Netflix

En İyi Netflix Eklentileri

Netflix eklentileri izlediğiniz içeriği daha zevkli hale getiriyor. Netflix’i duymayan bilmeyen kalmadı. Hatta Netflix’in ülkemizde gösterdiği başarı Acun Ilıcalı’ya ilham oldu ve Exxen platformunu kurdu.

Netflix geçtiğimiz günler de 3 milyona aşkın kullanıcısı olduğu açıkladı. 3 milyon kullanıcı Netflix’i daha aktif kullanmak ve daha zevkli hale getirmek için çabalıyor. Netflix, hali hazırda kullanıcı sayısını artırmak ve kullanıcılarının memnuniyetini artırmak için yeni özellikler ekliyor.

En İyi Netflix Eklentileri Hangileridir?

  • Netflix Party
  • Video Adjust for Netflix
  • IMDB Ratings for Netflix
  • Netflix Flip
  • eJoy Engilish
  • Netflix Stop Wasting my Time
  • Findflix

Bu eklentiler izlediğiniz içeriği daha keyifli hale getiriyor. Ayrıca bu eklentiler sayesinde yeni bir dil bile öğrenebiliyorsunuz. İşte detayları ile Netflix eklentileri.

7- Netflix Party

Covid-19 virüsünden dolayı insanlar eskisi gibi görüşemiyor. Eskisi gibi aktivitelere katılamıyor. Netflix’te bunu düşünerek yeni bir özellik ekledi. Netflix Party ile izlemek istediğiniz diziyi Party sayesinde linki paylaşarak birlikte izleyip yorum yapabiliyorsunuz.

Netflix Eklentileri Nelerdir
Netflix Eklentileri Nelerdir

6-  Video Adjust for Netflix

Netflix’te izlediğiniz filmlerin dizilerin doygunluğunu, kontrastını, parlaklığını artırabiliyorsunuz. İzlediğiniz film veya dizi de karanlık sahnelerin parlaklığını artırabiliyorsunuz. İlk başlarda farklı özellikler sunan eklenti daha sonra bu özelliklerin üzerine yoğunlaştı.

Netflix Eklentileri Video Adjust for Netflix
Netflix Eklentileri Video Adjust for Netflix

5- IMDB Ratings for Netflix

Netflix’ye yeni bir diziye başlıycaksınız ama içeriğin IMDB puanını öğrenmek istiyorsunuz, ya da izlediğiniz içeriğin İMDB puanını merak ediyorsanız bu eklenti size göre. Eklentiyi yükledikten sonra Netflix’in orijinal ana sayfasına girdiğiniz zaman içeriklerin altında puanları görebiliyorsunuz.

Netflix Eklentileri IMDB Ratings for Netflix
Netflix Eklentileri IMDB Ratings for Netflix

4- Netflix Flip

Netflix’te yer alan içeriği izliyorsunuz lakin uzanmak istediğiniz zaman siz yatay izlediğiniz laptop dik bir şekilde görüntü sunuyor. Bunu değiştirmek için  bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Laptopunuzda videoyu 90 derece 180 derece yan çevirebiliyorsunuz. Ayrıca videoyu yakınlaştırabiliyorsunuz.

Netflix Eklentileri Netflix Flip
Netflix Eklentileri Netflix Flip

3-  eJoy Engilish

Yabancı dil öğrenmek istiyorsunuz ve tavsiye aldığınız zaman insanlar size yabancı dizi ve film izlemelerinizi mi öneriyor? Bu eklenti dil öğrenmek isteyenler için harika fırsatlar sunuyor. Eklentiyi açtığınız zaman, size alt yazı seçeneği sunuyor size ve anlamını bilmediğiniz kelimenin anlamını, nasıl kullanıldığını ve aynı anlamdaki kelimeleri getiriyor. Eğer eklentiyi üye olursanız bu kelimeyi kaydedip daha sonra da tekrar yapabiliyorsunuz.

Netflix Eklentileri eJoy Engilish
Netflix Eklentileri eJoy Engilish

2- Netflix Stop Wasting my Time

Aslında isminden anlaşılabileceği gibi Netflix’te introyu atla ve sonraki bölüme geç gibi butonları bulunuyor. Eklenti sizi uğraştırmadan bu butonlara basıyor ve zaman kaybetirmiyor.

1- Findflix

En popüler eklenti Findflix, Netflix’te yer alan film veya dizileri kategorileştiriyor. Netflix’te kategoriler bulunuyor zaten ama bu eklenti sizlere kategorilerin kategorisini sunuyor. Komedi filmi izlemek istiyorsunuz. Findflix  eklentisini açtığınız zaman bir arama butonu sunuyor, oraya komedi yazdığınızda alt kategoriler sunuyor. Bu alt kategorilerde spor komedisini seçtiğiniz zaman sizi Netflix’te spor komedisi olan film ve dizileri size sunuyor

Netflix Eklentileri Findflix
Netflix Eklentileri Findflix

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu