Güncel

Epic Games ile Apple Karşı Karşıya

Apple ve Epic Games arasında, öncelikle App Store’daki geliştiriciler için pazar yeri ücretlerinin düşürülmesi ve daha sonra Apple’ın kullanıcı izni isteme konusundaki politikasına uymadığında, Apple ile Epic Games arasında devam eden çatışmaların farkındayız. App Store’da firmanın oyunları yasaklandı ancak hepsi bu kadar değil. Şimdi de oyun firması, Apple’a karşı yalnızca iMessages’ın Apple özelliğine odaklanan yeni bir dava açan başka bir dava açtı.

Apple ile Epic Games
Apple ile Neler Oluyor?

Epic Games ile Apple Arasında Neler Oldu?

Apple’ın, Apple kullanıcılarının hizmetlerinden bu kadar kolay atlamamasını sağlayan Android telefonlardan farklı kendi özellikleri ve işleyişine sahip olduğu biliniyor ve bu bağlamda bazı özellikler sorunsuz çalışırken harikalar yarattığı kanıtlanmış bazı özellikler var. cihazlarında kullanıcı kararlılığını sürdürme konusunda. Bu tür özelliklerden biri iMessage’lardır.

Epic Games, Apple’ın kullanıcıları App Store ve Uygulama İçi Ödeme sistemine bağımlı tutan bir tekel oluşturmak için platform kilitlemeyi kullandığını iddia etti. Epic Games’in mahkemeye sunduğu kısa alıntılara göre, teknoloji devi, iMessage’ın kullanıcıları kendi ekosistemi içinde çekmesi ve tutması gereken gücü fark etti ve 2013 yılında Android telefonlarda iMessages’ı tanıtması istendiğinde reddetti.

Ünlü oyun firmasına göre, Apple’ın Android’de iMessages’ı tanıtmada teknik bir sınırlaması yok ancak teknoloji devi, aksi takdirde Android kullanmak isteyebilecek kişiler için bir engeli ortadan kaldıran ve iPhone ailelerine bir şans verecek bir yazılım sunarsa şirkete zarar vereceğini biliyor. çocuklarına Android satın almak için. Sonuç olarak, Apple satış oranı düşecek.

Epic Games’in savunduğu davanın temel amacı, Apple’ın geliştiricilere karşı, Apple’ı kamuoyunda kötü görünmesine neden olabilecek adil olmayan iş uygulamaları göstermesidir, ancak uygulaması yasadışı değildir ve bu nedenle, düzenleyicilerin buna pek de çekilmeme ihtimali vardır. durum. Kısacası, yakın zamanda Android’de iMessages’ı görme olasılığınız düşüktür.

Kaynak
Epic Games Throws Shade At Apple Over its Monopolistic iMessages Strategy

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu