Teknotomy Dosya

En İyi Savaş Oyunları Top 15

Savaş oyunları oynamak diğer tür oyunlardan daha çok ilgi çekiyor. Bu tür oyunlar daha çok ilgi çektiği için oyun geliştiriciler bu türe daha çok yatırımlar yapıyor. Fakat bu türde oyun oynayan insanlar çok seçici oluyor bu yüzden her savaş oyununu beğenmiyor. Beğenilmeyen oyunlar tarihin tozlu sayfasında unutulup gidiliyor. Beğenilen savaş oyunları da bazen o tozlu sayfaya katılabiliyor. Çünkü oyuncu kitlesine oyununu beğendirseniz bile oyunu sürekli güncelleyip oyuncularını memnun etmeniz gerekiyor. Bu her oyun için geçerli olmasa da büyük ihtimalle bu şekilde oluyor. Bizlerde tarihin tozlu sayfasına karışmayan, oyuncularını memnun etmeyi başaran en iyi savaş oyunları sıralıyoruz. Gelin hep beraber bu oyunları inceleyelim.

En İyi Savaş Oyunları Listesi

Hazırlanan en iyi savaş oyunları listesindeki oyunlar kullanıcı sayısı, kullanıcı yorumları ya da uzman yorumları ile bu listede yer alıyor. Oyunları sıralaması herkese göre değişebiliyor. Bu yüzden herkesi tatmin edecek bir sıralama yaptığımızı düşünüyoruz. Sıralama da yanlış yer de olduğunu düşündüğünüz oyun bulunuyorsa yorum olarak belirtmenizi rica ediyoruz.

15- Apex

En iyi savaş oyunları arasında 2 milyon kullanıcı sayısına sahip Apex oyunu da yer alıyor. Battle Royale türündeki en çok kullanıcıya sahip oyunlardan biri olan Apex ses, görüntü kalitesi ve karakterleri oyuncular tarafından kusursuz olarak görülüyor. PUBG ve Fortnite gibi popüler oyunlar ile yarışan oyun ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Ücretsiz savaş oyunları arasında en iyisi olarak gözüken Apex yeni güncellemeler yapılacağı konuşuluyor.

En İyi Savaş Oyunları Apex Legends
En İyi Savaş Oyunları Apex Legends
Sistem Gereksinimleri; 
İşletim Sistemi:64 – bit Windows 7
CPU:Intel i5 3570 K 
RAM:8 GB
GPU:Nvidia GEForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290
GPU RAM:8 GB
Sabit Sürücü:Minimum 22 GB boş alan
APEX Sistem Gereksinimleri

14- Serious Sam 3: BFE

En iyi savaş oyunları listemizde sizleri geçmişe götürecek Serious Sam 3 oyunu yer alıyor. Serious Sam’ın önceki oyununu arkadaşlarınızla internet kafe de eğelenerek oynadığını zamanlar gelebiliyor. Oyunun geliştiricileri de güncel zamana ayak uydurarak yeni oyununu piyasaya sürdü. Sürülen yeni oyunda kullanıcılarını memnun etti ve en iyiler arasında yer aldı. Yeni oyunda gene farklı yaratıklar ve silahlar bulunuyor. Kafa karıştırmayan fakat basit denilmeyecek yeni haritalar kullanıcıların en çok beğendiği güncelleme oldu.

En İyi Savaş Oyunları Serious Sam 3: BFE
En İyi Savaş Oyunları Serious Sam 3: BFE
Sistem Gereksinimleri; 
İşletim Sistemi:Windows XP 32-bit
İşlemci:Dual-core from Intel or AMD at 2.0 GHz
Hafıza:1 GB RAM
Ekran Kartı:nVidia GeForce 7800/7900/8600 series, ATI/AMD Radeon HD2600/3600 veya 1800/X1900 series
Depolama:4 GB boş alan
Ses:DirectX9.0c
Serious Sam 3: BFE Sistem Gereksinimleri

13- Far Cry 4

Savaş oyunları pc de oynandığı zaman daha çok zevk veriyor. Far Cry 4 oyunun mobil versiyonu olmasa da pc de en çok zevk veren uygulamalar arasında yer alıyor. Oyunun tarihi eskilere dayanıyor. Bir çok oyun severin çocukluk zamanlarında saatlerce oynadığı oyun olan Far Cry yeni güncellemeleri ile kendini en iyi oyunlar arasında yer almayı gene başardı. Oyunda gene yeni haritaları açmaya çalışıyor ve oradaki düşmanları etkisiz hale getiriyorsunuz.

Savaş Oyunları PC Far Cry 4
Savaş Oyunları PC Far Cry 4
Sistem Gereksinimleri;
İşletim Sistemi:Windows 7 SP1, Windows 8/8
İşlemci:İntel Core i5-750 @ 2.6 GHz veya AMD Phenom II
RAM:4 GB
Ekran Kartı:NVIDIA GeForce GTX 460 veya AMD Radeon HD5850
HDD:30 GB
Far Cry 4 Sistem Gereksinimleri

12- Fortnite

Onlayn savaş oyunları arasında en popüler oyun olan Fortnite’ın ücretsiz olması herkesi cezbediyor. Fortnite hayali karakterleri ve hayali özellikler ile rakipleriniz ile savaşıyorsunuz. Mükemmele yakın görüntü kalitesi bulunuyor. Her sezon yeni güncellemelerin yanı sıra gerçek hayattaki karakterli de savaşçı olarak eklenmesi oyuncuları en çok mutlu eden olaylar arasında yer alıyor.

Onlayn Savaş Oyunları Fortnite
Onlayn Savaş Oyunları Fortnite
Sistem Gereksinimleri;
İşletim Sistemi:Windows 7/8/10 64-bit
İşlemci:Intel Core i3 2.4 Ghz
RAM:4 GB
Ekran Kartı:Intel HD 4000
Disk Alanı:20 GB
Fortnite Sistem Gereksinimleri

11- Insurgency

Savaş oyunları internetsiz de oynayabiliyorsunuz. İnternet gerekmeden oynayabileceğiniz oyunlardan biri olan Insurgency oyuna başlamadan size iki seçenekli soru soruyor. Sizlere iki ülke veriyor. Bu iki ülkeden birini seçmeniz gerekiyor. Bu seçimi asker – terörist seçimi gibi düşünün. Ülke seçerken dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü oyun seçtiğiniz ülkeye göre size silah veriyor. Oyunun görüntü kalitesi de mükemmele yakın ayrıca oyunun hassasiyet ayarları da diğer oyunlara oranla daha iyi.

Savaş Oyunları İnternetsiz Insurgency
Savaş Oyunları İnternetsiz Insurgency
Sistem Gereksinimleri;
İşletim Sistemi:Windows 7/ 8/ 8.1 (64-bit)
İşlemci:Intel Core i5-4440 
Bellek:8 GB RAM
Ekran Kartı:NVIDIA GeForce GTX 760
Depolama Alanı:40 GB
Insurgency Sistem Gereksinimleri

10- Rust

Savaş oyunları indir dediğiniz zaman karşınıza bir çok oyun çıkıyor. Bu oyunlardan hangisi size hitap ediyor? Buna karar vermeniz gerekiyor. Eğer 0 dan başlayıp (Minecraft’daki gibi) kendi silahınızı ya da barınağınızı yapmak istiyorsanız son zamanların popüler oyunu Rust’a bakmanızı tavsiye ediyoruz. Oyuna başladığınız zaman elinizde sadece taş bulunuyor. Bu taşla kendinize silah ve barınak yapmanız gerekiyor.

Savaş Oyunları İndir Rust
Savaş Oyunları İndir Rust
Sistem Gereksinimleri;
İşletim Sistemi:Windows 7 (64-bit)
İşlemci:Intel Core i7-3770 / AMD FX-9590 
Bellek:8 GB RAM
Ekran Kartı:GTX 670 2 GB
Depolama Alanı:10 GB
RUST SİSTEM Gereksinimleri

9- Valorant

En iyi savaş oyunları pc dediğiniz zaman akıllara hemen Valorant oyunu geliyor. Valorant, CS ile Fortnite’a benziyor. Fortnite’daki gibi hayali karakterleri ve özellikleri bulunuyor. Ayrıca Valorant’da bir grup bomba kurarken bir grup o bombayı çözmeye çalışıyor bu da CS ile benzediğini gösteriyor. Oyunun diğer popüler oyunlar ile benzerliği olsa da kendine has özellikleri de bulunuyor. Yakın bir zaman da Valorant oyununu E-Spor oyunları arasında olması bekleniyor.

En İyi Savaş Oyunları PC Valorant
En İyi Savaş Oyunları PC Valorant
Sistem Gereksinimleri;
İşletim Sistemi:Windows 7/ 8/ 8.1 (64-bit)
İşlemci:ntel Core i3-4150/ AMD A8-7650K 
Bellek:4 GB RAM
Ekran Kartı:NVIDIA GeForce GT 730/ AMD Radeon R5 240
Depolama Alanı:8 GB
Valorant Sistem Gereksinimleri

8- The Forest

The Forest 2 kişilik savaş oyunları oynamak isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Fakat oyunu 8 kişiye kadar oynayabiliyorsunuz. Oyun sizi bir uçağın içine sokuyor. Uçak bir anda düşüyor. Gözlerinizi açtığınızı da çocuğunuzun kaçırıldığını ve arkadaşlarınız hariç diğer tüm yolcuların öldüğünü görüyorsunuz. Oyunun size sürprizi ise bu ada zombiler ile dolu. Oyun da silah olarak eliniz de hiçbir şey bulunmuyor. Adadaki taş ile sopayla zombi avlayıp çocuğunuzu sağ salim kurtarmanız gerekiyor.

2 Kişilik Savaş Oyunları The Forest
2 Kişilik Savaş Oyunları The Forest
Sistem Gereksinimleri;
İşletim Sistemi:Windows 7
İşlemci:Intel Dual-Core 2.4 GHz
Bellek:4 GB RAM
Ekran Kartı:NVIDIA GeForce 8800GT
Depolama Alanı:5 GB
The Forest Sistem Gereksinimleri

7- Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

En iyi savaş oyunları birbirleri ile benzeyen özellikleri bulunuyor. Tom Clancy’s Rainbow oyunu da bunun en büyük örneği. Oyun CS, Battlefield ve Hardlie oyunları ile benzeyen bir çok özelliği bulunuyor. Oyunun sevenleri bunu kabul etmese de ciddi oranda benzerlik gösteriyor. Tom Clancy’s Rainbow esinlendiği özellikleri esinlendiği oyunlara göre daha iyi yaptı. Oyunun farklılıkları bulunuyor. Bu farklılık ve benzer özelliklerin mükemmelliği en iyi oyunlar arasında yer almasını sağladı.

En İyi Savaş Oyunları Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
En İyi Savaş Oyunları Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
Sistem Gereksinimleri;
İşletim Sistemi:Windows 7/ 8/ 8.1 (64-bit)
İşlemci:Intel Core i3 560 @ 3.3GHz
Bellek:6 GB RAM
Ekran Kartı:NVIDIA GeForce GTX 460
Depolama Alanı:83 GB
Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Sistem Gereksinimleri

6- Crysis

Türk savaş oyunları arasında en iddialı olan Crysis son zamanlarda bir çok savaş oyunu severin dikkatini çekmeye devam ediyor. Oyun sunduğu yeni seriler ile kullanıcılarını memnun ediyor. Hatta oyun sevenler yeni serileri dört gözle bekliyor. Oyunun görüntü ve ses kalitesi gibi ayarları mükemmele yakın olsa fiyatının yüksek olması oyunu oynamak isteyenleri düşündürüyor. Her site de fiyatlar farklılık gösterse de ortalama olarak 120 TL gibi bir fiyatı bulunuyor. Bu fiyata oyun değer mi sorusunu oynadıkça siz karar veriyorsunuz.

Türk Savaş Oyunları Crysis
Türk Savaş Oyunları Crysis
Sistem Gereksinimleri;
İşletim Sistemi:Windows XP/Vista
İşlemci:Intel Pentium 4 3.20GHz
Video Card:GeForce 6800
RAM1 GB
Depolama Alanı:12 GB
Crysis Sistem Gereksinimleri

5- Battlefield

Battlefield savaş oyunları arasında en çok tartışılan oyunlar arasında ilk sırada yer alıyor. Oyunun son görevinde Arap birliklerine katılıyor ve Osmanlı İmparatorluğu’na karşı savaşıyorsunuz. Çoğu kesim atalarımızı öldürüyoruz diye yorumlar yapsa da geriye kalan kesim oyun gözüyle bakıp oynamaya devam ediyor. Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Oyunun tartışılan diğer bir konusu da verilen görevler. Görevlerin hepsi birbirinden bağımsız olması oyuncular arasında tartışmaya sebep oluyor. Oyunun tartışılan konularını geri de bırakırsak görüntü ve ses kalitesi mükemmele yakın ve oynanışı oyuncuları memnun ediyor.

Savaş Oyunları Battlefield
Savaş Oyunları Battlefield
Sistem Gereksinimleri;
İşletim Sistemi:Windows 8
İşlemci:Intel core i7 – 3820
RAM:12 GB
Sabit Disk Alanı:40 GB
Ekran Kartı:Nvidia GeForce 970
Battlefield Sistem Gereksinimleri

4- PUBG

En iyi savaş oyunları mobil dendiği zaman akıllara hemen PUBG geliyor. Oyunda 100 kişi ile birlikte bir uçağa bindiriliyorsunuz daha sonra harita da bir yere kendi isteğinizle iniyorsunuz. İnerken silah, mermi, kask ve zzırh bulunmuyor. İndiğiniz yerler de bunları topluyorsunuz. Oyun da son kişi olana kadar savaşıyorsunuz. Oyunun bir modu bulunuyor. Şu an mobil oyunlar arasında en iyisi olarak gösterilen oyun yakın zaman herkesi şaşırtacak güncellemeler yapacağı konuşuluyor.

En İyi Savaş Oyunları Mobil PUBG
En İyi Savaş Oyunları Mobil PUBG
Sistem Gereksinimleri;
İşletim Sistemi:Windows 7/8/10
İşlemci:Intel i5-4430
RAM:8 GB
Depo Alanı:33 GB
Ekran Kartı:NVIDIA GeForce GTX 960
PUBG Sistem Gereksinimleri

3- Half Life

En iyi savaş oyunu listemiz de birinci sırada olmayı hak eden fakat son zamanlarda aktifliğini yitirmesi sebebiyle üçüncü sırada yer alan Half Life oyunu ile devam ediyoruz. Half Life oyun sevenlerin çocukluk oyunu ve hala aktif olarak oynayan insanlar bulunuyor. İnternet kafelere gittiğiniz zaman Half Life oyununu hala yüklü olduğunu görebiliyorsunuz.

En İyi Savaş Oyunları Half Life
En İyi Savaş Oyunları Half Life
Sistem Gereksinimleri;
İşletim Sistemi:Windows 7/8/10
İşlemci:Intel Core i5-7500
RAM:8 GB
Depo Alanı:15 GB
Ekran Kartı:NVIDIA GeForce GTX 1060
Half Life Sistem Gereksinimleri

2- Call of Duty Serisi

Her serisi ile en iyi savaş oyunları arasında yer almayı başaran Call of Duty en çok indirilen oyunlar arasında da ilk üç sırada yer alıyor. Sadece bilgisayarda değil mobil olarak da hizmet veriyor. Mobil uygulaması bilgisayardaki gibi mükemmel olmasa da çoğu mobil oyun severi tatmin etti. Hikayesi, ses ve görüntü kalitesi ayrıca oyunun müzikleri her detayı mükemmele yakın olan oyunu hem internetsiz hem de online olarak oynayabiliyorsunuz.

En İyi Savaş Oyunları Call of Duty Serisi
En İyi Savaş Oyunları Call of Duty Serisi

1- Counter-Strike: Global Offensive

Onlayn savaş oyunları arasında en iyisi olan CS yılların değişilmez savaş oyunu. İlk çıktığı zamandan bu yana kadar savaş oyunu oynamayı sevenin her zaman ilk tercihi oluyor. Oyun güncel zamana ayak uydurarak kendini sürekli güncelliyor. Global Offensive CS’nin en güncel sürümü. Oyunda takımınızla birlikte karşı takımı farklı haritalarda yenmeye çalışıyorsunuz. Rank sistemi ile hem sizi hem grubunuz iyi oynamak için motivasyon sağlıyor. Oyunun güncel 1 milyon kullanıcısı bulunuyor. Listemizde de birinci sırada yer alan oyun uzun yıllar ilk sırada kalacak gibi duruyor.

Onlayn Savaş Oyunları CS:GO
Onlayn Savaş Oyunları CS:GO
Sistem Gereksinimleri;
İşletim Sistemi:Windows 7
İşlemci:Intel Core 2 Duo
RAM:4 GB
Depo Alanı:15 GB
Ekran Kartı:NVidia GeForce GT 420
CS:GO Sistem Gereksinimleri

Wolfteam:

Wolfteam bir zamanların en popüler oyunuydu ve 54 milyon kullanıcıya kadar ulaştı. Artık aktif kullanıcısı olmadığı için listeye eklemedik ama en iyi oyunlar arasında her zaman yer alacağını hepimiz biliyoruz.

En iyi savaş oyunları yazımızın sonuna geliyoruz. Eğer diğer türlerden de en iyi oyunları görmek istiyorsanız tıklamanız yeterli. Ayrıca size göre bu liste de olması gerektiğini düşündüğünüz oyun bulunuyor mu ya da siz olsaydınız bu listeye hangi oyunları eklerdiniz?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu