Güncel

En İyi Netflix Belgeselleri 2021

Netflix son zamanların en popüler çevrim içi içerik izleme platformu konumunda bulunuyor. Birçok farklı içeriğin izlenebildiği platformda diziler, filmler ve belgeseller bulunuyor. Belgeseller diğer içerikler kadar izleniyor olmasa da insanların son zamanlarda Netflix belgesellerini severek izledikleri de herke tarafından bilinen bir gerçek. Bunun nedeni hiç şüphesiz Netflix’in belgesellere yaptığı yatırımlar .Yapılan yatırımlar incelendiğinde Netflix’in rakiplerine oranla çok daha fazla belgesel yatırımı yaptığını görebilirsiniz. Eğer sizde Netflix belgesellerini izlemekten hoşlanıyorsanız en iyi Netflix belgesel önerileri verdiğimiz Netflix belgeselleri 2021 yazımız tamda size göre.

En İyi Netflix Belgeselleri Tavsiyesi
En İyi Netflix Belgeselleri Tavsiyeleri

1) The Last Dance

En iyi Netflix belgeselleri listemizin ilk sırasında yer alan The Laste Dance özellikle basketbol severlerin gönlünde taht kuracak harika bir yapım. Normalde NBA sezonunda yayınlanması planlanan yapım pandemi dolayısıyla erken yayınlanmak zorunda kaldı. Belgesel  1997-1998 sezonunda ki  Chicago Bulls şampiyonluğunu konu alırken belgeselde Micheal Jordan’ın hayat hikayesinden sıklıkla bahsediliyor. Belgeselde Micheal Jordan’ın yanı sıra  Barack ObamaKobe Byrant gibi ünlü isimlerde yer alırken belgesel 10 bölümden oluşuyor. Özellikle basketbol severlerin izlemek isteyeceği belgeseli ailece izleyebilirsiniz.

The Last Dance

2) Chef’s Table

Yemek yapma konusuna ilgili olanların çok seveceği bir belgesel olan Chef’s Table farklı farklı bölgelerin yemek kültürlerini gözler önüne seriyor. Şu ana kadar 3 sezonu çekilmiş olan dizinin 4. sezonun ise yakın zamanda izleyiciler ile buluşması bekleniyor. Dünya’nın dört bir yanından ünlü şeflerin yarıştığı yarışma ayrıca Emmy ödüllerine aday olarak büyük bir başarı yakaladı. Bir önceki belgesel gibi ailecek izlenebilecek bir yapım olan Chef’s Table çocuklarında sıkılmadan izleyebileceği bir yapım.

Chef’s Table

3) Varsity Blues Operasyonu: Üniversiteye Giriş Skandalı

En iyi Netflix belgeselleri listemizin 3. sırasında yer alan Varsity Blues Operasyonu: Üniversiteye Giriş Skandalı konusunu 2019’da Amerika’da ortaya çıkan üniversiteye giriş skandalından alıyor. Yani gerçek bir hikayenin anlatıldığı bir belgesel olma özelliğini taşıyor. Belgeselde zengin ailelerin para karşılığı çocuklarını Amerika’nın en iyi okullarına yerleştirmesi anlatılıyor. Varsity Blues Operasyonu: Üniversiteye Giriş Skandalı belgeselini izleyerek hem yaşanan olay ile alakalı bilgi edinebilir hem de ciddi bir heyecan yaşayabilirsiniz.

Varsity Blues Operasyonu: Üniversiteye Giriş Skandalı

4) II. Dünya Savaşı’nın En Önemli Olayları (Renkli)

En iyi Netflix belgeselleri listemizin 4. sırasında yer alan II. Dünya Savaşı’nın En Önemli Olayları (Renkli) Pearl Harbor saldırısından D-Day çıkarmasına kadar yaşanan tüm olayları en ince ayrıntısına kadar anlatıyor. Siyasi ve politik konuların işlendiği belgeselde 2. Dünya savaşının en önemli olaylarını izleyebilirsiniz. Toplamda 1 sezon süren yapım sizi ekran başına kilitlemeyi vadediyor.

5) Our Planet

En iyi Netflix belgeselleri listemizin 5. sırasında yer alan “Gezegenimiz” Planet Earth’ün yapım ekibi tarafından hazırlanmış bir yapım. Toplamda 8 bölümden oluşan belgesel 7 kıtada yer alan 50 ülkede de yıllar boyu süren bir araştırma sonucu çekilmiş. Belgesel gezegenimizin güzelliklerini gözler önüne sererken Yağmur Ormanlarından Antarktika’ya birçok doğal güzelliği gözler önüne seriyor.

Our Planet

6) Wild Wild Country

En iyi Netflix belgeselleri listemizin 6. sırasında yer alan Wild Wild Country Dünya’nın en çok okunan kişisel gelişim kitaplarının yazarı Osho’nun hayatını anlatıyor. Belgeselde ortak bir amaç uğruna toplanan bir grup insanın yerel halk ve politikacılar ile yaşadıkları olaylar anlatılıyor.

Wild Wild Country

7) Sosyal İkilem

En iyi Netflix belgeselleri listemizin 7. sırasında yer alan Sosyal İkilem sosyal ağların insanlar üzerindeki etkilerinden ve bu konuda uyarılarda bulunan teknoloji uzmanlarının yorumlarından oluşuyor. Kendiniz ve yaşantınızdan izler bulabileceğiniz belgeseli keyifle izleyeceksiniz.

Sosyal İkilem

8) Challanger: Son Uçuş

En iyi Netflix belgeselleri listemizin 8. sırasında yer alan Challanger: Son Uçuş 1986’da gerçekleşen Uzay Mekiği Challenger felaketini ,olay hakkındaki yorumları mürettebatın ailelerinin yaşadığı sorunları çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor. 4 bölümden oluşan belgeseli bir çırpıda izleyebilirsiniz.

Challanger: Son Uçuş
Belgesel AdıSezon SayısıYapım Yılı
The Last Dance12020
Chef’s Table62015
Varsity Blues Operasyonu: Üniversiteye Giriş SkandalıTek Bölüm2021
Our Planet12019
Wild Wild Country12018
Sosyal İkilemTek Bölüm2020
Challanger: Son Uçuş12020
En İyi Netflix, Belgeselleri 2021

Okuduğunuz yazımızı beğendiyseniz bunun gibi birçok yazıyı bulabileceğiniz Teknotomy dosya bölümüne göz atmanızı tavsiye ederiz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu