GüncelInfluencerlar

Epic Games Influencer’lara Hediye Gönderiyor

Oyun sektöründe saygın ve önemli bir role sahip olan Epic Games Influencer’lara ücretsiz Samsung markalı tablet göndermeye başladı. Apple şirketinin bu kararından dönmesini sağlayarak Fortnite oyunun App Store platformuna yeniden ekletmek isteyen şirket, tanınmış kişilerin de hedeflerine giden yolda kendilerine destek vermesini istiyor.

Apple şirketi ile Epic Games platformunun arasındaki bu gerilimli ilişkisinin asıl sebebi, Apple’n geliştiricilerden %30’luk bir komisyon almak istemesiydi. Oyun piyasasının önemli isimlerinden biri olan Epic Games, Apple şirketinin komisyon ücretine karşı gelerek Fortnite oyununa kendi ödeme sistemini ekledi. Apple şirketi ise bu hareketinin üzerine popüler battle royale oyunu olan Fortnite oyununu uygulama mağazasından kaldırmıştı. Apple şirketi, Fortnite oyununu App Store platformundan kaldırınca Epic Games de işi hukuk boyutuna taşıdı.

Epic Games Influencer’lara Hediye Gönderiyor
Epic Games Influencer’lara Hediye Gönderiyor

Bu iki şirketin birbirine karşı verdiği bu savaş Epic Games şirketinin App Store şirketinin geliştiricisinin hesabının askıya alınmasından sonra resmen başlamış oldu. Şirket şimdi tanınmış kişilere yani fenomenleri savaşına çekerek hedeflerine giden yolun sonunda dilediğini elde etmeyi de planlıyor.

Epic Games Influencer’lara Bedava Tablet Gönderdi

Şirketin bu düşünceleri birçok küçük geliştiricinin düşünceleriyle eşleşse bile bunu “#FreeFortnite” adlı kampanyası üzerinden gündeme  getirmeleri birçok oyuncu tarafından komik bulundu. Epic Games şirketi, ilk zamanlarda Apple şirketinin kötü bir şirket olduğunu gösteren kampanya çalışmaları yürüterek kullanıcıların düşünceleri üzerinde önemli bir etki bırakmayı amaçladı.

Şirketin büyük kitlelere yön verebilen kişileri de bu kampanyaya dahil etmekte istekli olması, şirketin ilk zamanlarındaki çalışmalarının aslında çok da işe yaramadığını gösterdi. Epic Games ilk çalışmalarının başarılı olmaması üzerine, İnfluencer’lara Samsung tableti göndererek onları kendi tarafına çekmeyi planlıyor. Eğer planı gerçekleşirse Apple sıkıntılı dönemler bekliyor.

Epic Games Influencer’lara Bedava Tablet Gönderdi
Epic Games Influencer’lara Bedava Tablet Gönderdi

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu