüzde hala oyuncular tarafından aktif olarak oynanmaktadır. Oldukça olumlu eleştiri yorumları yapılan bu online oyuna Steam üzerinden erişebilirsiniz. Ancak bu rpg oyununu doyasıya oynamak için 30 günlük oynama süresi satın almanız gerekiyor. Aylık ücretlendirmesi 42.99 TL olan bu online oyunu oynamak için ekstra başka bir ücret ödemenize gerek kalmayacak.

7- Tera

MMORPG Oyunları
En iyi MMORPG Oyunları : Tera

Listenin yedinci sırasında kendine yer bulmuş olan TERA isimli oyun, destansı bir fantezi MMORPG oyunudur. KRAFTON tarafından geliştirilen oyun Gameforge tarafından 2017 senesinde yayınlandı. Aksiyon dolu savaş sisteminde diğer oyuncular ile birlikte online olarak çeşitli maceralara atılabilir, zindan ve raidlere girerek karakterinizi oldukça güçlendirebilirsiniz. Arborea dünyasında geçen TERA’da 7 farklı ırk ve 13 farklı sınıf var. Dinamik bir oyun deneyimi tatmak istiyorsanız sizde Steam üzerinden TERA’yı ücretsiz bir şekilde indirebilir ve oynayabilirsiniz.

8- Elder Scrolls Online

MMORPG Oyunları
En iyi MMORPG Oyunları : Elder Scrolls Online

Listemizin sekizinci sırasında ise Zenimax tarafından geliştirilen ve Bethesda tarafından yayınlanan Elder Scrolls isimli oyun bulunuyor. Online MMORPG severlerin  bir dönem en çok merak edilen oyunlar arasına giren bu oyun, ülkemizde oldukça fazla ilgi görmüş ve daha sonra tüm ilgi birden azalmıştır. Daha önce Elder Scrolls serisinin herhangi bir rpg oyununu oynadıysanız, daha doğrusu Skyrim’i oynadıysanız oyunun mekanikleri neredeyse birebir aynı diyebiliriz. Oyunun geliştiricisi Zenimax, içerik olarak harika işler yapmaya her zamanki gibi devam ediyor. Elder Scrolls evrenini iliklerinize kadar yaşayabileceğiniz rpg oyunu oynamak için Steam’den satın almanız gerekiyor. Satın alım yaptıktan sonra 30 günlük oynama süresi veren oyunu daha sonra bir daha oynamak isterseniz aylık ödeme yapmanız gerekiyor.

9- World Of Warcraft

MMORPG Oyunları
En iyi MMORPG Oyunları : World of Warcraft

Listemizin son sırasında bulunun World of Warcraft’ı koymasaydık ayıp olurdu. WoW belki de şimdiye kadar ki en iyi içeriğe ve hikâyeye sahip MMORPG oyunudur. Bu fikir kişiden kişiye değişebilir. İlk çıktığı andan itibaren online oyun dünyasına damgasını vurmuş ve hikâyesi ile oyuncuları cezbetmeyi başarmış ve hatta hikâyesiyle film bile çıkartmış bir oyun. Oyunun yeni genişletme paketi önümüzde ki ay çıkacak. Eğer daha önce hiç World of Warcraft oynamadıysanız ve oynamayı planlıyorsanız mutlaka hemen başlamanızı öneririz.

Listemize ekleyemediğimiz ama detaylı olmasa da üstü kapalı bir şekilde birkaç MMO ve MMORPG oyunu eklemek istiyoruz. Aşağıdaki bu online oyunları da inceleyebilirsiniz.

Oyun dünyasına dair daha çok haberlere ulaşmak için Teknotomy Oyun kategorisine inceleyebilirsiniz.

Kaynak
2020 Yılının En İyi 9 MMO Ve MMORPG Oyunları

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu