Güncel

Zappos CEO’su Tony Hsieh 46 Yaşında Hayatını Kaybetti

Çevrimiçi ayakkabı perakendecisi Zappos‘un eski CEO’su Tony Hsieh‘in öldüğünü, şirket Cumartesi günü doğruladı. Hsieh, yönetimde 20 yıl geçirdikten sonra Ağustos ayında Las Vegas merkezli şirketten emekli oldu. Liderliği altında Zappos, müşteri hizmetleri ve çalışan odaklı şirket kültürü ile tanındı. Hsieh, felsefesini ayrıntılandıran “Delivering Happiness” başlıklı çok satan bir otobiyografi yazdı.

Zappos Ceo
Ayakkabı Satıcısı Zappos Ceo’su Öldü

Amazon, 2009 yılında 1,2 milyar dolara Zappos’u satın aldı ve Hsieh’i CEO olarak tuttu. 2010 yılında e-ticaret devine satış yapmaya karar verdiğini açıkladı. Çünkü Amazon’un “Zappos kültürünün benzersizliğini ve Amazon’un onu koruma görevini anladığını söyledi. Ayrıca “Amazon’u, istersek işe alabileceğimiz dev bir danışmanlık şirketi olarak görüyoruz. Örneğin, depo sistemlerimizi yeniden tasarlamak için yardıma ihtiyacımız olduğu için” diyerek sözlerini noktaladı.

CNN’e göre 46 yaşındaki Hsieh, ailesini ziyaret ettiği sırada Connecticut’ta bir ev yangınında aldığı yaralardan hayatını kaybetti.

Zappos Ceo
Zappos Ceo’su Tony Hsieh

Zappos CEO’su Kedar Deshpande bir blog gönderisinde, “Tony’nin nezaketi ve cömertliği etrafındaki herkesin hayatına dokundu, çünkü onun mantrası başkalarına mutluluk vermekti. “Ruhu sonsuza kadar Zappos’un bir parçası olarak kalacak ve kendimizi tutkulu olduğu işe devam etmeye adayarak onun anısını onurlandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Hayatta olan biten en güncel teknolojik haberlerden anında haberdar olmak için Teknotomy Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu