Teknotomy Dosya

En İyi Netflix Dizileri Listesi 2021

En iyi Netflix dizileri izlemek istiyorsunuz fakat en iyileri hangisi bilmiyor musunuz? Dünyanın en büyük içerik izleme platformları arasında yer alan Netflix’te yeni bir diziye başlamak istiyorsunuz fakat size hitap eden kaliteli diziyi bulamayabiliyorsunuz. Bütün içerikler hakkında fikir edinmekte uzun sürüyor. Bu yüzden arkadaşlarınızdan dizi önerisi istiyorsunuz. Fakat o dizilerde size hitap etmiyorsa Imdb puanlarına göre en iyi Netflix’in orijinal içeriklerini sizinle paylaşıyoruz. Listedeki filmleri incelemeniz durumunda yeni başlayacağınız diziye karar verebiliyorsunuz. Listede Netflix’in orijinal içerikleri yer alıyor.

En İyi Netflix Dizileri 2021
En İyi Netflix Dizileri 2021

En İyi Netflix Dizileri Listesi

En iyi Netflix dizileri Covid-19 sürecinde büyük bir ilgi gördü. Kullanıcılar beğendikleri içerikleri arkadaşları ile paylaşmaya başladı. Bu paylaşımların artmasıyla Netflix’in kullanıcı sayısında artış yaşandı. Netflix yaşanan bu artışı görünce daha fazla içerik eklemeye başladı. Eski beğenilen dizileri ya da kendi orijinal içerikler üretmeye ve platformda yayınlamaya başladı. Kullanıcılar eklenen yeni içeriklerle mutlu olsa da hangisini izleyeceği konusunda kararsız kaldı. Kullanıcılarda kendi aralarında bu sorunu çözmek için birbirlerine izledikleri içerikler hakkında önerilerde bulundu. Sosyal medya da özellikle Twitter’da bunun için özel tagler açıldı.

En iyi yabancı diziler ya da en iyi yabancı filmler adı altında tagler açıldı. Fakat paylaşılan çoğu içerik popüler ve çoğu kişi tarafından izlendi. Yeni içerikler hakkında çok fazla yorum yapan sosyal medya kullanıcısı olmadığı için kullanıcılar bu problemi çözemedi. Bizlerde bu problemi bir nebze çözecek bir içerik listesi paylaşıyoruz. Listede Imdb puanı yüksek Netflix dizilerini paylaşıyor. Listedeki içeriklerin yönetmenini, oyuncularını ve fragmanlarını da paylaşıyoruz.

15- La Casa de Papel

En iyi yabancı dizi olarak adlandırılan La Casa de Papel İspanya Merkez Bankası’nı soymaya çalışan bir grubun soygun esnasında ve sonrasında yaşadığı olayları anlatıyor. Dünyanın en sevdiği soyguncular artık farklı ideolojileri dünyaya aşılamaya çalışıyor. Dizinin her dakikası her sezonu su gibi akıp gidiyor. Eğer daha izlememişseniz Neymar’ın da dizide oynadığını hatırlatıyoruz.

Dizinin İsmiDizinin TürüDizinin Yönetmeni Dizinin OyuncularıDizinin Imdb PuanıSezon Bilgisi
La Casa de Papel>Aksiyon
>Suç
>Gizem
Álex Pina>Hollie Sokol
>Tamar Pelzig
>Ursula Corbero
8,63 Sezon ve Dizi Hala Devam Ediyor
En İyi Netflix Dizileri La Casa de Papel
La Casa de Papel

14- Bir Başkadır

En iyi Netflix dizileri arasında Türk yapımı içerikleri de görebiliyorsunuz. Bir Başkadır filmi Türk insanını ve yöresini çok iyi anlatıyor. Sosyo-ekonomik çevreleri farklı insanların yolları birbiriyle kesişiyor. Kesişen insanlar hem bu farklılıkları hem de geçmişleri ile yüzleşiyor. Film Türkiye’de çok beğenildi. Hatta filmin bazı sahneleri sosyal medya da çok konuşuldu. Ayrıca filmin bazı sahne kesitleri sosyal medya da çok paylaşılıp beğenildi.

Dizinin İsmiDizinin TürüDizinin Yönetmeni Dizinin OyuncularıDizinin Imdb PuanıSezon Bilgisi
Bir Başkadır>Gerilim
>Suç
>Dram
Berkun Oya>Öykü Karayel
>Fatih Artman
>Funda Eryigit
8,61 Sezon ve Devam Ediyor
Netflix Dizi Türk Bir Başkadır
Bir Başkadır

13- Making a Murderer

Netflix dizi izle dediğiniz zaman karşınıza çok farklı türlerde film çıkıyor. Eğer psikolojik filmler izlemeyi seviyorsanız Making a Murderer filmini izlemenizi tavsiye ediyoruz. Filmde insanların kanunlardaki boşlukların insanları suç işlemeye teşvik ettiğini anlatamaya çalışıyor. Filmde suçlu olup olmadığı tartışılan bir ekibin gözünden nasıl suç işlendiğini görüyorsunuz. Film Avrupa’da büyük bir yankı uyandırdı.

Dizinin İsmiDizinin TürüDizinin Yönetmeni Dizinin OyuncularıDizinin Imdb PuanıSezon Bilgisi
Making a MurdererSuç BelgeseliLaura Ricciardi Moira Demos>Dolores Avery
>Steven Avery
>Laura Nirider
8,61 Sezon ve Dizi Bitti
Netflix Dizi Önerileri 2020 Making a Murderer
Making a Murderer

12- The Haunting of Hill House

Netflix dizi tavsiyesi isteyen kişilere korku türünde en çok önerilen dizi olan The Hauting of Hill House platformun en iyi korku dizileri arasında ilk sırada yer alıyor. Bildiğiniz üzere çok fazla korku dizisi çekilmez daha çok film olarak çekiliyor. Fakat dizinin yapımcıları sinema filmi çekmeyip dizi olarak çekmesi büyük risk olarak düşünülüyor. Dizi yapımcıları aldıkları riskte başarılı oldular ve en iyi Netflix dizileri arasında kendi içerikleri de yer alıyor. Dizi de klasik olarak görmeye alıştığımız perili bir köşk bulunuyor. Bu köşkte büyüyen 5 kardeş belli bir vakit sonra yolları ayrılıyor. Ayrılan kardeşleri çok kötü bir olay yaşayarak tekrardan birleşiyor.

Dizinin İsmiDizinin TürüDizinin Yönetmeni Dizinin OyuncularıDizinin Imdb PuanıSezon Bilgisi
The Haunting of Hill House>Dram
>Korku
>Gizem
 Mike Flanagan>Michiel Huisman
>Carla Gugino
>Henry Thomas
>Elizabeth Reaser
8,71 Sezon ve Dizi Bitti
Netflix Dizi Tavsiye The Haunting of Hill House
The Haunting of Hill House

11- Stranger Things

En iyi Netflix dizileri arasında Stranger Things’de yer alıyor. Stranger Things konusu ikiye ayrılıyor. İlk zamanlarda klasik bir gençlik dizisi iken ikinci kısmında Netflix’in devreye girmesiyle korku ve gizemin de içine girdiği çok farklı bir konusu oldu. Filmde çocuğunu kaybeden annenin çocuğunu ararken yaşadığı olayları anlatıyor. Fakat işler çok farklı bir hale bürünüyor. Dizinin yeni sezonunda dedikodulara göre Çernobil olayı da konu edinecek deniliyor. Kült eser haline gelen dizinin büyük bir izleyici kitlesi bulunuyor. Eğer gizem dolu bir dizi izlemek istiyorsanız içeriği incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Dizinin İsmiDizinin TürüDizinin Yönetmeni Dizinin OyuncularıDizinin Imdb PuanıSezon Bilgisi
Stranger Things>Dram
>Korku
>Fantastik
 Karl Gajdusek>Millie Bobby Brown
>Finn Wolfhard
>Winona Ryder
8,73 Sezon ve Devam Ediyor
Netflix Dizi İzle Stranger Things
Stranger Things

10-House of Cards

En çok izlenen Netflix dizileri arasında House of Cards dizisini de görüyoruz. Dizi siyaset dünyasındaki her şeyi ortaya koyuyor. Siyaset dünyasında verilen vaatleri ve siyaset dünyasında yaşanan aklı sır erdiremediğiniz olayları kısaca siyaset dünyasını izleyicilerine sunuyor. House of Cards konusu Demorat Parti üyesi Frank Underwood’un kendisine vaat edilen makamı verilmemesi üzerine kendisine göre haklı olan makamı almak için yaptığı siyaseti anlatıyor. Eğer siyasete ilginiz var ve bu tür filmler izlemek istiyorsanız House of Cards’ı izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Dizinin İsmiDizinin TürüDizinin Yönetmeni Dizinin OyuncularıDizinin Imdb PuanıSezon Bilgisi
House of CardsDram  Melissa James Gibson>Kevin Spacey
>Michel Gill
>Robin Wright
8,76 Sezon ve Dizi Bitti
Netflix Dizi İndir House of Cards
House of Cards

9- The Queen’s Gambit

En iyi Netflix dizi listesi oluşturduğunuz zaman ilk 5 arasında mutlaka yer alması gereken The Queen’s Gambit son zamanların en popüler dizileri arasında yer alıyor. Dizi ilk çıktığı zamandan itibaren sosyal medya da sürekli konuşuluyor. Dizinin konusu ya da dizinin bası kesitleri insanlar tarafından sosyal medya paylaşılıyor. Bu kadar çok konuşulan dizi annesiz ve babasız olan bir genç kızın ilk doğduğu andan itibaren kötü alışkanlıklar ve duygusal problemleri yaşadığı süreci anlatıyor. Bu öksüz çocuk diğer insanlardan çok farklı. Genç kız dünyanın en iyi satranç oyuncusu oluyor. Satranç oynamayı sevmiyorsanız bile bu filmi izledikten sonra kesinlikle seveceğinizi düşünüyoruz.

Dizinin İsmiDizinin TürüDizinin Yönetmeni Dizinin OyuncularıDizinin Imdb PuanıSezon Bilgisi
The Queen’s GambitDramaScott Frank>Anya Taylor-Joy
>Chloe Pirrie
>Harry Melling
8,71 Sezon ve Dizi Bitti
En İyi Netflix Dizileri The Queen’s Gambit
https://www.youtube.com/watch?v=CDrieqwSdgI
The Queen’s Gambit

8- Better Call Saul

Breaking Bad dizisi izlemeyi seviyorsanız onun spinn-of olan Better Call Saul’u da seveceğinizi düşünüyoruz. Breakin Bad’in sevilen karakterleri arasında yer alan Avukatı  Saul Goodman‘ın Breakin Bad hikayesini başlatan olayları anlatıyor. Saul Breaking Bad ana karakterlerinin bazı olaylarda hayatını kurtaran bazı olaylarda karakterleri zora sokan avukatın kurnazlıklarını izliyorsunuz. En iyi Netflix dizileri arasında yer alan diziyi Breakin Bad izlemeden önce izlemenizi ve kült eser olan Breaking Bad’i daha iyi anlamanızı sağlıyor.

Dizinin İsmiDizinin TürüDizinin Yönetmeni Dizinin OyuncularıDizinin Imdb PuanıSezon Bilgisi
Better Call Saul>Drama
>Suç
George Vincent>Bob Odenkirk
>Rhea Seehorn
>Jonathan Banks 
8,75 Sezon ve Hala Devam Ediyor
En İyi Netflix Dizileri Better Call Saul
Better Call Saul

7- The Crown

Netflix dizileri en iyi yabancı içerikler arasında her zaman yer almayı başarıyor. The Crown’da en iyi yabancı diziler arasında kült eserler arasında yer alıyor. Dizinin konusu özellikle insanların dikkatini çekiyor ve konunun işleyişi de en iyi filmler arasında yer almasını sağlıyor. İçerik II. Elizabeth’in hayatını anlatıyor. Dizi de II. Elizabeth’in küçüklüğü andan itibaren siyaset dünyasında yaşadığı zorlukları görüyorsunuz. Tarihi kişiliklerin hayatlarını izlemeyi seviyorsanız The Crown’u izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Dizinin İsmiDizinin TürüDizinin Yönetmeni Dizinin OyuncularıDizinin Imdb PuanıSezon Bilgisi
The Crown>DramaPeter Morgan>Claire Foy
>Olivia Colman
>Imelda Staunton 
8,73.Sezon ve Hala Devam Ediyor
En İyi Netflix Dizileri The Crown
The Crown

6- Peaky Blinders

Netflix dizi önerileri istiyorsanız Peaky Blinders’ı incelemenizi tavsiye ediyoruz. Dizi Thomas Shelby’in etrafında birleşen kardeşlerinin İngiltere’yi ele geçirme çabalarını anlatıyor. Dizi Netflix’te yayınlanmaya başladıktan sonra popülerlik kazandı. Bu kadar popüler kazanmasının sebebi senaryosunun değişmesi de oldu.

Dizinin İsmiDizinin TürüDizinin Yönetmeni Dizinin OyuncularıDizinin Imdb PuanıSezon Bilgisi
Peaky Blinders>Suç
>Dram
David Caffrey>Cillian Murphy
>Paul Anderson
>Helen McCrory
8,86.Sezon ve Hala Devam Ediyor
En İyi Netflix Dizileri Peaky Blinders
Peaky Blinders

5- Narcos

En iyi Netflix dizileri arasında platformun en iddialı olduğu içerikler arasında yer alan Narcos’da yer alıyor. Diziyi izlemeseniz de konusu biliyorsunuz. Pablo Escobar’ın hazin sonunu konu ediniyor. Escobar’ın gerçek hayatta yaşadığı olayların kamera görüntüleri ile diziye başlandı ve izleyicilerin dikkatini çekti. Dizinin böyle bir güzel başlangıç yapması herkesi heyecanlandırdı. İzleyiciler gelecek sezonlarında bu kadar güzel olacağını düşünüyordu ki dizinin yapımcıları izleyicilerin istediğini gerçekleştirdi. Dizi Escobar’ın hazin sonunu farklı hikayelerle birleştirerek yayın hayatına devam etti.

Dizinin İsmiDizinin TürüDizinin Yönetmeni Dizinin OyuncularıDizinin Imdb PuanıSezon Bilgisi
Narcos>Suç
>Aksiyon
>Macera
 José Padilha
>Pedro Pascal
>Wagner Moura
>Boyd Holbrook
8,83 Sezon Dizi Bitti
En İyi Netflix Dizileri Narcos
Narcos

4- Dark

Netflix dizi ve filmleri gerçek hikayeleri biraz kurgusal hale getirerek izleyicilere sunuyor. Dark’da gerçek hikayeden esinlenerek kurgulanan en iyi dizler arasında yer alıyor. Almanya’nın küçük bir semtinde bir çocuğun kaçırılmasıyla başlayan gizemli olayları anlatıyor. Dizi ilk iki sezonunda hem Türkiye’de hem de dünya da en çok konuşulan diziler arasın da yer alıyor. Dizinin her bölümünün sürükleyici olması bu kadar çok konuşulmasını sağlıyor. İnsanlar yeni sezonu iple çekiyor.

Dizinin İsmiDizinin TürüDizinin Yönetmeni Dizinin OyuncularıDizinin Imdb PuanıSezon Bilgisi
Dark>Suç
>Dram
>Gizem
>Bilim Kurgu
Baran bo Odar
>Oliver Masucci
>Karoline Eichhorn
>Jördis Triebel
8,83 Sezon ve Dizi Hala Devam Ediyor
En İyi Netflix Dizileri Dark
DARK

3- Black Mirror

Netflix dizileri bazı bölümlerinde insanlara mesajlar veriyor. Verdikleri mesajlarla insanın kafasını karıştıran diziler insanların izlemeye korktuğu filmler olabiliyor. Garip mesaj veren filimler pek izlenilmiyor olsa da Black Mirror istisna içerikler arasında yer alıyor. Dizi gelecek zamanda yaşanacak olayları anlatırken izleyicilerine birden fazla mesaj veriyor. Verilen mesajlarla ayrı bir dizi ya da film çekilebileceği düşünülüyor. Eğer popüler olan bu dizi izlemediyseniz hemen başlamanızı tavsiye ediyoruz. Dizinin konusundan daha çok bölümler de yaşanan olaylar ve verilen mesajların dikkatinizi çekeceğini düşünüyoruz.

Dizinin İsmiDizinin TürüDizinin Yönetmeni Dizinin OyuncularıDizinin Imdb PuanıSezon Bilgisi
Black Mirror>Gerilim
>Dram
>Bilim Kurgu
 James Hawes>Rory Kinnear
>Tobby Kebbell
8,85 Sezon ve Dizi Hala Devam Ediyor
Netflix Dizi İndirme Black Mirror
Black Mirror

2- The Last Dance

En çok izlenen Netflix dizileri her zaman gerçek hikayeleri konu edinen diziler oluyor. The Last Dance filmi de basketbolun efsanesinin hayatına ışık tutuyor. Basketbol efsanesi Michael Jordan’ın kariyerinin yükselişe geçtiği ve NBA’in köklü takımları arasında yer alan Chicago Bulls‘da forma giyerken yaşadığı olayları hikaye tadında izliyorsunuz. Basketbol sektörünün değişmesine sebep olan olayları ve bunda etkili olan kişileri de görebiliyorsunuz. Eğer spor içeriklerini izlemeyi seviyorsanız diziyi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Dizinin İsmiDizinin TürüDizinin Yönetmeni Dizinin OyuncularıDizinin Imdb PuanıSezon Bilgisi
The Last DanceSporJason Hehir
>Michael Hordan
>Dennis Rodman
9,21 Sezon ve Dizi Bitti
Netflix Dizi Önerileri 2020 The Last Dance
The Last Dance

1- Our Planet

Netflix dizi ve filmleri dediğimiz gibi gerçekleri kurgu sallaştırarak bazen de belgesel tadında sunmayı seviyor. Our Planet içeriğinde de dünyayı değiştirme gücüne sahip olan insanları neden var olduklarını bu gezegende neler yapabileceklerini belgesel şeklinde sunuyor. Diziyi izlediğiniz zaman dünya görüşünüz de ya da hayat felsefenizde değişiklikler olacağına inanıyoruz. Belgesel izlemeyi seviyorsanız Our Planet dizisini izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Dizinin İsmiDizinin TürüDizinin Yönetmeni Dizinin OyuncularıDizinin Imdb PuanıSezon Bilgisi
Our PlanetSuç BelgeseliAlastair Fothergill>Ma Anand Sheela
>Osho
>Philip Toelkes
9,31 Sezon ve Dizi Bitti
Netflix Dizi İzle Our Planet
Our Planet

En iyi Netflix dizileri yazımızın sonuna geliyoruz. Listeyi inceledikten sonra Netflix’in en iyi dizleri arasında yer alan bazı dizilerin listede olmadığını görebiliyorsunuz. Bu dizilerin listede yer almamasının sebebi Netflix izlediği içerik politikasından dolayı. Netflix Türkiye’de yayınlanmayan en iyi yabancı dizi ve filmleri merak ediyorsanız yazılarımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu