Teknotomy Dosya

En İyi Tır Oyunları PC ve Mobil 2021

Tır oyunları son zamanlarda oyun sevenler tarafından büyük ilgi görüyor. Çünkü oyun geliştiricileri son zamanlarda bu türde kaliteli içerikler üretiyor. Kaliteli ürün çıkınca kısa sürede herkes tarafından sevilmeye ve oynanmaya başlıyor. Hatta kısa süre içerisinde en iyi tır oyunları arasında yer almaya başarıyor. Bu kaliteli içeriklerin bu kadar başarılı olmasının en büyük sebebi olarak gerçekçilik gösteriliyor. Oyun sevenler bu tür oyunlar oynadığı zaman gerçekçiliğin yüksek olmasını istiyor. Oyun geliştiriciler tır oyunlarında kullanılan aracı, aracın içerisini, yolculuğu ve diğer etmenleri ne kadar gerçekçi yaparsa oyun o kadar çok seviliyor.

En İyi Tır Oyunları PC ve Mobil
En İyi Tır Oyunları PC ve Mobil

En İyi Tır Oyunları PC

Tır oyunları pc de oynandığı zaman daha çok veriyor diyenlere pc için en iyi oyunları sıraladık. Listedeki oyunların gerçekçilik seviyesi üst düzeyde ve oyunlar bu seviyeyi üst tarafa çekerken daha önce hiç yapılmamış özellikleri ekleyerek yapıyor. Bazı oyunlar tır şoförünü de ekliyor bazı oyunlar benzin istasyonunu gerçekçi yapıyor bazı oyunlar ise haritaları ve yol güzergahını gerçekçi yapıyor. Listedeki hangi oyunu seçerseniz seçin oynamaya başlayınca en iyi oyunu oynadığınız hissedebiliyorsunuz.

En İyi Tır Oyunları PCİşletim SistemiİşlemciBellekBoş AlanDirect XSESSteam Fiyatı
Euro Truck SimualtörLinux UbuntuDualCore CPU 2.4 GHz512 MB RAM600 MB 9DirectX 9 uyumlu herhangi bir ses kartıSteam’de yer almıyor
Extreme Trucker 2 Windows XP/Vista/7Pentium 42 GB RAM540 MB9Direct X uyumlu herhangi bir ses kartı18 TL 
German Truck SimualtörWindows XP/Vista/7 Pentium 4.32 GB RAM1 GB9DirectX 9 uyumlu herhangi bir ses kartı6,20 TL
UK Truck SimulatörWindows 7/8/10minumum 3.3 GHz4 GB RAM5 GB11Direct X uyumlu herhangi bir ses kartıSteam’de yer almıyor
Scania Truck Driving SimulatörWindows XP/Vista/7DualCore CPU 2.4 GHz2 GB RAM1,5 GB 9DirectX 9 uyumlu herhangi bir ses kartı18 TL 
American Truck SimulatörWindows 7 DualCore CPU 2.4 GHz4 GB RAM3 GB10Direct X uyumlu herhangi bir ses kartı59,00 TL
Euro Truck Simulatör 2Windows XP/Vista/7/8DualCore CPU 2.4 GHz2 GB RAM4 GB10Direct X uyumlu herhangi bir ses kartı39 TL
En İyi Tır Oyunları Listesi

Euro Truck Simualtör

En iyi tır oyunu dendiği zaman akla Software tarafında geliştirilen ETS oyunları akıllara geliyor. Software tarafından 2008 yılında piyasa sürülen ilk Euro Truck Simulatör, oyun indirme mağazalarında yer almıyor. Oyunu torrent olarak indirebiliyorsunuz. Günümüzde çok fazla kişi oynamasa da nostalji oyun sevenlerin hala bilgisayarında yüklü olarak duruyor. Oyunun yol haritası gerçekçilik konusunda en iyisi. Tırdan dışarıya baktığınız zaman oyun değil de gerçek hayatta tır sürdüğünüzü düşünebiliyorsunuz.

En İyi Tır Oyunu ETS

Extreme Trucker 2

Tır oyunları pc de oynayacağınız zaman diğer aksesuarları da alırsanız daha zevkli oluyor. Fakat klavye ile oynarsanız da oyunlardan zevk alıyorsunuz. Extreme Trucker 2 oyununu da aksesuarlar ile oynarsanız oyundan aldığınız memnuniyeti 3 katına artırırsınız. Oyun da tırın içine girdiğiniz zaman gerçek bir tır sürücüsü olduğunuzu düşünmeye başlıyorsunuz. Çünkü 5 farklı kamera ile sürebiliyor ayrıca tırın içinde gerçek hayatta tır sürerken ihtiyacınız olacak araçları görebiliyor ve kullanabiliyorsunuz. Oyunu ilk başta 5 farklı yer de sürüyorsunuz. Bu 5 yerdeki görevleri bitirdikten sonra haritalar açılmaya başlıyor. Montana (ABD), Yungas Road (Bolivya), Tuktoyak Winter Road (Kanada), Banglades (Bangladeş), Australian Outback (Avusturalya) buradaki görevleri yapıyorsunuz. Oyun gerçekçiliği artırmak için hangi bölge de tır sürecekseniz ana sayfayı o ülkeye göre düzenliyor.

Tır Oyunları PC Extreme Trucker 2

German Truck Simualtör

Tır oyunları arasında en nostalji oyunlar arasında yer alan German Truck Simualtör ile devam ediyoruz. Oyun Almanya’da geçiyor ve 18 şehir de tır sürüyorsunuz. Oyunda 7 farklı markanın tırı bulunuyor. Fakat oyunu geçmişte oynayanlar her zaman MAN markalı tırların sürüşünün daha zevkli olduğunu söylüyor. Oyun ilk zamanlar size 3 farklı yer de başlama seçeneği sunuyor. Başlayacağınız bölgeyi seçtikten sonra tırın içinde oyuna başlıyorsunuz. Tırı sürerken şoförü de görebiliyorsunuz. Yükü taşımaya başlayınca tırdan dışarıya baktığınız zaman 2010 yılında piyasaya sürülmesine rağmen grafiklerinin ne kadar iyi olduğunu görüyorsunuz. Oyunu Teknosa ve Vatan gibi mağazalarda oyunun yamalarını ve oyunun kendisini alabiliyorsunuz.

Tır Oyunları German Truck Simualtör

UK Truck Simualtör

En iyi tır oyunları listemizde yer alan UK Truck Simualtör, German Truck Simialtör oyunun bir yaması olarak ortaya çıktı. Daha sonra geliştiriciler yamayı oyun haline getirdi ve kullanıcılara sundu. GTS oyununu sevenler oyun olarak çıkan UKTS oyununu da çok sevdi. GTS’de olan bütün özellikler bu yamada da yer alıyor. Sadece bu oyun İngiltere’de geçiyor. Grafikleri ve gerçekçiliği günümüzde bile herkes tarafından beğeniliyor.

Tır Oyunları Oyna UK Truck Simualtör

Scania Truck Driving Simulatör

Tır oyunları oyna dediğiniz zaman karşınıza binlerce oyun çıkıyor. Fakat aralarında Scania Truck Driving Simulatör kadar zevk veren başka bir oyun bulunmuyor. Çünkü oyunu ilk başta diğerlerinden ayıran en büyük özellik tırı tehlikeli yollarda sürüyorsunuz. Sert virajları geçmeniz, taşlı yollardan devrilmeden geçmeniz ve hiç bir emniyeti bulunmayan yollardan geçmeniz gerekiyor. Oyunu diğerlerinden diğer ayıran özellik ise oyun süreceğiniz alan hakkında size seçme hakkı vermiyor. Yüze yakın görev bulunuyor bunları tek tek geçmeniz gerekiyor.

En İyi Tır Oyunları Scania Truck Driving Simulatör

American Truck Simulatör

Her oyun severin en iyi tır oyunları listesinde ilk iki de yazdığı American Truck Simulatör yazısı ile devam ediyoruz. ATS birebir ETS 2 oyununa çok benziyor. Hatta oyun sevenler kopyası olduğunu düşünüyor. Fakat ATS’nin ETS’den farklı özellikleri de bulunuyor. Öncelikle tırı sadece Amerika’da sürebiliyorsunuz. Bunun dışında tır markaları biraz daha farklı. Ayrıca oyun Amerika’da geçtiği içi ona göre grafikler ayarlı. Bunlar dışında oyun tamamen ETS oyununa benziyor. Eğer ETS iki dışında başka bir oyun oynamak istiyorsanız ATS oyununu oynamanızı tavsiye ediyoruz. Fiyatının 59 TL olması oyunu indirmek isteyenleri düşündürüyor. Çünkü ATS’den daha iyi bir oyun olan ETS’nin fiyatı 40 TL.

En İyi Tır Oyunları American Truck Simulatör

Euro Truck Simulatör 2

En iyi tır oyunu olan ETS 2 grafik kalitesi, gerçekliği ve haritası ile ne kadar kaliteli olduğunu gösteriyor. Oyun özellikle Türkiye’de çok seviliyor. Oyunun geliştiricileri de güncellemeler ile Türkiye haritasının bazı bölgelerini de oyuna ekledi. İlk başta İstanbul eklenmişti daha sonra Ege bölgesi de harita olarak oyuna eklendi. Oyunu Steam’de 40 TL ödeyerek alabilirisiniz. Oyuna para ödemek istemiyorsanız torrent ile indirme seçeneğiniz de bulunuyor. Oyunu indirirken sitelerde hileli haliyle indirebildiğiniz söylüyor. Bunları güvenmeyin çünkü oyunun hilesi bulunmuyor. Fakat oyunu daha iyi oynamak için bazı tavsiyeler veriliyor.

Tır Oyunları İndir ETS 2

Tır oyunları pc için özel oyunların sonuna geldik. Listede yer alan oyunları isterseniz Steam’den satın alabiliyorsunuz. Sizce bu listede sıralamasının değişmesi gereken ya da bu listeye bu oyunda eklenmeliydi dediğiniz oyun bulunuyor mu?

En İyi Tır Oyunları Mobil

En iyi tır oyunları pc listesinden sonra en iyi mobil oyunlar listesi ile devam ediyoruz. Listede yer alan oyunlar arasında popüler oyunların yer aldığı gibi daha önce ismi duyulmayan fakat kaliteli oyunlarda yer alıyor. Oyunları işletim sisteminizin içerik indirme mağazasında da yer alıyor. Fakat APK olarak da indirebiliyorsunuz. Bazı oyunlar App Store’da ücretli iken aynı oyunlar Play Store’da ücretsiz olarak sunulabiliyor. Fakat uygulama içi satın alma oyunlar da mevcut.

En İyi Tır Oyunları MobilPlay Store’da Var Mı?APP Store’da Var Mı?APK Olarak Mı İndiriliyor?Kullanıcı Memnuniyeti
The Road DriverEVETEVETEVETPlay Store: 4.5
App Store: 4.4
Truck Simulatör EuropeEVETEVETEVETPlay Store: 3.7
App Store: 4.4
Truck Simulation 19EVETEVET FİYATI: 27.99TLEVETPlay Store: 3.6
App Store: 2.9
World Truck Driving SIMEVETEVETEVETPlay Store: 4.4
App Store: 5.0
Truck Simulatör ProEVETEVET FİYATI: 46.99TLEVETPlay Store: 3.7
App Store: 3.8
Euro Truck EvolutionEVETEVETEVETPlay Store: 4.1
App Store: 4.2
Drive Simulatör 2020 EVETHAYIREVETPlay Store: 4.4
En İyi Tır Oyunları Mobil

Truck Simulatör Pro

En iyi tır oyunları pc de daha güzel oynanıyor ve mobil de biraz daha kalite düşüyor. Listemizin ilk 3 sırasında yer alan oyunlarda pcye göre kalitesi daha düşük olsa da her yerde tır oyunu oynamak isteyenler için en kaliteli oyunlar bunlar. İlk 3 de yer alan Truck Simulatör Pro ile en iyi mobil oyunlara başlıyoruz. Oyun sizleri direk tır da başlatıyor ve size eğitimler veriyor. Eğitim de nasıl park edeceğinizi ve engeller karşısında nasıl sürmeniz gerektiği öğreniyorsunuz. Başlarda oyundan sıkılabiliyorsunuz. Fakat eğitimler bittikten sonra sürüşler de keyif almaya başlıyorsunuz.

En İyi Tır Oyunları Truck Simulatör Pro

Euro Truck Evolution

En iyi tır oyunları mobil listemize Euro Truck Evolution ile devam ediyoruz. Oyunda ilk önce Avrupa bölgesinden bir bölgeyi seçiyorsunuz. Daha sonra bir görev seçmeniz gerekiyor. Yeni oynayacaksanız kısa yol güzergahını seçmenizi tavsiye ediyoruz. ETS 2 mantığı ile devam eden oyunda görevleri tamamlıyorsunuz. Görevleri tamamladıkça sürdüğünüz tırı özelleştirebiliyorsunuz. Çeşitli araç modifiyesine ait araçlar bulunuyor.

En İyi Tır Oyunları Euro Truck Evolution

Drive Simulatör 2020

Tır oyunları yazımızın son oyunu DS 2020 ile devam ediyoruz. Oyunda vinç, çekici ve tır sürebiliyorsunuz. Fakat ilk olarak tır ile başlıyorsunuz. Tır ile başladığınız zaman oyun size seviyeler sunuyor. Hatta ilk olarak lastik taşıyorsunuz. Dikkatli olan lastikleri düşürürseniz seviyeyi geçemiyorsunuz. Sürmeye başladıkça bazı ayarların olmadığını görebiliyorsunuz. Direksiyon hassasiyeti ve müziği kapatma ayarları bulunmuyor. Tekrar oyuna döndüğümüz zaman ilk başta dediğimiz gibi sadece tır sürmüyorsunuz bazı görevlerde vinç operatörü bile olabiliyorsunuz.

Tır Oyunları Drive Simulatör 2020

En iyi tır oyunları yazımızın sonuna geldik. Listedeki oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu listeye girmeyi hak eden bir oyun bulunuyor mu? En kaliteli oyunları oynamayı seviyorsanız xxxxxxx listesinde de yer alan oyunları incelemeniz tavsiye ediyoruz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu