Teknotomy Dosya

Netflix’in En İyi Zombi Filmleri ve Dizileri

Zombi filmleri ya da dizileri bazı dönemler başarılı örnekler sayesinde popüler oluyor. İlk olarak 1968 yılında Night of the Living Dead ismiyle Dünya Sinema tarihine ilk adımı atan zombiler o dönemlerde çok meşhur oldu. Daha sonra popülerliği azalan zombilerin The Walking Dead dizisiyle tekrar popüler hale geldi. Zombi dizileri ya da filmleri bazı dönemler popüler olsa da büyük bir izleyici kitlesi bulunuyor.

En İyi Zombi Filmleri ve Dizileri
En İyi Zombi Filmleri ve Dizileri

En iyi zombi filmleri ya da dizileri genel kitlesinin dışında bu tarz filmleri sevmeyen insanlarada hitap etmeyi başarabiliyor. Bunun en büyük örneğini The Walking Dead dizisiyle görebiliyorsunuz. Dizi zombi dizileri seven ya da sevmeyen herkese hitap etti ve en iyi yabancı diziler arasında yer almayı başardı. The Walking Dead kadar güzel olan zombi dizileri ya da filmleri izlemek istiyorsanız Netflix’te yayınlanan en iyi içerikleri paylaşıyoruz.

Netflix’te Yer Alan En İyi Zombi Dizileri

Netflix zombi dizileri izlemek isteyen kullanıcılarına birbirinden kaliteli içerikler sunuyor. Bu kaliteli içerikler arasında ön plana çıkan diziler bulunuyor. Öne çıkan diziler klasik zombi dizilerinin dışına çıkıp izleyiciye farklı tarzlarda sunuyor. Ön plana çıkan tüm diziler listemizde yer alıyor. Listede yer alan dizilerin kaç sezon olduklarını, bölümlerinin kaç dakika olduğunu, IMDb puanlarını ve oyuncuları gibi bütün bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Netflix Zombi DizileriIMDb PuanıKaç SezonBir Sezon Kaç Bölümden OluşuyorBölümlerin UzunluğuYönetmenOyuncular
Z Nation6,75Ortalama 13 BölümOrtalama 40 DakikaKarl Schaefer
Craig Engler
Kellita Smith
Pisay Pao
Matt Cedeño
Black Summer6,528 BölümOrtalama 35 Dakika
John Hyams
Karl Schaefer
Christine Lee
Sal Velez Jr.
Justin Chu Cary
Kingdom8,426 BölümOrtalama 45 DakikaKim Eun-HeeJoon-ho Huh
Jun Suk-ho
Ju Ji-Hoon
Daybreak6,7110 BölümOrtalama 47 DakikaBrad Peyton
Aron Eli Coleite
Cody Kearsley
Jeanté Godlock
Sophie Simnett
Reality Z5,6110 BölümOrtalama 32 DakikaClaudio TorresGuilherme Weber
Harley Yeager
Ana Hartmann
En İyi Zombi Dizileri

Z Nation

Zombi dizileri ya da filmleri genellikle aynı türde bir içerik tuttuğu zaman onun esinlenmesiyle oluşuyor. Z Nation bu tezin en büyük kanıtı. Çünkü dizi The Walking Dead’in konusuyla birebir benziyor. Dünya’da zombi istilası gerçekleşiyor ve 3 yıl sonra bir grup hayatta kalmayı başarıyor. Hayatta kalan insanlara bir görev veriliyor. Zombi istilasını durdurabilecek kana sahip olan bir insan bulunuyor. Bu insanı bulup Californiya’ya götürülmesi gerekiyor. Bu konu da sizce The Walking Dead’in konusuna benziyor mu? Benzerlik olsa da dizinin kendine has olaylar oluyor. Bu yüzden The Walking Dead ile kıyaslamamanızı tavsiye ediyoruz.

Zombi Diziler Z Nation

Black Summer

Netflix zombi dizileri ve filmleri popüler olmaya başlayınca kendisi de bir içerik üretti. Black Summer adını verdiği içerik diğer içeriklere oranla izleyicilere daha farklı şeyler sunuyor. Dizi de Rose adın bir karakter bulunuyor ve Rose zombi istilasında çok üzücü bir olay yaşıyor. Rose ailesini kaybediyor ve bu istila içinde tek başına kaldığını düşünmeye başlıyor. Fakat o sırada Rose gibi sevdiklerini kaybeden ve hala hayatta kalan insanlar ile tanışıyor. Tanıştıkları insanlarla hayatta kalmak için çaba gösteren Rose yeni bir aile ediniyor.

Netflix Zombi Dizileri Black Summer

Kingdom

Kore zombi filmleri ya da dizileri son zamanlarda ilgi çekmeye devam ediyor. Kingdom filmi de son zamanlarda büyük beğeniler toplayan Kore içeriklerinden biri. Dizi Orta Çağ’da Kore’de yaşanan talihsiz olayları anlatıyor. Olayları Kore’nin kültürü ile harmanlayan dizi ayrıca sizi tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. İçerik de Güney Kore’de hüküm süren krallıkta yaşanan olaylar anlatılıyor. Bu krallıkta yaşayan genç bir prens zombilere karşı ülkesini korumak zorunda kalıyor.

En İyi Zombi Dizileri Kingdom

Daybreak

Zombi dizileri gerilimin tavan olduğu, izlerken insanların korktuğu filmler oluyor. Korku ve gerilim yerine komedi olsaydı ne olurdu diyorsanız Daybreak dizisine bakmanızı tavsiye ediyoruz. Dizinin içerisinde korku dolu sahneler bulunuyor. Fakat dizi izlerken korkmuyor daha çok gülüyorsunuz. Çünkü dizi korkutmak yerine insanları güldürmeyi amaçlıyor. Dizi de Dünya’ya Göktaşı çarpıyor ve gezegendeki tüm yetişkinler zombi oluyor. Liseli gençlerin hepsi insan olarak kalıyor. Bu gençler arasından Josh diğer arkadaşlarına göre daha farklı amacı bulunuyor. Olaylar olmadan önce eski kız arkadaşı ile kötü ayrılan Josh eski kız arkadaşını bulup barışmak istiyor.

Zombi Dizileri Daybreak

Reality Z

Netflix’teki en iyi zombi dizileri arasında yer alan Reality Z listedeki diğer filmlere göre daha farklı bir konuyu anlatıyor. Dizi de reality şov çekmek isteyen bir ekibin hiç beklemediği anda yaşadığı olaylar anlatılıyor. Bildiğiniz üzere yurt dışında reality şovlar çok fazla ilgi görüyor. Bu şovlar izleyicilere hep farklı içerikler sunması gerekiyor. Olimpos ismi verilen şovda da izleyicilere farklı içerikler sunulması için ekibi bir eve hapsediyorlar. Ekip evde çalışmalar yürütürken bir anda zombi salgını ortaya çıkıyor ve ekibin neredeyse tamamı zombi oluyor ve bu zombilerin en son düşüneceği şey reyting oluyor.

En İyi Zombi Dizileri Reality Z

Netflix’te Yer Alan En İyi Zombi Filmleri

Netflix zombi filmleri konusunda izleyicilere fazla içerik sunsa da listemizde en iyi olarak nitelendireceğimiz çok fazla içerik yer almıyor. Netflix kullanıcıları da listede yer alan içerikler dışındaki filmleri pek tercih etmiyor. Netflix’te en çok izlenen ve beğenilen içeriklerin IMDb puanlarını, oyuncuları ve yönetmenlerini ayrıca filmlerin fragmanlarını da sizinle paylaşıyoruz.

Netflix’teki Zombi FiilmleriVizyon TarihiIMDb PuanıFilmin YönetmeniFilmin Oyuncuları
Zombieland20097,6Ruben FleischerAmber Heard
Emma Stone
Woody Harrelson
Jesse Eisenberg
Army of the Dead20216Zack SnyderAna de la Reguera
Dave Bautista
Tig Notaro
Ravenous20175,9Robin AubertCharlotte St-Martin
Marc-André Grondin
Marie-Ginette Guay
En İyi Zombi Filmleri

Zombieland

En iyi zombi filmleri klasik zombi içeriklerinin dışına çıkmayı başaran filmler oluyor. Klasik korku ve gerilim eskisi gibi başarılı olmuyor. Bu yüzden yazarlar ve yönetmenler işin içine biraz da mizah katıyor. Zombieland’de mizahın bol olduğu filmlerden biri ve ikincisi de çekildi. Fakat Netflix’te ilk filmi bulunuyor. Yakın zaman da ikinci filminde gelmesi bekleniyor. Dizi de her konu da temkinli olan gencin Teksas’dan Los Angeles’a gidene kadar yaşadığı olayı anlatıyor. Bu genç yola çıkarken mecburen bir kabadayı ve kurnaz iki kız kardeş ile yola çıkmak zorunda kalıyor. Birbirinden farklı karakterler olan bu grup her konu da sıkıntı yaşıyor.

En İyi Zombi Filmleri Zombieland

Army of the Dead

Netflix zombi filmleri çekerken bu içeriklere farklı içeriklerin konularını da dahil etmeyi seviyor. Hem zombi filmi hem de soygun filmi nasıl duruyor? Nasıl durduğunu merak ediyorsanız Arm of the Dead filmini izlemeniz gerekiyor. Film de bir adam paralı askerler tutarak büyük bir soygun yapmak istiyor. Fakat bu soygunu yapabilmesi için pek fazla vakti bulunmuyor. Çünkü hükümet o bölgeyi bombalamak istiyor. Zombilerin istila ettiği Los Angeles bombalanmadan önce en büyük kumarhanelerden biri soymaya çalışan bir grup paralı asker tahmin ettikleri kadar kolay gibi olmuyor.

En İyi Zombi Filmleri Army of the Dead

Ravenous

Zombi filmleri izle dediğiniz zaman karşınıza binlerce film çıkıyor ve çıkan filmlerin %95’i aynı konuyu anlatıyor. Ravenous’da bu %95’lik kesmin içinde bulunsa da izleyicilerin keyifli vakitler geçiriyor. Filmde Kanada’nın küçük bir kasabasında bir felaket gerçekleşiyor ve insanlar zombi olmaya başlıyor. Tüm Dünya’ya yayılan salgından kurtulmayı başaran bir grup insan bulunuyor. Birbirini hiç tanımayan grup hayatta kalmak için her şeyi yapıyor. Peki başarabiliyorlar mı?

Zombi Filmleri İzle Ravenous

En iyi zombi filmleri ve dizileri yazımızın sonuna geldik. Listedeki içerikler hakkında ne düşünüyorsunuz. Türkiye’nin en büyük dizi ve film izleme platformunda içerik izlemeyi daha keyifli hale getirecek uygulamalar için en iyi Netflix uzantıları yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca Netflix’te yer alan en iyi içerikleri izlemeyi seviyorsanız Netflix’in en iyi aksiyon filmleri yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu