Influencerlar

Enes Batur Hakkında Merak Ettikleriniz

Türkiye’nin en çok aboneye sahip bireysel Youtube kanalının sahibi olan Enes Batur Sungurtekin; 13 milyon aboneye sahip. Türkiye’de ki ilk Youtuberlardan biri olan Enes Batur yaklaşık 6 yıldır bu işi yapıyor. Youtube kariyerine çektiği oyun videolarıyla başlayan Enes Batur, önemli bir abone sayısına bu sayede geldi. Son dönemde ise eğlence videoları çekiyor. Bu yazımızda Enes Batur hakkında merak ettiğiniz bilgileri topladık.

Enes Batur Kimdir?

Enes Batur Sungurtekin 9 Nisan 1998’de Arzu ve Hakan çiftinin oğlu olarak dünyaya geldi. Bir videosunda annesinin Malatyalı babasının ise Adanalı olduğunu belirten ünlü Youtuber kendisini de adanalı olarak tanıttı. Babasının asker olduğunu belirten Enes Batur gençken çok şehir değiştirdiğini söyledi. Üniversite eğitimi için Antalya’ya dönen Enes Batur Antalya Bilim Üniversitesinde bir süre bilgisayar mühendisliği eğitimi aldı. Daha sonra Youtube’un gelişmesiyle birlikte İstanbul’a taşınan Enes Batur İstanbul da ise Nişantaşı Üniversitesinde radyo ve televizyon okudu. Şu an da meslek olarak Youtuberlık yapan Enes Batur hayatından çok memnun olduğunu belirtiyor.

Enes Batur
Enes Batur

Özel Hayatı

Enes Batur Sungurtekin 2017 ve 2018 yıllarında iki yıl süreyle Başak Karahan ile ilişki yaşadı 2019 yılında beklenmedik bir anda ilişkilerini bitirdiklerini açıklayan çift hayranlarını oldukça üzdü. Bu ayrılıktan sonra Enes Baturun 23 Mayıs 2019 günü Damla Aslanalp ile evliliği hakkında haberler ortaya çıktı. Fakat insanlar bu evliliğe inanmayıp bunun o dönem çıkacak olan filmin reklamı olduğunu iddia ettiler. Evlilik haberlerinden sonra oldukça tepki çeken Enes batur Haziran 2019 da yaptığı açıklamada evliliğin gerçek olmadığını söyledi. Bu haberlerin kim tarafından ve ne amaçla çıkarıldığı hala bilinmiyor. Şu anda ise Enes Baturun Ecenaz Üçer ile bir ilişki yaşadığı iddia ediliyor.

Enes Batur
Enes Batur

Filmleri

Hiç şüphe yok ki Enes Baturun’un bu kadar ünlü olmasının nedeni da 13,7 milyon abone ve 7.284.531.744 izlenmeye sahip Youtube kanalı. Fakat Enes Batur’un Youtube başarısı kadar sinema filmi başarısı da oldukça yüksek. Şu ana kadar çıkarmış olduğu iki film mevcut bunlardan birincisi Enes Baturun kendi hayatının anlatıldığı Hayal mi Gerçek mi filmi. Film 1,5 milyon izleyici tarafından izlenip 17,5 milyon hasılat yaptı. Ayrıca filmin fragmanını kendi youtube kanalından paylaşan Enes Batur, 38 milyon izlenmeye ulaştı. Fragmanı buradan izleyebilirsiniz . Ayrıca film eleştirmenlerinden de tam not aldığını söylemek mümkün. İkinci çıkan filmi ise Gerçek Kahraman’dı. Film bir diğer youtuber olan Ömer Başdoğan ile birlikte çekildi. Gerçek Kahraman filmi için ilk filmden sonra beklentiler oldukça yüksekti fakat film beklenilen patlamayı yapamadı. Her ne kadar filmin fragmanı Youtube da oldukça yüksek izlenmelere ulaşsa da gişeler ve hasılat beklentinin oldukça altında kaldı.

Ödülleri

Birçok hayır kurumu Enes Batura yaptığı yardımlardan dolayı en iyi Youtuber ödülü verdi. Ancak kazandığı en büyük ödül 2018 “Altın Kelebek en iyi youtuber’ı” ödülüdür. Ödülü kazandıktan sonra çektiği video yüzünden ödül geri alınsa da hayranları hala o ödülün Enes Baturun hakkı olduğunu ve Enes Batura geri verilmesi gerektiğini düşünmekte. Ünlü youtuber’ın kazandığı bir diğer ödül ise 2019 Altın Palmiye ”yılın sosyal medya fenomeni” ödülüdür. Bu ödül hala Enes Batur’da bulunuyor.

Müzik Kariyeri

Enes Batur birçok alanda olduğu gibi müzik sektöründe de oldukça başarılıdır. İlk çıkardığı şarkı Hayal Mi Gerçek Mi filminde geçen Sen Yerinde Dur adlı şarkıdır.Hayranları ve filmi izleyenler tarafından oldukça beğenildi. Daha sonra “Dolunay” adlı şarkıyı çıkaran Enes Batur Youtube da 100 milyon izlenmeye ulaştı. Bu başarının ardından çıkardığı “Biliyom” adlı şarkıda her ne kadar eleştiri alsa da 50 milyon izlenmeyi geçti.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu