Güncel

Eski Samsung Galaxy Telefonunuz Akıllı Ev Sensörüne Dönüşebilecek!

Kullanıcıların bazı eski Galaxy telefonlarını yeni işlevler için kullanmaya devam edebilmesi adına Samsung, yeni bir beta programı başlattı. Bu program başarıyla sonuçlanırsa bazı Galaxy telefonu sahipleri, cihazı düzgün işlevlere sahip bir akıllı ev sensörüne dönüştürmek için bir güncelleme indirebilecek. Sensöre dönüşen bu telefonlar ağlayan bir bebeğin sesini algılayabilecek ya da karanlıkta lambayı açabilecek.

samsung galaxy akıllı ev sensörü CES 2021
SmartThings Uygulamasıyla Eski Telefonunuzu Akıllı Ev Sensörüne Dönüştürebilirsiniz

Bu program, 2018 yılında ve sonrasında piyasaya sürülen bazı modellerle sınırlı olacak. Bu oldukça sınırlı olsa da kullanıcıların eski cihazlarından daha fazla yararlanmalarını sağlayan hoş bir uygulama olacak. İçinde bulunduğumuz yılın başlarında CES fuarında duyurulan program 21 Nisan itibarıyla İngiltere, ABD ve Kore’de başlatılıyor. SmartThings uygulaması aracılığıyla indirilen bir yazılım güncellemesi ile kullanıcılar iki temel sensör işlevine erişebiliyor.

İlerde Daha Fazla Samsung Galaxy Telefonu Akıllı Ev Sensörüne Dönüşebilecek

Akıllı ev sensörüne dönüşen telefonun birinci işlevi, ses sensörü aracılığıyla bir bebeğin ağlaması, köpeğin havlaması veya kapı zilinin çalması gibi çeşitli sesleri algıladığında telefonunuza ses kaydını ve bir uyarı gönderiyor. İkinci işleviyle ise, ışık seviyesi sensörü sayesinde odadaki aydınlık belirli bir seviyenin altına düştüğünde bağlı olduğu bir ışığı otomatik olarak açabiliyor.

Samsung, bu güncellemenin telefonunuzun uzun süre sensör olarak çalışabilmesi için gerekli pil optimizasyonuna sahip olduğunu söylüyor fakat dolu bir bataryayla ne kadar süre çalışabileceğini henüz bilinmiyor. Şimdilik 2018 yılından itibaren piyasaya sürülen telefonlar, Android 9 ya da sonraki sürümleri çalıştırabildikleri sürece uygun, ancak şirket ilerde daha fazla cihazın destekleneceğini söylüyor.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu